Skocz do zawartości

Loteria Wizowa Dv-2014


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 820
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

No i założyłam Wam też taki temat w tym roku ;)

http://forum.usa.inf...nie-wygralemam/

Ja również założyłem taki temat - w tym samym czasie co Ty, z tym że dodałem ankietę, zasady, itp. Jeśli komuś z administratorów bardziej by przypadł mój wątek do gustu to proszę o jego podpięcie i usunięcie obecnego. W przeciwnym wypadku niech pozostanie jak jest, a mój wątek można wtedy usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam w temacie nowego projektu ustawy, że została ona dopiero wprowadzona do Senatu i oczekuje w Komisji Senackiej (dokładnie Judiciary Committee). Tam nad nią jeszcze zapewne popracują, o ile ją z niej w ogóle wypuszczą (jest to możliwe). Potem względne poprawki i dopiero głosowanie (przypominam - demokratyczny senat). Następnie ustawa ląduje w Izbie Reprezentantów - czyli zabawa od nowa: czytanie, Komisja Izby Reprezentantów (możliwość "zablokowania, zatrzymania" w komisji tej ustawy), potem ewentualne poprawki i kolejne czytanie oraz głosowanie (w republikańskiej I.R.). Odwrócoan kolejność izb z powodu takiego, że rozpoczeła żywot w senacie, a musi przejść być zatwierdzona przez obie izby Potem jeszcze Komisja Uzgadniająca (poprawki każdej z izb muszą być uznane przez te dwie izby - kompromis). Potem Prezydent może ją podpisać i tym samym zostaje jej przypisany numer ustawy a ustawa wchodzi dopiero w życie (staje się ustawą praktycznie zaraz po podpisie - brak vacatio legis jak w PL).Także jeszcze długa droga przed ustawą - nie bez kozery mówi się o jej wejściu w wakacje. Na pewno też będą jakieś poprawki, ale chyba powinna wejść w życie, bo jest lepsza, bardziej kompleksowa i reguluje pewne sprawy w kompromisowy sposób, tak więc większej opozycji raczej mieć nie będzie w porównaniu do poprzednich propozycji ustaw.

Co do samej loterii niezmiernie jestem ciekaw wyników i też już tak trochę na nie czekam, żeby już mieć to za sobą, bo trochę napięcie się potęguje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samej loterii niezmiernie jestem ciekaw wyników i też już tak trochę na nie czekam, żeby już mieć to za sobą, bo trochę napięcie się potęguje. :)

U mnie jest łącznie 5 osób do sprawdzenia (2 osoby ode mnie, plus 3 osoby które znam). Za tydzień wszystko będzie jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, przeczytałam cały wątek i mam jedno pytanie: wiele osób pisało, że jako małżeństwo wysyłali dwa zgłoszenia - jedno na siebie, drugie na współmałżonka. Ja na potwierdzeniu o złożeniu aplikacji znalazłam takie zdanie: Do not submit additional Entry Forms with this person as the Primary Entrant! Multiple entries will disqualify the Entrant from participation in the 2014 Diversity Visa Lottery.

czy to oznacza, że na jedną rodzinę wysyłamy tylko jedno zgłoszenie czy tylko tyle, że nie można wysyłać kilku zgłoszeń na jedną osobę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...