Skocz do zawartości

Pierwsze Kroki W Usa .. (Emigracja) Do San Francisco


mariano85

Rekomendowane odpowiedzi

mariano85 jesli chodzi o nauke jezyka to polecam do nauki slownictwa narzedzie multimedialne PROFESOR HENRY - SLOWNICTWO, slowka same wchodza do glowy, trenujesz tam rowniez poprwna pisownie, sa rowniez slowka American English. nauka jest przyjemnoscia, szybko wchodza do glowy, polecam.

Powodzenia za oceanem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska

1) Spakuj wszystkie dokumenty, które były Ci potrzebne w procesie ubiegania się o wizę oraz te które zabrałbyś ze sobą na rozmowę o pracę. Ja przed wylotem załatwiłem sobie referencje po ang. od pracodawców. Z uczelni dostałem wykaz ocen z przedmiotami już po ang.

2) Myślę, że to zależy od funduszy. Jeśli masz pieniędzy na przetrwanie 4 miesięcy bez pracy to ja osobiście kupiłbym bilet w dwie strony z datą powrotu za 4 miesiące. Generalnie różnica pomiędzy biletem w dwie strony, a jedną nie jest tak duża.

Jeśli znajdziesz pracę i zdecydujesz, że życie w USA Ci się podoba to poprostu nie wykorzystasz biletu powrotnego.

3) Formalość. Dajesz papiery urządnikowi. Prowadzą Cie do osobnego pokoju z poczekalnią. Czekasz, czekasz, wzywają Cię do biurka, biorą odciski, zadają parę prostych pytań i tyle.

Dzięki za rady , wszystko zrozumiałe!

USA

1) GC przychodzi pocztą podobnie jak SSN.

Do mnie SSN nigdy nie doszedł. Po 3 tygodniach wybrałem się do lokalnego biura i upomniałem o SSN. Około 2 tygodni po tej wizycie znalazłem SSN w skrzynce pocztowej.

2) Tutaj nie mogę powstrzymać się od komentarza. Lecisz do USA, nie masz zagwarantowanej pracy, a szukasz na craigslist Iphona 4/4s?

Co do telefonu: straightalk.com . Bierz najtańszy smartfon. Zaoszczędzone $200 przeznacz na paliwo/rent/bilety komunikacji miejskiej.

3) Jeden z poprzedników dobrze to opisał. Nie każda praca gwarantuje ubezpieczenie. Nawet z ubezpieczeniem ochrona zdrowia jest droga. Najlepiej trzymaj się z daleka od szpitali.

4) AllyBank ma dobrą ofertę - coś jak Mbank w Polsce. W pozostałych przypadkach-przejdź się po bankach w okolicy i spytaj o ofertę. Bierz tam gdzie najtaniej.

Po znalezieniu pracy zaaplikuj o kartę kredytową typu pre-paid. Pomoże Ci ona w budowaniu credit score.

5) Napisz jakiej pracy chcesz szukać. Jeśli dorywcza: craigslist. Jeśli coś "biurowego" to Linkedin. Poczytaj także o Networkingu. Zorierntuj się jakie grupy networkingowe działają w okolicy-przejdź się na spotkania rozmawiaj z ludźmi. Nikt Ci tam nie da pracy ale może ktoś coś o czymś będzie wiedział. "Po nitce do kłębka".

Przydatna strona: www.careerbuilder.com

6) Napisałem już wyżej: networking, networking, networking. Pozatym - napisz jakiej pracy chcesz szukać. Budowa, praca w MCD, praca w banku?

Szukanie mieszkania: craigslist + apartments.com + rent.com etc.

1) Strasznie DŁUGO czekałeś :/ myslsiz że może po 2 tyg powinienem przejść się do nich i sie przypomniec... albo spytać jak tam z moim ssn, bo jak wiesz bez ssn nic nie będe mógł zacząć działać :(

2) To tylko dlatego że zawsze chciałem mieć ( w polsce mam ale 3gs :( ) oczywiście poczytam o straightalk

3) tak zrobię :)

4)"bierz tam gdzie najtaniej" ? tzn? A tylko karta typu pre-paid buduje credit score czy każda kredytowa?

5) Mam wyksztalkcenie mechaniczne i pracowałem jako mechanik, lubie to wiec w tym kierunku bym coś szukał. ALe na początku to będe chciał załapać się zcegokolwiek budowa, kuchnia etc,.... podszkole język, będe bardziej pewny siebie poszukam coś lepszego!

