Skocz do zawartości

Pierwsze Kroki W Usa .. (Emigracja) Do San Francisco


mariano85

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj nareszcie przyslali ssn. Czyli zabralo im to okolo 4 tyg, zapewne gdybym nie poszla po 2 tyg do biura, to czekalabym nadal.

Dzisiaj zaliczylam rozmowe w spr pracy, we wtorek mam sie udac do biura ichniejszego zaniesc papierki i mam byc przyjeta. Co prawda maloplatna i malo godzin, ale na razie nie krece nosem. Najwazniejsze ze poniekad w moim nauczycielskim zawodzie. Potem moze zlapie cos lepszego :) Poza tym, bede miala czas na wypelnianie kolejnych aplikacji :)

Nastepnie udalam sie do health and human services agency dopytac, czy kwalifikuje sie na medical. Ustalili mi spotkanie na przyszly tydzien, pani w okienku pytala sie czy pracuje, ile mam na koncie, z czego zyje, kto placi czynsz itd. Jesli chcecie zobaczyc prawdziwa ameryke to proponuje przejsc sie wlasnie do takiej agencji.

Aha, zapisalam sie tez na kurs szukania pracy, za darmo w workforce, poprzez taka szkole dla doroslych. Mozna sie pozapisywac na wiele fajnych kursow np. witrazy, ale tez ksiegowosci czy prac biurowych (okolo 300h), za niewielka odplatnoscia. Mysle ze taki kurs szukania pracy przyda mi sie, przynajmniej zaobacze jak redagowac cv :)

Nadal czekam na zielona karte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serafina, same dobre wiesci. Gratuluje prawie znalezienia pracy - podchodzisz do tego bardzo rozsadnie. Nie bedziesz tam dlugo, ale dorobisz sobie bezcenne tu reference/recommendation. Korzystaj z wszystkiego darmowego/taniego, bo poznasz przez to ludzi, wciagniesz sie troche w realia. Jestem przekonana ze wkrotce podbijesz ameryke!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko w kwestii formalnej, ten blad całkowicie zmienia sens wypowiedzi (zakładam ze to blad).

Uff, oj blad :mellow: Tak, chodzilo mi o Opatrznosc :)

Serafina, same dobre wiesci. Gratuluje prawie znalezienia pracy - podchodzisz do tego bardzo rozsadnie. Nie bedziesz tam dlugo, ale dorobisz sobie bezcenne tu reference/recommendation. Korzystaj z wszystkiego darmowego/taniego, bo poznasz przez to ludzi, wciagniesz sie troche w realia. Jestem przekonana ze wkrotce podbijesz ameryke!

Dzieki za dobre slowa :)

Dzisiaj rano pojezdzilam po pustawej autostradzie, dla mnie przezycie bylo bo ja jestem z gatunku tych powolnych kierowcow B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...