Skocz do zawartości

Czy Mogę Ubiegać Się O Zmianę Statusu?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do osób, które przechodziły przez to co ja. Chciałabym zmienić swój status na studencki. Jestem obecnie w USA na wizie turystycznej, mogę przebywać tu do 25 grudnia. Chciałabym zacząć studiować , ale problem w tym, że moge dopiero zacząć na semestr wiosenny, który zaczyna się 22 stycznia. Rejestracja do szkoly zacznie się w listopadzie, na razie nie są w stanie mi powiedzieć kiedy dokładnie (jedna Pani powiedziala ze w paździenriku, druga ze w listopadzie).

Czy mogę w zwiazku z tym ubiegac sie o zmiane statusu, skoro szkola zaczyna sie miesiac po wygasnieciu mojej wizy. Skladajac papiery o zmiane statusu bede ciagle legalnie, bo bedzie to listopad-grudzien. Tylko nie wiadomo ile zajmie oczekiwanie na odpowiedz.

W szkole na poczatku powiedzieli ze nie moge tego zrobic tu, musze wrocic do kraju. Ale potem stwierdzila ze chyba jednak moge, ale oni tego nie wiedza. :/ to kto wie?

Szkola to University of Connecticut.

Bardzo prosze o odpowiedź osób, które wiedzą coś na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które przechodziły przez to co ja. Chciałabym zmienić swój status na studencki. Jestem obecnie w USA na wizie turystycznej, mogę przebywać tu do 25 grudnia. Chciałabym zacząć studiować , ale problem w tym, że moge dopiero zacząć na semestr wiosenny, który zaczyna się 22 stycznia. Rejestracja do szkoly zacznie się w listopadzie, na razie nie są w stanie mi powiedzieć kiedy dokładnie (jedna Pani powiedziala ze w paździenriku, druga ze w listopadzie).

Czy mogę w zwiazku z tym ubiegac sie o zmiane statusu, skoro szkola zaczyna sie miesiac po wygasnieciu mojej wizy. Skladajac papiery o zmiane statusu bede ciagle legalnie, bo bedzie to listopad-grudzien. Tylko nie wiadomo ile zajmie oczekiwanie na odpowiedz.

W szkole na poczatku powiedzieli ze nie moge tego zrobic tu, musze wrocic do kraju. Ale potem stwierdzila ze chyba jednak moge, ale oni tego nie wiedza. :/ to kto wie?

Szkola to University of Connecticut.

Bardzo prosze o odpowiedź osób, które wiedzą coś na ten temat

Opowiem ci jak wyglądało to u mnie.

papiery które składasz o zminane statusu, muszą być WYSŁANE W TERMINIE w ktorym jestes legalnie. A więc jesli możesz przebywać w USA do 25 grudnia to papiery musisz wysłać do tego terminu, więc nawet jeśli w listopadzie będą zapisy to będziesz OK. Jesli już będziesz miał wystarczające gwarancje finansowe (ile to powiedzą ci w szkole) i skompletujesz wszystkie wymagane dokumenty (m.in I-20), wysyłasz to i czekasz na odpowiedź. Może to podobno trwać nawet i 6 miesięcy albo i więcej, nie pamiętam jak to jest obecnie. W każdym razie do momentu otrzymania odpowiedzi, jesteś w USA legalnie. Jesli dostaniesz już odpowiedz (powiedzmy pozytywną, przeważnie będzie to juz po rozpoczęciu semestru na który aplikowałeś/aś) wtedy z dokumentami udajesz się do szkoły żeby wystawili ci nowe I-20 na najbliższy semestr i wtedy zaczynasz studia. Tak mniej więcej wyglądało to w moim przypadku, a było to w roku 2009.

Mam nadzieję że pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kogo sie pytalas w tej szkole i czy ta szkola moze wystawiac I-20

Bo powinni Ci powiedziec ze jak wystapisz o zmiane status w USA to mozesz poleciec do Polski ale nie wrocisz juz na tym statusie do USA i wtedy idziesz po nowa wize .ale nie jest pewne ze taka wize otrzymasz ,jak i nie jest pewne czy tej turystycznej nie stracisz,a mozesz wize studencka tez otrzymac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz.

Telefonów wykonałam mnóstwo do róznych szkół. Co inna osoba to inna odpowiedz. Dochodzę do wniosku, że oni sami nie są zbyt dobrze poinformowani.

Rozmawiałam z osobami zajmujacymi się ESL. Wybrałam UCONN bo jest to uczelnia najbliższa mojemu miejscu zamieszkania i wydaje mi sie odpowiednia do uzyskania zmiany statusu wizy.

Tak oczywiście że wydaja I-20.

Do Polski sie na razie nie wybieram. Wiem, że gdybym chciała pojechać musze starac sie o wize.

Zastanawiałam się też nad innymi szkołami np językowymi ale tu opinie są podzielone i wydaje mi się, że chyba ciężej jest dostać pozytywna odpowiedz. Nie wiem, takie są moje przemyslenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...