Skocz do zawartości

Oplata Za Nadbagaż


Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktos moze jaka jest oplata za nadbagaz w lufthansie. Lece w piatek z Chicago, przez Monachium do Warszawy i nie wiem czy sie zmieszcze w tych 23 kg i 8 podrecznego. Czy bagaz jest dokladnie sprawdzany na lotnisku czy moze przejsc troche wieksza waga walizki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opłata za nadbagaz 1 kg jest prawie taka sama , jakbys brał drugi bagaz 23 kilowy więc dobrze przemysl to i zważ , bo moze warto zabrac drugi bagaz i doładowac do niego jakies fanty ;)

To może zależeć na kogo się trafi przy odprawie, ja rok temu lecąc Lufthansą miałem nadbagaż ~10kg a i tak przepuścili bez dodatkowych opłat, nawet zapytałem czy muszę dopłacić a pani się tylko uśmiechnęła i powiedziała że nie trzeba :D Nie wiem jak często coś takiego może się zdarzyć ale jakbym miał dwie torby to pewnie musiałbym zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opłata za nadbagaz 1 kg jest prawie taka sama , jakbys brał drugi bagaz 23 kilowy więc dobrze przemysl to i zważ , bo moze warto zabrac drugi bagaz i doładowac do niego jakies fanty ;)

W tym roku w kwietniu lecialam z Chicago do Polski. Na lotnisku przy odprawie zwazono mi moje dwie walizki i bagaz podreczny. Za dodatkowa walizke zaplacilam $78.00. Walizka miala dopuszczalna wage 23 kg.

Przy powrocie do Usa, zabieralam tylko jedna walizke i bagaz podreczny. MIalam dylemat, bo nie chcialo mi sie zabierac drugiej walizki z niepelnym obciazeniem, co za tym idzie za dodatkowa oplata, wiec poczytalam na stronach LOT-u i zrozumialam, ze jezeli bede miala nadbagaz, ale w sumie nie przekroczy 32 kg, to zaplace tez ale mniej niz za cala walizke.

Jakiez bylo moje zdziwienie, kiedy za 3 kg nadbagazu kazano mi zaplacic 218 zl, co przy tamtym kursie dolara dalo kwote 87 dolarow. Zapytalam wiec, dlaczego tak drogo i ze na stronach lotu doczytalam sie innej informacji, pani zaproponowala mi sprawdzenie tej informacji przy mnie. POdziekowalam, bo powiedzialam ze teraz to ostatnie chwile chce spedzic z rodzina a nie na wyszukiwaniu informacji, ktore dezinformuja klientow. A przy okazjie dowiedzialam sie, ze gdybym wziela dodatkowa walizke, to zaplacilabym mniej niz za te 3 kg wiecej.

Natomiast nie wiem czemu ale jak wylatuje z Polski, nigdy mi nie wazono bagazu podrecznego. i zaluje,ze zapomnialam o tym i tych trzech kilo nie wsadzilam do podrecznego. A byly to ksiazki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...