Skocz do zawartości

"ślub" Dla Green Card


mal1710

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Być może mój wątek wyda się dość "bezpośredni" i...desperacki, ale po bezskutecznym i mozolnym poszukiwaniu sposobu na emigrację do USA stwierdziłem, ze najprostszym sposobem będzie ślub z obywatelką amerykańską- oczywiście na papierku. Chcę pojechać w przyszłym roku na wizie turystycznej do znajomych, którzy zaproponowali, ze znajdą mi "kandydatkę" do podpisania papierka a następnie będę mógł się starać o 2-letnią green card, później 10-letnią a następnie o obywatelstwo. Wszystko pięknie się słyszy natomiast chciałbym dowiedzieć się jak to wygląda w praktyce czy musimy mieszkać razem? mieć wspólne konto bankowe? razem płacić rachunki? czy jeśli ja i "małżonka" wymyślimy wiarygodny scenariusz dla naszej relacji uda się to sprzedać? I kiedy wskazany byłby rozwód? Jeśli weźmiemy go po pół roku czy wtedy mam szansę na green card? I kiedy otrzymuje się green card od zawarcia ślubu? Szczerze mówiąc nie jestem dumny z tego pomysłu, ale rozważam różne opcje i chcę się dowiedzieć na ile ta jest realna, no a że to nie jest rozwiązanie dla "normalnych" ludzi to wiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co chcecie zrobić to visa fraud, czyli przestępstwo i oboje możecie za to nieźle oberwać.

Jak chcesz się na coś takiego decydować, to się decyduj, ale o rady nie pytaj.

A żeby otrzymać obywatelstwo poprzez małżeństwo, należy pozostawać w związku małżeńskim (zawartym w dobrej wierze) przez co najmniej 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestepstwo - zarowno po Twojej jak i ewentualnej obywatelki stronie - i poniewaz to jest fraud, do konca zycia beda mogli Ci z tego powodu odebrac obywatelstwo (jak sie Twojej malzonce np. zupa wyda za slona i uderzy do ICE) i deportowac. Trzeba miec dowody na bona fide marriage - przede wszystkim wspolne finanse (my np. dostalismy pytanie czy jestem na deedzie domu mojej zony), bycie beneficiary polis na zycie i tego typu spraw. A wbrew pozorom oficerzy w USCIS sa naprawde niezli w wylapywaniu takich spraw.

Postaw sobie jedno pytanie - czy na pewno chcesz byc przestepca ? Bo to jest przestepstwo, takie jak kradziez na przyklad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestepstwo - zarowno po Twojej jak i ewentualnej obywatelki stronie - i poniewaz to jest fraud, do konca zycia beda mogli Ci z tego powodu odebrac obywatelstwo (jak sie Twojej malzonce np. zupa wyda za slona i uderzy do ICE) i deportowac.

Gdyby tak było, każdy sponsor, któremu znudziła się zagraniczna żona, mógłby postarac się o jej deportację i w związku z ym nie być więcej za nią odpowiedzialnym finansowo. Tak nie jest. Prawo chroni obie strony. Żeby doszło do sytuacji którą opisujesz, trzeba miec mocne dowody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak było, każdy sponsor, któremu znudziła się zagraniczna żona, mógłby postarac się o jej deportację i w związku z ym nie być więcej za nią odpowiedzialnym finansowo. Tak nie jest. Prawo chroni obie strony. Żeby doszło do sytuacji którą opisujesz, trzeba miec mocne dowody.

Oczywiscie - i jego ewentualna zona takie dowody bedzie miala jak na dloni bo cala sprawa bedzie od poczatku bedzie fraudem. Tylko i wylacznie w tym kontekscie pisze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w USA i wiem jak wielu "porządnych" obywateli ma coś takiego za sobą- pracują w dużych korporacjach, są dobrze wykształceni. Ci ludzie są wokół was (mówię do tych którzy mieszkają w USA) tylko o tym nie wiecie, bo oczywiście nikt się nie będzie chwalił, że zawarł ślub dla zielonej karty i w ten sposób stał się obywatelem. Rozumiem tych, którzy patrzą na to jako przestępstwo, ale prawda jest taka, że dostać się do USA w "uczciwy" sposób jest niemożliwe, a ilu emigrantów przybywa tam corocznie? i co każdy niby taki uczciwy? Myślę, że gorsza jest praca na czarno i ukrywani się latami. Ja chcę uczciwie pracować i płacić podatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...