Skocz do zawartości

Pierwsze Kroki W Usa .. (Emigracja) Do San Francisco


mariano85

Rekomendowane odpowiedzi

Minął ponad miesiąc w USA czas na podsumowanie. Mamy mieszkanie, samochów (już puknięty), szkołę dla syna i otwarte interview. Chyba całkiem nieźle, jak na początkującego. Dobija mnie najbardziej niemożność załatwienia prostych spraw na czas, papiery, które przychodzą pocztą i trzeba milion papierowych formularzy wypełniać przy każdej okazji, formularze online to jeszcze większy KOSZMAR (polityka bezpiecznych haseł w dupnych serwisach + dodatkowe security questions) no i żarcie. Z tym ostatnim jakoś dajemy radę, po prostu trzeba popróbować różnych rzeczy, ale kubki smakowe nam szaleją. Uwielbiam tutejsze LODY i meksykańskie (prawdziwe) jedzenie. Uwielbiam przyrodę, ocean, basen za oknem, pogodę i uśmiechniętych ludzi dookoła :) Warunki życia mamy fajne, chociaż nie udało się wynająć domu. Kasa poszła szybciej niż zakładaliśmy, jak to przy każdym budżecie. Odłożyliśmy sporo biorąc pod uwagę Californię, ale z drugiej strony wcześniej zmobilizowaliśmy się do szukania pracy :P

Jeszcze prawko i praca, ale to w toku. Pisałam w innych tematach o moich przygodach ze szkołą, bo to ważne dla ludzi z dziećmi, a tutaj podsumowuję ogólnie nasz wyjazd za bardzo udany. Mieliśmy ciężkie wieczory, sporo nerwów, dzieciak też swoje dołożył, ale generalnie wybór okolicy do mieszkania był strzałem w dziesiątkę. Brakuje mi przyjaciół, rodziny, ale mam tu sporo do zwiedzania i wciąż jakieś duperele do załatwienia, nie powiem, żebym się nudziła. Nie mam za bardzo kontaktu z Polakami, a Amerykanów powoli rozgryzam, oprócz tych sztucznych jest też wiele naprawdę życzliwych osób. Nie znając tu nikogo czujemy się bezpieczni, u siebie, jakbyśmy tu mieszkali od dłuższego czasu. Jesteśmy swoistą atrakcją, bo innych Polaków dookoła brak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Nie znając tu nikogo czujemy się bezpieczni, u siebie, jakbyśmy tu mieszkali od dłuższego czasu...

Ja czuję to samo, przyjaźni ludzie, nie czuję się obco jak np. gdy pracowałem w Szkocji i Holandii, też jak gdybym mieszkał tutaj od dłuższego czasu (nie mam na myśli tego, że mieszkam w NY bo na dłuższą metę to chyba nie dla mnie, tylko optymizm "amerykańskich" ludzi). Gdy czasem ktoś zapyta jak się tu znalazłem i gdy odpowiadam, że jestem Green Card Holder spotkałem się raz z odpowiedzią, że w takim razie jestem już US Person, jestem swój, że tacy ludzie jak my - emigranci od zawsze budowali ten kraj. Jakoś tak miło wtedy się robi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jakie kanały TV oglądacie, ale ja odetchnęłam od oglądania zwalczających się polityków dwóch partii. Właśnie leci historia produkcji amerykańskich lodów, wolę chyba być mniej politycznie zorientowana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miqhs - co do zarcia, macie tam gdzie sobok whole foods?

Tani nie sa, ale jedzenie maja genialne. I w miare normalnie smakujace.

Trzeba patrzec co sie kupuje, niektore rzeczy naprawde maja umiarkowanie dorgie, a inne przerazajaco dorgie

No ale jak chce sie zjesc smacznie i zdrowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"O noes!
We don’t deliver to your area."

Chyba jednak nie mamy opcji :D

Co do szukania - racja, ale na poczatku jak sie chce jesc zdrowo i smacznie, niestety - trzeba placic :)

Oszczednosci zmuszaja do wytezonych poszukiwan :) Mam swoje top 20 z whole foods i sie tym zajadam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas dostarczają więc się skuszę na Whole Foods - co polecacie? Jak stoję przed tuzinek różnych soków to każdy mi się podoba :) Chodzi mi o podstawowe produkty, chleb, mleko, masło, sery. Z tego testowania nic dobrego nie wychodzi a nasze żołądki jadą na oparach :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem na CNN o trzęsieniu ziemi... Mam nadzieję, że u Was wszystko OK.

Nie ma miejsc idealnych... Też myślę o Kalifornii albo o Florydzie, ze względu na klimat (chyba to jest moja główna motywacja do wyjazdu do USA).Pytanie co lepsze - trzęsienia ziemi czy huragany :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...