Skocz do zawartości

Loteria Wizowa Dv-2014


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 820
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Panie i Panowie,

ostatnie szybkie pytanie przed wynikami (wolę zapytać teraz niż jak będą rezultaty, bo wtedy pytania się posypią). Więc, zakładając, że mnie wylosowali, wysłałem dokumenty i czekam na rozmowę. Dostaję wiadomość, że wizyta w ambasadzie ma odbyć się 15 października (teoretycznie), więc powinienem wyjechać do USA do 15 kwietnia. W międzyczasie rozpoczynam roczny kurs full time w college w UK, który kończy się pod koniec czerwca 2014. Jakie jest ryzyko, że jeśli powiedzmy pojechałbym w Marcu do znajomych na 2-3 tygodnie i wrócił dokończyć szkołę (następnie wrócił na stałe do US na początku lipca), że zielona karta została by mi odebrana. Miał ktoś podobną sytuację? Da się to jakoś zaznaczyć, przy wyjeździe z US?

Nic przy wyjeździe nie musisz zaznaczać.

Wiza ważna jest pół roku i w tym czasie trzeba, pod rygorem jej utraty, wjechać do USA.

Potem możesz sobie wrócić, dokończyc szkołę i w ciągu roku wrócić do USA. Nie ma z tym żadnego problemu. Chyba że będzie się to powtarzało, ale to wątek na inny temat.

Życzę szczęścia w losowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli ten kurs sie przedluzy lub tez bedzie sie czesciej takie cos zdarzac to wtedy od tego jest tzw bialy paszport i radze o tym pamietac w dzisiejszych czasach

to nie te czasy ze sie uzywalo GC jak wizy turystycznej ;)

minimalist wiele razy ten temat byl poruszany na forum ,proponuje poczytac forum :) kto moze miec problemy i jak z GC .

wedle mojego czasu zostalo 10 godz i 23 min :)

do sprawdzenia

ktos byl na stronie i widzial ze znow cos pisza o pazdzierniku 2013....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, moje myśli już ostudzone, nie zostałam wylosowana. I teraz tylko mam nadzieję, że mój udział w loterii nie spowoduje np zawrócenia mnie z JFK czy innych problemów we wrześniu (planuje trzy-tygodniowy pobyt, nie pierwszy z resztą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, moje myśli już ostudzone, nie zostałam wylosowana. I teraz tylko mam nadzieję, że mój udział w loterii nie spowoduje np zawrócenia mnie z JFK czy innych problemów we wrześniu (planuje trzy-tygodniowy pobyt, nie pierwszy z resztą)

Dragony raczej nie, ja brałam udział w loterii rok temu, potem pojechałam na wakacje do usa i wszystko było normalnie. Nie wiem nawet czy oni tam mają wgląd w taką informację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś gdzie jest jakaś zakładka o 'dolosowywaniu' zgłoszeń na dv 2014 ?

2014 Entrant Status Check

DV-2014 entrants may enter their confirmation information through the link below starting at noon (EDT) on May 1, 2013. The DV-2014 registration period was from October 2, 2012, until November 3, 2012. DV-2014 entrants should keep their confirmation number until at least June 30, 2014. Additional entries may be selected in October 2013.

Jest taka informacja na stronie https://www.dvlottery.state.gov/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że im numer niższy, tym szybciej dostanie się zaproszenie na rozmowę w ambasadzie (oczywiście, jeśli się wyśle papiery).

A że wylosowanych zostało 125 tysięcy osób, a wiz jest tylko 55 tysięcy, to chyba logiczne, że dla wszystkich nie starczy, prawda?

Dlatego im mniejszy numer, tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla zwycięzców DV-2014 i dla rezydentów za cierpliwośc :) szczególnie dzielnej Joanny...

Co do zmian i nowości w DV2014 to mamy dwie i to zasadnicze w sumie, wylosowali 125K osób a to duzo, to oznacza że znaczna część wylosowanych osób bedzie bardzo niezadowolona za rok...

Druga zmiana jest taka że jezeli ktos zgubił numer to może go odzyskać poprzez system, a to jest bardzo zła wiadomośc dla osób z wysokimi CN dlatego że pewnie co roku sporo osób odpadało z loterii poprzez zgubienie numeru, a teraz będa pozostawać w grze i wg mnie za rok na czerwiec o 31000 nie ma co mysleć - na logike rzecz biorąc - no ale nie musi tak byc wcale...

Informacja o dolosowaniu jest prewencyjnie, w zeszłym roku dolosowali 10 tys osób i jedna nasza koleżanka z forum - Neli została tylko dolosowana. Ale to była inna sytuacja, wtedy najwyzszy CN to było cos około 25K w maju, koleżanka dolosowana miała w październiku cos około 29K o ile dobrze pamiętam. W kotekście tych informacji nawet nie ma co liczyc w tym roku na jakies dolosowywania...

Dodatkowo szokującym faktem jest to że niby ktos z polski zalogował sie na swoje dane i zobaczył informacje jakiegoś egipcjanina...to jest jakis karygodny błąd aż mi sie nie chce wierzyć że to jest prawda...to nie może byc możliwe....mogłaby sie powtórzyc wtedy sytuacja z DV2012 z jakimis błędami systemowymi...

Co do samej loterii to najprawdopodobniej była to ostatnia loteria, na DV2015 prawdopodobnie będą przyjmowane zgłoszenia ale nie będzie juz rozmów...są dwie interpretacje proponowanych zmian w prawie...jak jest na prawde nie wiadomo tutaj link....

http://www.examiner.com/article/senate-immigration-reform-bill-ends-the-green-card-lottery

a tu kawałek z ustawy...

An alien who receives a notification from the Secretary that the alien was selected to receive a diversity immigrant visa under 21 section 203© of the Immigration and Nationality Act (8 U.S.C. 1153©) for fiscal year 2013 or fiscal year 2014 shall remain eligible to receive such visa under the rules of such section, as in effect on September 30, 2014.

Co do reformy to niektórzy sobie wywalczyli benefity niestety nasze, władze, polonie itd nie... np dla irlandczyków bedzie 10500 wiz co roku, dla obywateli afganistanu 5000, dla pracowników rzeźni (meat trimmers) 20000 wiz itd...

http://politic365.com/2013/04/26/the-black-caucus-and-immigration-reform-no-diversity-visas-a-no-vote/

Nie wiadomo czy i kiedy i w jakiej postaci immigration bill zostanie przyjety ale najprawdopodobniej zostanie przyjęty, może lekko zmodyfikowany...Niestety loteria ma zagorzałych przeciwników republikanów a broni juz jej niewielka grupa congresmenów afroamerykanów pamietając że to czesto jedyna droga imigracji dla afryki...ale wg mnie utrzymanie DV bez wiekszych szans....

Powodzenia na rozmowach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...