Skocz do zawartości

Pierwsze Kroki W Usa .. (Emigracja) Do San Francisco


mariano85

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, Pomyslełem ze przed Swietami napisze co tam u mnie!
A zaczne od najwaznieszego czyli wizyty w Polsce! Ahhhh nawet nie wiecie jak mi sie za wszystkimi w Polsce stesknilo, to sie nawet nie da opisac! Super bylo spedzic czas z rodzicami, bratem, znajomymi, swietowanie taty 60-te urodziny! Koledzy z ktorymi na balety sie chodzilo teraz to juz jedno albo dwojka dzieci az trudno uwierzyc! W Polsce z tego co moge powiedziec to jest duzo ladniej, duzo sie buduje, remontuje, drogie samochody na ulicach, naprawde Polska sie rozwija. Ale musze tez powiedziec ze nie jest tanio, jak patrze na zarobki rodzicow (ktore sa srednie) a ceny w sklepach to naprawde mnie przeraza. Bylem w polsce ok 8 dni nie odwiedzilem wszystkich co chcialem bo nie bylo czasu, moim glownym celem bylo spedzic jak najwecej czasu z rodzicami i bratem. Pewnie nawet jak bym tam byl miesiac czy trzy to i tak by nie wystarczylo!
W drodze powrotnj mialem 24h layover w Dublinie! I powiem szczeze ze jak nie nastawielem sie na nic szczegolnego tak zaskoczyl mnie bardzo pozytywnie! Pozwiedzalem troche mista wieczorem odwiedzilem trzy najpopularniejsze bary popilem piwa, ludzie naprawde uprzejmi, polecam jak ktos nie byl, ja z checia bym wrocil 
Po powrocie, stara szarzyzna powrot do normalnosci! 30 Listopada byly moje 32 urodziny ale powiem szczeze ze to juz nie ma co swietowac, ja sie starzeje!!!!!!!! :(
Moja dziewczyna zrobila mi niespodzianke/kolacje zaprosila sporo znajomych wiec naprawde bylo fajnie!
Z innych ciekawszych rzeczy to 18 Grudnia minal rok jak juz jesesmy razem, pojechalismy do San Francisco Wynajelismy sobie podwojny (tandem) rower i posmigalismy troche po SF. To juz rok razem, ale ten czas szbko leci!
Swieta spedzimy u mojej dziewczyny mamy w Los Angeles ale wiecej szczegolow napisze po powrocie Postaram sie wam wiecej napisac przed nowym rokiem, a teraz smigam spac bo juz u mnie 11

magda.janisz@ W Chelmie bylem z 20 razy, fajne miasto! Jak kiedys zdecydujesz sie przyjechac do SF to daj znac  Pozdrawiam serdecznie.

CHCIALBYM WSZYSTKIM ZYCZYC ZDROWYCH I POGONYCH SWIAT, SPEDZONYCH W GRONIE RODZINY I SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU!
Pozdrawiam

  • Like 3
  • Upvote 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i mamy 2018
Tak jak wczesniej pisalem Swieta spedzilsmy u mojej dziewczyny rodziny w LA, w sobote niestety pracowalem ale wyjechalismy ok 1pm i razem z korkami i jednym przystankiem zajelo nam ok 8 godzin. Mojej dziewczyny rodzina nie obchodzi bardzo Swiat, ale bylismy na obiedzie potem prezenty. Odwiedzilsmy jej zanjomych no i tak jakos zlecialo. Powrot byl juz duzo lepszy zajelo nam tylko 6 godzin! W sylwestra niestety moja dziewczyna musiala pracowac, ale ja z moimi znajomymi pojechalismy do San Francisco na domowke, a potwm przeszlismy sie do barow.
Ogolnie rok 2017 uwazam za udany. Sporo podrozy, odwiedzilem rodzicow i brata, z dziewczyna uklada sie dobrze, w pracy.... moze byc. Wiec nie ma co narezkac! LOL

