Skocz do zawartości

Loteria Wizowa Dv-2014


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Zrob zdjecie sam - ja robilem ostatnio zonie do paszportu bo wymieniala (rok po slubie ;-) ) - wrzucilem 4 na jedna odbitek 4x6" i wydrukowalem za 39 centow w Walgreens - 2 paszportowe zdjecia w tym samym Walgreens kosztuja $15 bodajze robione przez kogo popadnie kompaktowym aparatem.

Wytyczne do paszportowych w US i loterii sa dokladnie te same...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 820
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zrob zdjecie sam - ja robilem ostatnio zonie do paszportu bo wymieniala (rok po slubie ;-) ) - wrzucilem 4 na jedna odbitek 4x6" i wydrukowalem za 39 centow w Walgreens - 2 paszportowe zdjecia w tym samym Walgreens kosztuja $15 bodajze robione przez kogo popadnie kompaktowym aparatem.

Wytyczne do paszportowych w US i loterii sa dokladnie te same...

Dokładnie tak, mam identyczne podejście. Chociaż parę miesięcy temu pytaliśmy w Walgreens to powiedzieli nam, że mogą w sumie zrobić normalne zdjęcia i przyciąć do paszportowych, w sumie za 89 centów chyba :P Więc jak miła obsługa się trafi to da radę. W przeciwnym przypadku, po raz kolejny polecam http://www.epassportphoto.com/ :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj - nie sadze zeby wiekszosc aplikujacych byla tak naiwna zeby oczekiwac czegos wiecej niz prawa do rezydowania, natomiast kampania prowadzona tutaj przez tych nieszczesliwych na rzecz nie zabierania miejsc w DV2014 jest dosc komiczna :) Startowac moze sobie kazdy kto chce...

Wiedziałem, że znajdą się tacy którzy odbiorą to w ten sposób. Pytanie tylko - czy pisanie o faktach i uświadamianie ludzi o tym o czym sami by się przekonali już po wylosowaniu to coś złego? W radiu czy telewizji usłyszą, że ruszyła loteria wizowa do USA a udział w niej jest bezpłatny. Wielu nie zdaje sobie sprawy ze wszystkich kosztów z jakimi wiąże się wygrana w loterii.

Odsianie niezdecydowanych, wysyłających "bo tak" i innych którym jakoś szczególnie nie zależy (wyślę - może wygram - może wyjadę) nie jest niczym złym. Przynajmniej moim zdaniem.

mikun

Ja stawiam na fotografa, zapłacę te 20 zł. ale będę miał święty spokój co do poprawności zdjęcia. Przynajmniej mam taką nadzieję, kontaktowałem się już z 3 i po rozmowie zauważyłem, że żaden z nich tak naprawdę nie orientuje się w temacie. Oczywiście każdy chętny by takie zdjęcie wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat walkowany wiele razy. Nikt nikomu tutaj szansy na wylosowanie gc nie odbiera niemniej jednak osoby ktore placa 20 zl za zdjecie, aby pozniej sie tylko dowartosciowac w jakis sposob, lub zobaczyc czy sie wygra jest dla mnie dziwne, lepiej niech taka osoba pusci totolotka... a noz jej sie uda.

Dziwi mnie rowniez zachowanie niektorych osob, zwlaszcza z rodzinami, ktore pchaja sie za ocean myslac ze manna spadnie im tam z nieba heheh...samobojcy :) Wyprawa za ocean to nie wycieczka do parku.

Wracajac do tematu juz wczesniej byly obliczenia ze polska pozostanie dluzej w loterii niz tylko na jeden raz... wiec oby tak pozostalo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie rowniez zachowanie niektorych osob, zwlaszcza z rodzinami, ktore pchaja sie za ocean myslac ze manna spadnie im tam z nieba heheh...samobojcy :) Wyprawa za ocean to nie wycieczka do parku.

Tak to jest może nie tyle dziwne - co przerażające. Więcej ... większość z tych ludzi nigdy nigdzie nie wyjeżdżała ...

Mimo wszystko jako pierwszy krok gorąco poleciłbym europę ... szok i tak bedzie gigantyczny ... a w razie draki ... do domu bliżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest może nie tyle dziwne - co przerażające. Więcej ... większość z tych ludzi nigdy nigdzie nie wyjeżdżała ...

Mimo wszystko jako pierwszy krok gorąco poleciłbym europę ... szok i tak bedzie gigantyczny ... a w razie draki ... do domu bliżej.

Dzięki. Daj jeszcze dobrą taktykę i skład na Anglię i będzie całkiem git. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę kwestii bo jak Was czytam, to stwierziłem że muszę się zarejestrowac i odpisać:

1) Straszycie panie i panowie :) Straszycie kosztami - koszta startu do samego losowania są niewielkie bo w zasadzie to tylko kwestia zdjęć. Każdy może spróbować szczęścia w losowaniu (bo po to jest losowanie) i wcale wylatywać nie musi - to jego wybór. Ważne, aby być na taki wyjazd gotowym (mobilnym i przygotowanym pod wieloma aspektami).

2) Koszty wylotu, zakwaterowania, przeżycia najtrudniejszych pierwszych miesięcy w stanach są oczywiście wysokie. Myslę, że bez $15-20k nie ma się co ruszać (pomijając koszta przelotu) po to, aby mieć komfort tego, że nie musimy z dnia na dzień znaleźć pracy i drżeć o jutro. Osobiście mam 27 lat, póki co odłożone na chwilę obecną na ewentualny wylot około 60k $ - o ile się uda w DV2014 :) jeśli nie to trudno - wylot do usa nie jest dla mnie priorytetem, a jedynie możliwością.

3) Co do emigracji z dziećmi (nieważne czy miałyby 2 miesiące, czy 5 lat, i nieważne ile sztuk dzieci się posiada) - to nigdy bym się nie zdecydował. Jest to ogromne wyzwanie.

4) Jesli ktoś nie ma doświadczenia w życiu w innych krajach, nigdy nie pracował poza granicami Polski to też lepiej dwa razy się zastanowić nad wylotem, gdyż może być się ciężko odnaleźć. Otwartość na świat nie jest rzeczą którą można nabyć mając 40+ lat :) Trzeba się z tym liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Daj jeszcze dobrą taktykę i skład na Anglię i będzie całkiem git. :)

Fornalik - i wszystko w tym temacie :D

A tak na serio to site w formie 'forum' jest właśnie po to aby dzielić się informacjami, wątpliwościami, dyskutować - m in. po to aby zminimalizować ewentualne ryzyka, lub pomóc sobie na wzajem. Byłem z moją rodzinką tu i tam, i widziałem nie jedną polską rodzinę która "walczy".

Stąd takie uwagi. A że mam urlop :D to rozpisuję się częściej. Pozdrawiam.

Do kolegi shmehr - dzieci w moim przypadku to jest właśnie to co wywołało u mnie chęć do emigracji (w dowolne miejsce nie koniecznie us). Sam radze sobie tutaj bardzo dobrze - rzekłbym doskonale, ale jak pomyślę co ten kraj będzie miał to zaoferowania im ... od razu sprawdzam promocje na bilety lotnicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...