Skocz do zawartości

Pozwolenie Na Pracę


Luko

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim,

jestem już po rozmowie z konsulem, musiałem tylko dodatkowo przesłać wniosek o niekaralności z kraju w którym pracuję wraz z moim paszportem, tak więc w ciągu kilku dni powinienem otrzymać swoją wizę.

Pytanie do was odnośnie pozwolenia na pracę bo naczytałem się jakiś sprzecznych informacji, tu na forum ktoś pisał, że można takie pozwolenie dostać na okres 90 dni czyli tyle ile mamy czasu na ślub. Pozwolenie to jest wydawane na lotnisku, w postaci pieczątki ??? Ktoś inny napisał, że nie ma możliwości dostać pozwolenia, a jedyna opcja to wziąć jak najszybciej ślub i wtedy aplikować o pozwolenie ...

Ma ktoś wiedzę na ten temat ???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Można dostać pozwolenie przed ślubem ale nie ma ono najmniejszego sensu - musisz wystąpić o EAD, zapłacić $380 (OIDP) i będzie ważny tylko tak długo jak ważne jest I-94 (czyli 90 dni od wjazdu). Pieczątki żadnej nie dają - dawali kiedyś na JFK. Jeżeli weźmiesz ślub i wyślesz ASO, to wtedy aplikacja o EAD jest bezpłatna a ważny będzie co najmniej rok.

Pieczątka nic nie daje - poczytaj jakie dokumenty są potrzebne do legalnej pracy - karta SS którą dostaniesz będzie miała napisane "Valid for work with DHS authorization only" i karta EAD będzie tym authorization.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

hej mam takie male pytanko wlasnie dzis dostalam tako karte /pozwolenie na prace hmmm warzno na rok a ktos moze mi powiedziec co sie bedzie dalej dzialo kiedy dostane sekuryty numer ?dziekuje bardzo bede wdzieczna jak ktos cos mi powie na ten temat serdecznie dziekuje;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mam takie male pytanko wlasnie dzis dostalam tako karte /pozwolenie na prace hmmm warzno na rok a ktos moze mi powiedziec co sie bedzie dalej dzialo kiedy dostane sekuryty numer ?dziekuje bardzo bede wdzieczna jak ktos cos mi powie na ten temat serdecznie dziekuje;-)

OMG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...