Skocz do zawartości

Loteria Wizowa Dv-2014


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Wizy H1B to jest nowe niewolnictwo...sciaganie naprawde dobrych ludzi z Indii zeby pracowali za połowe stawki tej co amerykanin by chciał...

To w dalszym ciagu moze byc 2 lub 3 x wiecej co mozna chciec w Europie (nie tylko w Polsce) + konkretne perspektywy rozwoju zawodowego i wielu majac mozliwosc takiej formy niewolnictwa chetnie by z niej skorzystalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 820
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

To w dalszym ciagu moze byc 2 lub 3 x wiecej co mozna chciec w Europie (nie tylko w Polsce) + konkretne perspektywy rozwoju zawodowego i wielu majac mozliwosc takiej formy niewolnictwa chetnie by z niej skorzystalo.

zgadza sie ale ja nie mowie o h1b z perspektywy indii czy polski bo przeciez wiadomo ze to jest korzystne ja mowie o h1b z perspektywy usa jak to wyglada

zreszta jak spojrzysz na tabelke pierwsza z pierwszego linka w google h1b by country to te dane wszystko wyjaśniają...

W h1b chodzi o to że taki własciciel oracle'a np chce miec jeszcze wiekszy jacht bo wyprzedził go abramowicz wielkości jachtu i jemu juz nie staje w związku w tym wiec musi miec wieksze zyski wiec obniza najwiekszy koszt u siebie czyli koszty pracownicze importujac hindusów i sprawa załatwiona....cała wall street tez chce wiekszych zysków koncernów IT wiec importujemy hindusów

http://www.happyschoolsblog.com/h1b-visa-approval-by-country-2008-vs-2009/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko za przeproszeniem, Polakowi, w tym mnie, naprawdę wisi ile Hindusów USA sobie ściągnie. To, że loteria jest w stanie agonalnym było wiadomo od dłuższego czasu, bo jej logikę ciężko zrozumieć. Naturalne jest, że kraj musi sobie dopompowywać krew od czasu do czasu i to nie dotyczy tylko USA. Mówiło się przecież, że w Polsce brakuje imigrantów. To, że pracują oni za mniej itd to oczywista oczywistość i tak zresztą zostały zbudowane Stany. Kiedyś Irlandczycy byli na dnie, dorobili się, zdominowali jakiś obszar i poszli w górę, i kolejna nacja pojawiła się na najniższym szczeblu, np. Koreańczycy, dorobili się poszli w górę i tak w koło macieju.

Tak na marginesie, sondując wśród moich znajomych Hindusów w IT, 75K rocznie z magistrem, to nie jest jakieś ubóstwo czy wyzysk. Amerykanka z PhD ze statystyki 65K rocznie.

tak na marginesie dane z 2008-2009 to już zamierzchła przeszłość. Pojawiły się w międzyczasie dziedziny strategiczne dla USA, w których ludzie idą po GC przez EB-1 praktycznie w czasie ekspresowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, sondując wśród moich znajomych Hindusów w IT, 75K rocznie z magistrem, to nie jest jakieś ubóstwo czy wyzysk. Amerykanka z PhD ze statystyki 65K rocznie.

Generalnie jakby to nie było opłacalne dla koncernów to by nie importowali przez cały świat pracowników i nie bawili sie w prawników i losowania jeszcze tego h1b itd...hindus musi byc tanszy ze dwa razy i dodatkowo tak łatwo nie zmieni pracy na h1b...

Ale to nie jest ten watek wiec proponuje zakończyć temat wiz h1b...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jakby to nie było opłacalne dla koncernów to by nie importowali przez cały świat pracowników i nie bawili sie w prawników i losowania jeszcze tego h1b itd...hindus musi byc tanszy ze dwa razy i dodatkowo tak łatwo nie zmieni pracy na h1b...

Ale to nie jest ten watek wiec proponuje zakończyć temat wiz h1b...

Na H1B obowiązuje prevailing wage, więc to nie do końca tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy wszyscy zauważyli:

• Creates a "merit-based" visa, which awards up to 250,000 visas a year based on a point system that measures their education and employment, among other criteria.

Dla pewnej grupy ludzi byłaby to o wiele większa szansa niż wygrana w loterii wizowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly6 nawet mi nic nie mow - odliczam juz jak na porod dziecka w oczekiwaniu czy cos.

Kompletnie nie ma zadnych przeciekow?

Jedyne co na WP wrzucili to to:

http://praca.wp.pl/title,Drastyczny-wzrost-Co-trzeci-Polak-chcialby-wyjechac-za-praca,wid,15496390,wiadomosc.html

czyli niby wieksza szansa moze byc :)

ale wiadomo jak to jest z tymi obliczeniami ;)

Ja mysle, ze w 100% wnioskow jest mniej wiecej tak:

50% to osoby ktore nie probowaly lub nie dostaly turystycznej

25% to osoby ktore liczyly ze zmieni sie prawo i beda mogly odebrac GC w US

15% jedzie po socjal z rodzina

5% kompletny odrzut

5% tych to idealni kandydaci

oczywiscie to tylko moja teoria, ale czy to jest "losowanie" tego nie wie nikt....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie ostatniej loterii wnioski z Polski to 80 tys na 8 mln ogolem wiec to 1% i nawet gdyby jak artykul sugeruje zainteresowanie spadlo o 50% to i tak nie wplynie to w znaczacy sposob na szanse bycia wylosowanym bo szanse wzrosna z 2% (szacunkowo) do 2,01%. Oczywiscie gdyby caly swiat zastosowal sie do tej tendencji to byloby ciekawiej, w koncu mozna przypomniec, ze w tym roku nie opublikowono statystyki zgloszen. Byc moze dlatego, ze im sie nie chcialo, a moze rzeczywiscie zgloszen jest mniej niz w poprzednich latach i nie ma sie czym chwalic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...