Skocz do zawartości

Roznica W Instrukcjach Wypełniania Formularza


Beruś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym wypełnić formularz loterii wizowej dv 2014 jednak napotkałem malutki problem. W instrukcji zamieszczonej na http://travel.state.gov/pdf/DV_2014_Instructions_Polish.pdf jest napisane, że w punkcie 8 należy umieścić nazwisko adresata oraz adres, czyli to będę ja. Natomiast w instrukcji na stronie http://loteria-wizowa.pl/jak-poprawnie-wypelnic-formularz-loterii-wizowej/ umieszczona jest informacja dot punktu 8a, że pole to należy wypełnić " JEDYNIE w przypadku, gdy nasze zgłoszenie powinno być odebrane przez inną osobę"

Czyli właściwie to powinienem wpisać w pole 8a własne nazwisko czy nie? Jeśli wpiszę, to czy mój wniosek mogą uznać za źle wypełniony co skreśliło by mnie z udziału w losowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w FAQ dotyczącym loterii 2014 jest takie pytanie i odpowiedź... ;)

Tak, rzeczywiście :unsure:

Jeszcze jedno pytanie. W polu "Are you claiming eligibility based on the country where you were born?" zaznaczylem "Yes" a jednak przez wlasne roztargnienie w polu "If not, you must enter the country from which you are claiming eligibility." wybralem "Poland" choc wlasciwie nie powinienem tego robic bo urodzilem sie w Polsce? czy to spory błąd? Powiniem nic nie uzupelniac...?

9. Country Where You Live Today

Tego chyba nie są w stanie sprawdzic jesli ktoś zaznaczy "poland" a nie mieszka aktualnie w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, rzeczywiście :unsure:

Jeszcze jedno pytanie. W polu "Are you claiming eligibility based on the country where you were born?" zaznaczylem "Yes" a jednak przez wlasne roztargnienie w polu "If not, you must enter the country from which you are claiming eligibility." wybralem "Poland" choc wlasciwie nie powinienem tego robic bo urodzilem sie w Polsce? czy to spory błąd? Powiniem nic nie uzupelniac...?

9. Country Where You Live Today

Tego chyba nie są w stanie sprawdzic jesli ktoś zaznaczy "poland" a nie mieszka aktualnie w Polsce?

Co do pierwszego pytania - nie dygaj tak, to nie błąd. Ale chyba z tej podniety wypełniania wniosku zapomniałeś o tym, aby czytać ze zrozumieniem...

Co do drugiego pytania - wszystko da się sprawdzić jeśli się tego chce. A jak zaczynasz swoją przygodę z dv2014 od ściemy, to niezbyt dobrze to o Tobie swiadczy. Nie wiem po co ludzie tak kombinują, skoro to nie ma znaczenia gdzie obecnie jesteś. :blink: Chyba nigdy nie pojmę toku myślenia co niektórych osobników <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru ściemniać, jestem zameldowany na terenie Niemiec jak i w Polsce. Gdyby mieli sprawdzać, to właściwie mieszkam tu i tu ;) Wize turystyczną co prawda tylko na 3 lata dostałem ,ale dostałem, więc nie widzę potrzeby ściemniać przy wniosku o GC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...