Skocz do zawartości

Staranie Się O Wizę Za Granicą (Uk)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś z forumowiczów ma może doświadczenie i wie, jak wygląda sprawa załatwienia amerykańskiej wizy podczas tymczasowego pobytu za granicą? Wyjeżdżam za jakieś 10 dni do UK do pracy na jakieś 4 miesiące, w międzyczasie mam jeszcze egzaminy i jeden krótszy wyjazd poza Polskę, więc raczej nie uda mi się załatwić tego jeszcze w kraju (nie mam też pojęcia, jak długo trzeba teraz czekać na spotkanie z konsulem, 4 lata temu udało się w 2 dni, a teraz...). Czy istnieje w ogóle taka możliwość, czy wizę mogę zdobyć jedynie przebywająć w Polsce?

Dziękuję za pomoc,

Ewelina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak samo ,nalezy zadzwonic na infolinie i zobaczysz co Ci powiedza :) co do czasu oczekiwania na rozmowe.

co do UK to powinnas wykazac zwiazki z UK a przy 4 miesiacach moze byc to trudne ;)

oraz wazne po co lecisz do USA,do kogo,na ile czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wnioski poprzedników. Znam 2 osoby ,którym odmówiono wiz w londyńskiej ambasadzie, mimo ich kilkuletniego pobytu w UK i całkiem niezłych dochodów . Dziś przyznano mi 10 letnią wizę w Warszawie po zaledwie 3 pytaniach

- w jakim celu stara się Pan o wizę

- czym Pan się zajmuje

- czy dużo Pan podróżuje i gdzie.

Przebywam już w Anglii 5,5 roku , podróżuję też calkiem sporo . Być może kanadyjska pieczątka w paszporcie zrobiła pozytywne wrażenie na konsulu ;)

Dodam jeszcze , że we wniosku wpisałem polski adres , pod którym jestem wciąż zameldowany i trochę obawiałem się , że pan w okienku zacznie wnikać, czemu nie wpisałem adresu pod którym przebywam na stałe . Obawy były zupełnie niepotrzebne . Sterta dokumentów z UK ( Kontrakt o pracę, P60, ostatni payslip , WRS, Register Electors ,kilka rachunków , wyciąg z konta i rejestracja adresu w City Council ) też się do niczego nie przydała. Było krótko, miło i przyjemnie, czego życzę też wszystkim innym !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...