Skocz do zawartości

Wysyłka Zepsutego Laptopa Z Usa Do Pl


Wiepszynka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem trochę odbiega od tematu zakupów w USA, bo laptopa kupiłam w Polsce, ale w USA mi się zepsuł.

Nie chcę go tutaj naprawiać, chciałabym go po prostu wysłać do Polski i zastanawiam się, czy podlegałby on jakiemukolwiek ocleniu lub ovatowaniu. Nie mam przy sobie papierów i paragonów na tego laptopa i nie chcę wozić ze sobą złomu, który waży więcej niż powietrze i jest zbędnym balastem...

Czy podczas przesyłki kurierem czy jakąś polską nowojorską firmą przewozową mogę napisać, że laptop jest wart parę symbolicznych dolarów? Jest tam gdzieś miejsce na wytlumaczenie, że jest to niedziałająca kupa złomu, której naprawą chcę się zająć po powrocie do PL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój problem trochę odbiega od tematu zakupów w USA, bo laptopa kupiłam w Polsce, ale w USA mi się zepsuł.

Nie chcę go tutaj naprawiać, chciałabym go po prostu wysłać do Polski i zastanawiam się, czy podlegałby on jakiemukolwiek ocleniu lub ovatowaniu. Nie mam przy sobie papierów i paragonów na tego laptopa i nie chcę wozić ze sobą złomu, który waży więcej niż powietrze i jest zbędnym balastem...

Czy podczas przesyłki kurierem czy jakąś polską nowojorską firmą przewozową mogę napisać, że laptop jest wart parę symbolicznych dolarów? Jest tam gdzieś miejsce na wytlumaczenie, że jest to niedziałająca kupa złomu, której naprawą chcę się zająć po powrocie do PL?

Nie masz żadnego problemu .Nikt nie cli używanego sprzętu. Ludzie wysyłają nowe laptopy i też dochodzą bez cła ( paczką morską).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednym dochodza a innym juz nie i musza placic clo..ile osob tyle bedzie odpowiedzi

I teraz jak go uzywalas i to bedzie widac to kto Ci ocli,kolejna sprawa sa numery pewne po tym mozna poznac czy cos bylo kupowane w Polsce

do tego zobacz po naklejkach na laptopie czy cos tam jest w j.polskim itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że był używany to akurat widać :D ma zwęgloną obudowę i lekko powyginane brzegi od upadków. Poza tym nie działa. Też słyszałam, że miejsce produkcji można poznać jakoś po numerze seryjnym czy jakoś tak, nie jestem pewna.

Dzięki za szybkie odpowiedzi :) spróbuję go wysłać statkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...