Skocz do zawartości

Pierwsze Kroki W Usa .. (Emigracja) Do San Francisco


mariano85

Rekomendowane odpowiedzi

Dla tych co jeszcze czasami tu zaglądają! Po pierwsze pozdrawiam serdecznie mam nadzieje ze lato wam mija słonecznie!
Maly update z mojego skromnego życia! Z ważniejszych rzeczy to 2 tyg temu wróciłem z wycieczki po Azij.  Zwiedzilsmy Tokyo, Taipei wyspe Cebu na Filipinach! Właśnie wczoraj skończyłem mój pierwszy filmik z Japonii! Link do mojej strony YT macie na dole!
Z innych Ciekawszych rzeczy to w czwartek przeprowadzam sie do mojej dziewczyny, juz nie moge sie doczekac, mimo ze mieszkamy od siebie 10 min drogi, i widzimy ise codziennie, I dla tych ktorzy dopiero co zaczeli czytac moje posty jestesmy ze soba 8 miesiecy. Ten i nastepny tydzien bedzie pakowanie i rozpakowywanie czego niecierpie ale jedno co jest dobre to przy pakowaniu pozbede sie troche ciuchow ktorych nie chodzilem a tylko mi zawalały szafe lol
Juz tylko dwa miesiace i lece w odowdziny do rodzicoe do Polski wiec nie moge sie doczekac, bede lecial sam bo moja dziewczyna musi pracowac :/ 
W pracy ok , ale czasami mnie denerwuja i mam ochote walnac to wszystko ale staram sie wytrzymac jeszcze przynajmniej rok kiedy to moja dziewczyna skonczy szkole i wtedy zadecydujemy czy zostajemy czy sie gdzies przenosimy!
Pozdrawiam serdecznie

 

  • Upvote 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc cześć :) Od wczoraj w pracy się nudzę i poświęcam czas googlowaniu podobnych tematów, i ten wątek pochłonął mi dwie nocki świetnej zabawy, szczególnie dzięki Mariano85! Uwielbiam takich szczerych do bólu ludzi, może dlatego że jestem taki sam. Myślę że zgodnie z jedną sentencją pojadę na work&travel, myślę że w 2018-19 roku, muszę spłacić kredyty. I też szykuję się na emigrację, choć mam na to jeszcze parę lat. Ile tu odpowiedzi na moje pytania znalazłem? Chyba wszystkie :D 

Jedynie wizy imigracyjne są dla mnie zagadką. Trzeba próbować w loterii (ile jest miejsc?) bądź na rodzinną lub pracowniczą? Pracuję w amerykańskim koncernie 3M, może to jest jakiś punkt zahaczenia. Myślałem o tym żeby robić jakiś zawód, studia coś co pomoże mi zacząć w USA, a może po prostu na rzecz firmy podnosić kwalifikacje? 

Poza tym, super że przez tyle lat trzymacie się w tym wątku :) Gdy będę leciał w tamtą stronę też i tutaj dam znać, może z kimś się spotkam, i sam zapraszam do siebie na Dolny Śląsk! I jeszcze jedno. Rozstać się z motocyklem i kupić na miejscu, czy może wchodzi w grę transport? Mam wielki żal do mojego dzika. Ale jestem 22-latkiem bez wsparcia finansowego i wybieram tańszą opcję, więc?

A teraz biorę się za oglądanie wszystkich filmików! (z zadrością! :D )

Edytowane przez Maciej Carlos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zbieram wiedzę na temat emigracji (pasek zakładek przytył o jedną linię), work&travel odpada gdyż jestem pracujący. To i lepiej, skoczę na wakacje poszaleć i zwiedzić. Decyzja i tak jest już podjęta, tylko czekam żeby podwinąć kotwice. 

A dlaczego zamierzają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanna30, katlia, pelasia- dzieki sliczne! pozdrawiam!!

stars & stripes -  zgadzam sie, Japonia najlepsze sushi na swiecie (mimo ze ja nie przepadam ale bylo by grzechem nie sprobowac) i Taiwan... street fresh food hmmm  Pozdrawiam! 

kzielu- ma racje, bedzie coraz ciezej wyjechac na J1 tutaj mam link ktos z moich znajomych wstawil na FB moze sie kogos zainteresuje:

http://www.iena.org/blog/iena-statement-threat-j-1-programs/

3 godziny temu, Maciej Carlos napisał:

A więc cześć :) Od wczoraj w pracy się nudzę i poświęcam czas googlowaniu podobnych tematów, i ten wątek pochłonął mi dwie nocki świetnej zabawy, szczególnie dzięki Mariano85! .............

Witam na forum!

Wiec jesli chodzi o emigracje to napewno masz to opisane na innym poscie bardziej rozlegle ale ja w skrocie powiez ze mas ztakie opcje jak:
-wygrac green card - wiza pracownicza (moze zapytaj u pracodawacy moze przeniosa Cie to USA :) - sponsorowanie rodzine - slub z obywatelem USA jak cos pominolem to prosze mnie poprawic!
Trzymam sie tego watku bo mysle ze ja imjestem cos winnien, Tyle osob pomoglo mi tutaj od samego poczatku i mam tutaj na mysli skladania podania o wize J1, potem green card, emigracje i juz tu na miejscu tez! wiec jak raz na jakis czas skrobne cos mysle ze mi sie nic nie stanie! 
Polecam narazie przyleciec tu turystycznie albo na wizie studenckiej! i zobaczysz czy Ci sie podoba czy nie, ale ostrzegam ze 3 miesce Tu, a byc tu na stale to tez duza roznica! Jezeli chodzi o zawod, to tuaj zazwyczaj jezeli cos umiesz, masz fach w reku dosyc latwo jest znalezc prace! ALe powiem szczrze ze po ostatnich moich doswiadczeniach w aplikowaniu o prace mimo ze bylem overqualified for a job nie dostalem zadnej oferty nawet pujscia na interview, no ale to jest zycie. Trzeba probowac dalej! Tutaj tez jest jak w Polsce jak znasz kogos to jest 88% latwiej znalezc prace mimo ze 40 innych osob jest bardziej wykwalifikowanych! 
Ale puki co to szlifuj angielski, Pozdro!

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariano85

Milo sie czyta Twoje postepy na emigracji, pisz wiecej i odpowiedz mi na jedno pytanie, a w zasadzie na dwa.

1. Czy w San Francisco mozna kupić paprykarz szczecinski?

2. Czy orientujesz sie jaki jest rynek pracy dla Kreslarzy architektonicznych?

Edytowane przez karusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...