A co mnie czeka w 2018 ???? Juz za tydzien u nas Wielka Orkiestra Swiatecznej Pomocy, pierwszy raz zagra w San Francisco, mam plan pojechac ale to sie jeszcze okaze sie w Sobote czy jade. inna Bardzo ale to bardzo wazna sprawa 5 Kwietniu minie 5 lat jak tutaj jestem wiec co za tym idzie.... skladam podanie o Amerykanskie Obywatelstwo! YAY Nie jest mi to tak naprawde do niczego potrzebne bo na Polskim Paszporcie latam sobie bez problemu i powroty do USA na Green Card nie ma co narezkac, ALE planuje tutaj zostac, wiec lepiej wyrobic sobie jak najszybciej i miec z glowy!  no i tutaj mam do was pytanie wiem ze moge ubigac sie 60 dni wczesniej czyli 5 lutego. Znalazlem na  stronie . https://www.uscis.gov formularz do wypelnienia n-400. To podanie to skladam online czy osobiscie? jak osobiscie to gdzie? Moglby ktos cos w skrocie opiac jak to wyglada? I po zlozeniu dokumentow ile czeka sie na TEST? Znalazlem 100 pytan na ten egzamin ale z 2017 roku, Czy pytania sie zmieniaja, czy sa te same? Ogladalem na Youtube taka przykladowa rozmowe i nie wyglada to strasznie. Ktos zdawal niedawno i moglby sie podzielic swoimi spostrzezeniami? Chcialem znalezc taki temt na forum ale nic, ciekawego nie moglem znalezc albo wyszystko stare tematy.

Pozdro!!!!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, mariano85 napisał:

No i mamy 2018
Tak jak wczesniej pisalem Swieta spedzilsmy u mojej dziewczyny rodziny w LA, w sobote niestety pracowalem ale wyjechalismy ok 1pm i razem z korkami i jednym przystankiem zajelo nam ok 8 godzin. Mojej dziewczyny rodzina nie obchodzi bardzo Swiat, ale bylismy na obiedzie potem prezenty. Odwiedzilsmy jej zanjomych no i tak jakos zlecialo. Powrot byl juz duzo lepszy zajelo nam tylko 6 godzin! W sylwestra niestety moja dziewczyna musiala pracowac, ale ja z moimi znajomymi pojechalismy do San Francisco na domowke, a potwm przeszlismy sie do barow.
Ogolnie rok 2017 uwazam za udany. Sporo podrozy, odwiedzilem rodzicow i brata, z dziewczyna uklada sie dobrze, w pracy.... moze byc. Wiec nie ma co narezkac! LOL

A co mnie czeka w 2018 ???? Juz za tydzien u nas Wielka Orkiestra Swiatecznej Pomocy, pierwszy raz zagra w San Francisco, mam plan pojechac ale to sie jeszcze okaze sie w Sobote czy jade. inna Bardzo ale to bardzo wazna sprawa 5 Kwietniu minie 5 lat jak tutaj jestem wiec co za tym idzie.... skladam podanie o Amerykanskie Obywatelstwo! YAY Nie jest mi to tak naprawde do niczego potrzebne bo na Polskim Paszporcie latam sobie bez problemu i powroty do USA na Green Card nie ma co narezkac, ALE planuje tutaj zostac, wiec lepiej wyrobic sobie jak najszybciej i miec z glowy!  no i tutaj mam do was pytanie wiem ze moge ubigac sie 60 dni wczesniej czyli 5 lutego. Znalazlem na  stronie . https://www.uscis.gov formularz do wypelnienia n-400. To podanie to skladam online czy osobiscie? jak osobiscie to gdzie? Moglby ktos cos w skrocie opiac jak to wyglada? I po zlozeniu dokumentow ile czeka sie na TEST? Znalazlem 100 pytan na ten egzamin ale z 2017 roku, Czy pytania sie zmieniaja, czy sa te same? Ogladalem na Youtube taka przykladowa rozmowe i nie wyglada to strasznie. Ktos zdawal niedawno i moglby sie podzielic swoimi spostrzezeniami? Chcialem znalezc taki temt na forum ale nic, ciekawego nie moglem znalezc albo wyszystko stare tematy.

Pozdro!!!!