Dzięki że napisałeś! pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele razy na tym forum bylo opisywane ze numer moze przyjsc po 2 tyg,moze dluzej a moze wogole nie przyjsc ..

I od Ciebie zalezy jak szybko dostaniesz numer no i ze ktos nie bedzie na Twoje konto czegos robic ...

To samo masz z GC ale tutaj dluzej musisz odczekac

tak musisz isc do urzadu i sie spytac co jest z numerem SSN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Strasznie DŁUGO czekałeś :/ myslsiz że może po 2 tyg powinienem przejść się do nich i sie przypomniec... albo spytać jak tam z moim ssn, bo jak wiesz bez ssn nic nie będe mógł zacząć działać :(

2) To tylko dlatego że zawsze chciałem mieć ( w polsce mam ale 3gs :( ) oczywiście poczytam o straightalk

3) tak zrobię :)

4)"bierz tam gdzie najtaniej" ? tzn? A tylko karta typu pre-paid buduje credit score czy każda kredytowa?

5) Mam wyksztalkcenie mechaniczne i pracowałem jako mechanik, lubie to wiec w tym kierunku bym coś szukał. ALe na początku to będe chciał załapać się zcegokolwiek budowa, kuchnia etc,.... podszkole język, będe bardziej pewny siebie poszukam coś lepszego!

Dzięki że napisałeś! pozdrawiam

1) Po moich doswiadczeniach - tak. Daj im 2 tygodnie, jak nic nie dostaniesz, idz zalatw sprawe osobiscie.

2) Zrobisz jak bedziesz chcial. Jak zalatwisz sobie prace itd to IMO telefon zawsze mozesz zmienic. Straighttalk ma najlepsza oferte (czyt. najtansza).

4) Poprostu idz do kilku bankow i spytaj sie o oplaty - za prowadzenie konta, przelewy, karty itd. Pamietaj, ze bank zawsze mozna zmienic. Jak Ci sie cos nie spodoba - idz gdzie indziej. Kazda karta kredytowa buduje credit score. Jako swiezy imigrant nie dostaniesz zwyklej karty kredytowej. Jedyne na co mozesz liczyc to wlasnie karta typu prepaid.

5) Mechanik samochodowy? Tak czy inaczej. W Twoim przypadku najlepszym miejscem będzie pewnie careerbuilder i byc moze craigslist. Jesli masz fach w reku to ja na Twoim miejscu bym sie wybral do miejscowych warsztatow itd osobiscie. Do tego, na vistaprint.com zrob sobie jakies proste wizytowki - 250 za $10, idz w teren i zostawiaj zawsze wizytowke z rozmowca.

Dodatowa rada: rozeznaj na necie teren wokol lotniska. Szukaj wszelkich firm logistycznych itd. Dlaczego? Ja pracuje rzut beretem od lotniska w Cincinnati (technicznie w KY lol). Codziennie do pracy przejeżdżam obok innych firm w okolicy i coraz więcej pojawia się znaków w stylu: "Come in! We are hiring!". Nie wiem jakiego typu ludzi szukają ale na początek wszystko jest dobre! :)

Pamiętaj o jednym. Po znalezieniu tej pierwszej pracy, nie spoczywaj na "laurach". Ilez to ja ludzi widzialem w Anglii w szczególności, którzy tak mowili: "najpierw sie zachacze na garach, z pozniej jezyk sie poprawi i sie jakas lepsza prace z czasem znajdzie".

Co do pytań na lotnisku, o które ktoś tu pytał. Niestety nie pamiętam dokładnie o co pytali. Pewnie coś w stylu gdzie bede mieszkal, co mam zamiar robic, do kogo lece itd. Nic szczególnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz pytanie co mogę załatwić pożytecznego bez ssn?

-bank potrzebny ssn

-prawko potrzebny

-praca potrzebny (choć wysyłać i skałdac moje resume po firmach mogę)

czekanie mnie dobije :(

Po SSN przejdz sie osobiscie. Mi przyszedl poczta po 6 dniach.

Konto w banku, konkretnie w PNC, zalozylem bez problemu bez SSN. Obiecalem tylko ze po otrzymaniu zaraz dostarcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...