Skocz do zawartości

Wyjazd Na Stałe Do Usa ( Niemieckie Obywatelstwo )


DawidA

Rekomendowane odpowiedzi

WItam,

Urodziłem się w niemczech, przez co mam niemieckie obywatelstwo, rodzinę również tam mam, więc kwestia zameldowania się tam oraz wyrobienia niemieckich dokumentów ( dowodu os. oraz paszportu ) nie jest problemem. Razem z moją nażeczoną ( polką ) chcemy wyjechać na stałe do USA, mam rodzinę w Canadzie nie wiem czy byłoby to jak kolwiek pomocne w tej sprawie. Chciałbym się dowiedzieć co krok po kroku jako niemiecki obywatel ( mogłbym wziąść cywilny ślub w niemczech aby moja narzeczona również otrzymała obywatelstwo ) musze zrobić aby starać się o kartę stałego pobytu ? Wiem że 3 m-c mogę być w USA bez wizy, proszę was o informacje na ten temat. Mamy pracę zapewnioną w LA, chodzi o to co mamy zrobić, bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A jakie masz podstawy, żeby wyemigrować tam na stałe?

Sama chęć to za mało (takich chętnych na całym swiecie są miliony).

Rodzaje wiz imigracyjnych znajdziesz na stronie ambasady USA:

http://polish.poland...migracyjne.html

Jako obywatel Niemiec masz prawo przebywać 90 dni turystycznie na terenie USA. I nic więcej.

Jeśli macie zapewnioną pracę w USA, to niech Wasz pracodawca pobawi się w wizy pracownicze dla Was - jeśli ma ku temu podstawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraje objęte programem bezwizowym z USA (czyli np. Niemcy) mają taką przewagę nad krajami, które nie są objete tym programem (np. Polska), że ich obywatele, aby wylecieć do Stanów turystycznie muszą jedynie zarejestrować się na stronie ESTA, uzyskać tam akceptację i mogą sobie polecieć na maksymalnie 90 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że musisz mieć bilet powrotny.

Jeśli zostaniesz, to będziesz nielegalnie bez możliwości zalegalizowania swojego pobytu.

A ponadto - jeśli coś przeskrobiesz (w stylu stłuczka autem), to po sprawdzeniu Twojego statusu USA czeka Cię deportacja.

Poczytaj forum, zanim zaczniesz zadawać pytania, które zadawane są tu praktycznie codziennie.

Kuzynostwo ściągnąć Cię nie może.

Chociaż zapoznałeś się z linkiem, który Ci podałam?

Innych możliwości legalnej emigracji nie ma. Naprawdę.

Jak z Kanadą, to czytaj na stronie ambasady Kanady:

http://www.canadaint...nu_id=47&view=d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak siedzę od jakiegoś czasu na tej stronie i staram się zrozumieć całe sedno sprawy z imigracją do stanów. Jeżeli chodzi o źródło tej decyzji o chęci wyjazdu to przede wszystkim to że w polsce się dzieje coraz gorzej, jako młodzi ludzie nie mamy praktycznie zbyt dużych szans na rozwój zarówno zawodowy jak i rodzinny, widmo życia na niewiadomo jak wielkim kredycie jest nie ukrywam przerażające...angielski znam bardzo dobrze, w Angli byłem ale na chwile obecną nie chciałbym ryzykować wyjazdu tam w ciemno a w USA mam pewną pracę. Jeżeli chodzi o wizę pracowniczą to wgłębiając się w szczegóły zadaje sobie pytanie, czy w ogóle jest jakakolwiek szansa na to że oni ją wydadzą ? Biorąc pod uwagę fakt że w stanach też jest bezrobocie a pracodawca musi udać się do urzędu pracy aby wydali odpowiedni dokument, jest to chyba nieosiągalne prawda ? i taka wiza pracownicza jest na określony czas ? czy poprzez wizę pracowniczą można ubiegać się o zieloną kartę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanada i USA to sa dwa rozne Panstwa jak i maja 2 rozne systemy imigracyjne od tego moze zacznijmy

aby cos myslec o stalym pobycie i sponsorowaniu przez kuzynostwo to nalezy takie cos wykazac ,jak umiesz j.angielski to sobie poradzisz bez klopotu

http://www.cic.gc.ca...s-apply-who.asp

a teraz gdzie Oni mieszkaja ,w jakiej Prowincji

Bo jest takie wyjscie ze lecisz na program pracy wakacyjnej dla obywateli polskich lub tez niemieckich do Kanady i tam po 1 roku mozesz cos probowac robic z wiza pracownicza lub tez stalym pobytem lub tez w czasie tego 1 roku czasu,zapoznaj sie na stronie CIC z takim programem jak PNP

IEC przez Niemcy

http://www.canadaint...lang=eng&view=d

jak widzisz miejsca sie skonczyly jak i w Polsce i nalezy czekac na 2013 rok z takim wyjazdem

IEC Polska

http://www.canadainternational.gc.ca/poland-pologne/experience_canada_experience/index.aspx?lang=pol&view=d

co do wizy pracowniczej to dobrego masz adwokata od takich spraw to od tego zacznijmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkają w samym toronto

zgłębiając się w tematykę kanady

You can sponsor:

  • brothers or sisters, nephews or nieces, granddaughters or grandsons who are orphaned, under 18 years of age and not married or in a common-law relationship
  • another relative of any age or relationship but only under specific conditions (see Note below)
  • accompanying relatives of the above (for example, spouse, partner and dependent children).

Note: you can sponsor one relative regardless of age or relationship only if you do not have a living spouse or common-law partner, conjugal partner, a son or daughter, parent, grandparent, sibling, uncle, aunt, nephew or niece who could be sponsored as a member of the family class, and you do not have any relative who is a Canadian citizen or a permanent resident or registered as an Indian under the Indian Act.

staram się to zrozumieć. Mam zarówno ciocię ( najbliższą kuzynkę mojej mamy ) jak i kuzynostwo ( dzieci tej kuzynki mamy ). No i nie łapię się w tej kategorii poniżej 18 lat. I teraz odnośnie warunków. Czyli skoro ma ona swoje dzieci ( już dorosłe ) oraz męża to nie może mnie ściągnąć tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...