N-400 wysyla sie na adres podany w instrukcji - ostatnio chyba wprowadzili mozliwosc wyslania on-line. Po zlozeniu najpierw jest biometrics i na niej dostaniesz ksiazke ze wszystkimi pytaniami i odpowiedziami, sa tez aplikacje na telefony itp.  Dlugosc czekania na test zalezy od tego jak oblozony jest local office - ja pare lat temu czekalem dwa miesiace w Cincinnati.

Generalnie prosty test z angielskiego + pytania z ksiazki i po jablkach.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania te same, tylko niektóre odpowiedzi sie troche zmienily :rolleyes:Książeczkę dostaniesz nawet z płytka, można sobie w samochodzie do pracy posłuchać i zdać bez problemu. Ja sie cieszę, że zrobiłam sprawę za Obamy, bo filmiku i listu z gratulacjami od obecnego prezydenta bym chyba nie przetrawila :lol:

  • Upvote 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pelasia napisał:

Pytania te same, tylko niektóre odpowiedzi sie troche zmienily :rolleyes:Książeczkę dostaniesz nawet z płytka, można sobie w samochodzie do pracy posłuchać i zdać bez problemu. Ja sie cieszę, że zrobiłam sprawę za Obamy, bo filmiku i listu z gratulacjami od obecnego prezydenta bym chyba nie przetrawila :lol:

A ja zapowiadalem że poczekam aż prezydentem zostanie bialy. Ponieważ został pomarańczowy- czekam dalej.:(

  • Like 2
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze zawracam gitare, ale wlasnie dzisiaj sie dowiedzialem ze po zlozeniu dokumentow, jak cos jest nie tak to moje podannie nie bedzie rozpatrzone, i bede musial placic jeszcze raz $750 Wczoraj tak nas zybko przelecialem formularz n 400 no i pierwsze moje pytania to:

1 co to jest i z kad to wziasc "Enter your 9 digit A-number"

2 Part  8 musze napisac moje wszytskie miejsca pracy w ciagu 5 lat, tam jest miejsce tyko na 3 a ja pracowalem w 4 miejscach to jak mam wpisac moja 4 prace? 

3 Part 12 "Are you a male who lived in the United States at any time between your 18th and 26th birthdays?" Ja sie preznioslem do USA jak mialem 27 lat! Nikt mi nic nie ptzrsulal, patrzylem w moich dokumentach nic takiego nie mam. 
 

To narazie tyle, kurde nie sadzilem ze to tyle roboty bedzie! 

Dzieki za pomoc Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To jest alien number. Powinien byc w paszporcie co najmniej.

2. Dopisac na dodatkowej kartce papieru. Jak ja wypelnialem N-400 to w mialem znacznie wiecej podrozy niz rubryk w formularzu i tak zrobilem.

3. Odpowiadasz No. Tu chodzi o obowiazek rejestracji w Selective Service. Gdybys przebywal tutaj na innym niz nieimigracyjnym statusie przed 26 roku zycia, mialbys obowiazek rejestracji i gdybys sie nie zarejestrowal, to mogliby Ci odmowic obywatelstwa. Jezeli wjechales po 27-ym roku zycia to nie ma problemu.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, kzielu said:

1. To jest alien number. Powinien byc w paszporcie co najmniej.

Nie wiem gdzie w polskim paszporcie mozna go znalezc (chyba ze na wlepce z IV), ale duzo prosciej go znalezc na GC :

Also known as an A-Number or USCIS#, your Alien Registration Number is an 8 or 9 digit number that can be found on your Permanent Resident Card (also known as a green card). In the example below, the A-Number is listed as “000-001-001” underneath USCIS#.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Xarthisius napisał:

Nie wiem gdzie w polskim paszporcie mozna go znalezc (chyba ze na wlepce z IV), ale duzo prosciej go znalezc na GC :

Also known as an A-Number or USCIS#, your Alien Registration Number is an 8 or 9 digit number that can be found on your Permanent Resident Card (also known as a green card). In the example below, the A-Number is listed as “000-001-001” underneath USCIS#.

Wpisuja go chyba przy pierwszym wlocie ale calkowita racja z GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...