Skocz do zawartości

Zielona Karta - Sponsorowanie Przez Pracodawcę.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym rozpocząć starania się o wizę pracowniczą do USA. Znalazłem pracodawcę (po etapie rekrutacji), który zgodził się mnie sponsorować. Myślałem aby przystąpić od razu z wnioskiem o wizę EB-2 (jestem informatykiem, mam wyższe wykształcenie, kończę doktorat, 5 lat doświadczenia w branży). Rozważam też możliwość rozpoczęcia procesu od wizy H1B, lecz tutaj wizy na ten rok się wyczerpały (najwcześniej będzie można składać wnioski od 1 kwietnia z wizą od 1 października). Którą drogę polecacie? Czy nie dyskwalifikuje mnie otrzymanie zielonej karty jeśli nie miałem wcześniej wizy H1B? jakie są szanse? Obecnie posiadam wizę B2 ważną jeszcze 9 lat, kiedyś pracowałem też (2 razy) na wizie studenckiej J-1. Nie mam żadnych uchybień w prawie imigracyjnym.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje i sugestie.

Pozdrawiam,

LK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyłkowo wrzuciłem na jedną kolejkę, chciałem przenieść posta na właściwą, ale nie widziałem takiej opcji. Przepraszam. LK

Tak chce wyjechac, dlatego właśnie biorę pod uwagę tą opcję z wizą EB-2. Wiecie czy są jakieś odlegle terminy oczekiwania jeśli chodzi o ten typ wizy dla Polaków? Thx. LK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Visa bulletin na Lipiec : http://www.travel.st...letin_5733.html

Generalnie to chyba słabo to wygląda (dawno nie zaglądałem do employment based) i wygląda na to że dopiero co to wprowadzili, dodatkowo piszą że za chwilę EB-2 może w ogóle być unavailable (a już jest dla Chin i Indii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam serdecznie,

jesteśmy z mężem w Stanach od roku i dwóch miesięcy (8 miesięcy już nielegalnie), na wizie turystycznej (promesa wizowa na 10 lat). Od samego początku pracujemy na tej wizie i na ssn, które zostało nam przyznane jak byliśmy wcześniej na J-1. Pracujemy nawet u tych samych pracodawców, oni wiedzą, że zatrudnili nas bez dokumentów. Obecnie sytuacja się zmieniła i mąż został managerem w tej samej firmie (prywatnej), która zatrudnia 20-25 pracowników, nastawiona jest na ruch turystyczny. Moje pytanie jest czy jeśli pracodawca zgodzi się sponsorować mojego męża będzie on miał jakiekolwiek szanse na uzyskanie Zielonej Karty? Obydwoje jesteśmy po studiach wyższych (filologia z biznesie i turystyce), pracowaliśmy w Polsce, troszkę w innyh branżach, chyba, że biznes pod wszystko można "podciągnąć".

Do tej pory siedzieliśmy cicho, płacimy podatki, mamy ubezpieczenie, żadnych problemów z prawem (poza jednym wielkim, że jesteśmy nielegalnie). Szef jest dla nas jak drugi tata, na pewno będzie chciał nam pomóc, ale nie chcemy ani jemu ani nam przysporzyć kłopotów, stąd moje pytanie na forum. Czy spróbować/zaryzykować czy jesteśmy skazani na porażkę.

Pozdrawiam i z góry BARDZO dziękuję za odpowiedź i pomoc.

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...