Skocz do zawartości

Pierwsze Kroki W Usa .. (Emigracja) Do San Francisco


mariano85

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze 2,5 miesiaca do odlotu, ale dzięki :) !!

Sleak*

jezeli chodzi o telefon to biorę stara nokie, aby móc korzystać przez pierwsze dni a potem to chyba kupie karte pre paid i uzywanego unlocked iphona 4/4s (od 200-350$) mnóstwo tego na craigslist.

Bo z tego co mi wiadomo na zestaw to bez zadnej histori kredytowej i bez pracy (narazie bo trzeba czekac 2-3 tyg na ssn) nie mam co liczyć.

Mozesz kupic telefon na abonament, ale wtedy sie wplaca depozyt, ktory jest rozliczany po roku, jesli placisz rach w terminie. Wiec mysle ze jak pojdziesz do operatora i powiesz jaka jest sytuacja to napewno znajda najlepsza dla Ciebie opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz kupic telefon na abonament, ale wtedy sie wplaca depozyt, ktory jest rozliczany po roku, jesli placisz rach w terminie. Wiec mysle ze jak pojdziesz do operatora i powiesz jaka jest sytuacja to napewno znajda najlepsza dla Ciebie opcje.

WOW nie miałem pojęcia o tym i chyba nikt o tym jeszcze nie pisał że tak się da!! dzieki za info

pozostaje tylko przejść sie po operatorach i znaleźć najkorzystniejszą oferte i wtedy się zdecyduje co bardziej się opłaca :)

p.s.

a wiesz ile moze depozyt kosztować tak +- ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW nie miałem pojęcia o tym i chyba nikt o tym jeszcze nie pisał że tak się da!! dzieki za info

pozostaje tylko przejść sie po operatorach i znaleźć najkorzystniejszą oferte i wtedy się zdecyduje co bardziej się opłaca :)

p.s.

a wiesz ile moze depozyt kosztować tak +- ?

To zalezy od operatora, pare lat temu w T-Mobil chcieli $500 ale poszlam do SPRINT i tam wzieli tylko $150. wiec jak to mowila moja sp Mama " koniec jezyka za przewodnika"

A poza tym to mozesz isc i sie dowiedziec i powiedziec jaka masz sytuacje, ze czekasz na SS i napewno ci podpowiedza jaka bedzie najlepsza opcja.

no i jeszcze zapomnialam ze jak placisz depozyt to tez wybierasz sobie telefon w promocji, wiec napewno taniej niz za uzywany na Craiglist.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tinki* -zaskakujesz mnie coraz bardziej :) Zrobię tak jak mówisz,, przejde po wszystkich operatorach wypytam co moga mi zaoferować tzn jaki depozyt i jaki telefon w promocji i się okaże co bardziej mi się bedzie opłacało!

PS Przenosze się do San Francisco :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POZDRAWIAM i z góry DZIĘKUJĘ osobom które pomogą!!!

Polska

1) Spakuj wszystkie dokumenty, które były Ci potrzebne w procesie ubiegania się o wizę oraz te które zabrałbyś ze sobą na rozmowę o pracę. Ja przed wylotem załatwiłem sobie referencje po ang. od pracodawców. Z uczelni dostałem wykaz ocen z przedmiotami już po ang.

2) Myślę, że to zależy od funduszy. Jeśli masz pieniędzy na przetrwanie 4 miesięcy bez pracy to ja osobiście kupiłbym bilet w dwie strony z datą powrotu za 4 miesiące. Generalnie różnica pomiędzy biletem w dwie strony, a jedną nie jest tak duża.

Jeśli znajdziesz pracę i zdecydujesz, że życie w USA Ci się podoba to poprostu nie wykorzystasz biletu powrotnego.

3) Formalość. Dajesz papiery urządnikowi. Prowadzą Cie do osobnego pokoju z poczekalnią. Czekasz, czekasz, wzywają Cię do biurka, biorą odciski, zadają parę prostych pytań i tyle.

USA

1) GC przychodzi pocztą podobnie jak SSN.

Do mnie SSN nigdy nie doszedł. Po 3 tygodniach wybrałem się do lokalnego biura i upomniałem o SSN. Około 2 tygodni po tej wizycie znalazłem SSN w skrzynce pocztowej.

2) Tutaj nie mogę powstrzymać się od komentarza. Lecisz do USA, nie masz zagwarantowanej pracy, a szukasz na craigslist Iphona 4/4s?

Co do telefonu: straightalk.com . Bierz najtańszy smartfon. Zaoszczędzone $200 przeznacz na paliwo/rent/bilety komunikacji miejskiej.

3) Jeden z poprzedników dobrze to opisał. Nie każda praca gwarantuje ubezpieczenie. Nawet z ubezpieczeniem ochrona zdrowia jest droga. Najlepiej trzymaj się z daleka od szpitali.

4) AllyBank ma dobrą ofertę - coś jak Mbank w Polsce. W pozostałych przypadkach-przejdź się po bankach w okolicy i spytaj o ofertę. Bierz tam gdzie najtaniej.

Po znalezieniu pracy zaaplikuj o kartę kredytową typu pre-paid. Pomoże Ci ona w budowaniu credit score.

5) Napisz jakiej pracy chcesz szukać. Jeśli dorywcza: craigslist. Jeśli coś "biurowego" to Linkedin. Poczytaj także o Networkingu. Zorierntuj się jakie grupy networkingowe działają w okolicy-przejdź się na spotkania rozmawiaj z ludźmi. Nikt Ci tam nie da pracy ale może ktoś coś o czymś będzie wiedział. "Po nitce do kłębka".

Przydatna strona: www.careerbuilder.com

6) Napisałem już wyżej: networking, networking, networking. Pozatym - napisz jakiej pracy chcesz szukać. Budowa, praca w MCD, praca w banku?

Szukanie mieszkania: craigslist + apartments.com + rent.com etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...