Skocz do zawartości

Pierwsze Kroki W Usa .. (Emigracja) Do San Francisco


mariano85

Rekomendowane odpowiedzi

14 hours ago, kzielu said:

Wpisuja go chyba przy pierwszym wlocie ale calkowita racja z GC.

W przypadku szczęśliwców z DV lottery - ten numer jest wydrukowany na twojej pierwotnej immigration visa tyle że jest tam ukryty pod nazwą "registration number". A z tego co pamietam nasz drogi @mariano85 właśnie tą drogą dostał GC :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki juz tamto ogarnalem! a z nowysztch rzeczy to:

  1.  Your Current Legal Name.   (czyli z jak mam w nazwisku ł to wpisuje Pawłowski? a nie Pawlowski (l)
  2.  w pytaniu time outside the US in last 5 years wpisuje Hwaje ? (tak wiem Hawaje naleza do USA ale...)
  3.  Part 5 gdzie mam wpisac miejsca i daty gdzie mieszkalem w ostatnich 5 latach mam DUZY problem
    Po pierwsze mieszkalem w 5 miejscach ale w moich zachowanych emailach od USCIS nie mam potwierdzenia  ze sie przenioslem z jednego miejsca, moze ten email skasowalem moze im to zapomnailem podac nie pamietam... czy jest jakas mozliwosc sprawdzenia co i od kiedy ja im wysylalem jak  sie przenosilem?
    Kurde niby to n-400 proste do wypelninia ale jednak mnie stresuje :/ bo wszystko musi byc cacy!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, mariano85 said:

Dzieki juz tamto ogarnalem! a z nowysztch rzeczy to:

  1.  Your Current Legal Name.   (czyli z jak mam w nazwisku ł to wpisuje Pawłowski? a nie Pawlowski (l)
  2.  w pytaniu time outside the US in last 5 years wpisuje Hwaje ? (tak wiem Hawaje naleza do USA ale...)
  3.  Part 5 gdzie mam wpisac miejsca i daty gdzie mieszkalem w ostatnich 5 latach mam DUZY problem
    Po pierwsze mieszkalem w 5 miejscach ale w moich zachowanych emailach od USCIS nie mam potwierdzenia  ze sie przenioslem z jednego miejsca, moze ten email skasowalem moze im to zapomnailem podac nie pamietam... czy jest jakas mozliwosc sprawdzenia co i od kiedy ja im wysylalem jak  sie przenosilem?
    Kurde niby to n-400 proste do wypelninia ale jednak mnie stresuje :/ bo wszystko musi byc cacy!

 

1. Ja bym napisal bez, ale niech ktos to potwierdzi.

2. Hawaje nie sa outside the US.

3. Zasadniczo zawsze lepiej powiedziec prawde i przyznac sie do bledu. W teorii niewypelnienie AR-11 to misdemeanor ($200 albo 30 dni w kiciu :) ), ale nie slyszalem zeby w praktyce to egzekwowali. Za to proba oklamania USCIS w skrajnym wypadku moze sie konczyc odebraniem LPR. Pisz jak bylo w rzeczywistosci, a nie jak miales w zgloszeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

hej mam problem z formularezm n-400, staram sie wypelnic na komputerze ale na str 2 gdzie wpisuje swoj 

Enter Your 9 Digit A-Number:  nie moge nic wpisac. Moglby ktos sciagnac ten formularz i sprawdzic u siebie czy udaje sie wpisac ten nr na stronie 2 ?
Daje link do strony 

https://www.uscis.gov/n-400

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, mariano85 said:

hej mam problem z formularezm n-400, staram sie wypelnic na komputerze ale na str 2 gdzie wpisuje swoj 

Enter Your 9 Digit A-Number:  nie moge nic wpisac. Moglby ktos sciagnac ten formularz i sprawdzic u siebie czy udaje sie wpisac ten nr na stronie 2 ?
Daje link do strony 

https://www.uscis.gov/n-400

Dzieki

To jest makro. Wpisujesz tylko na stronie pierwszej (Part 1) i powinno wypelnic na reszcie stron. Uzyj adobe readera jezeli Ci to nie dziala, przetestowalem przed chwila na AR XI (11.0.10) i weszlo bez problemu.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Witam serdecznie po malej przerwie, troche mnie nie bylo ale spowodowane to bylo sporymi zmianami w moim zyciu.
Na pocztatek chcialbym bardzo podziekowac pani  @karina ktora bardzo mi pomogla w wypelnianiu n-400 mialem/mam tam sporo problemow ktore oczywiscie  byly spowodowane moimi niedopatrzeniami, ale juz jest lepiej. Mimo ze 5 kwietnia minelo 5 lat od kiedy przeprowadzilem sie do USA i moglbym starac sie o obywatelstwo, ale troszke sie pozmienialo w moim zyciu i narazie bede musial z tym poczekac.
A mianowicie pod koniec maja wyprowadzami sie z  moja dziewczyna do Grover Beach (mistao pomiedzy San Fracisco i Los Angeles)  moja dziewczyna pod koniec maja konczy szkole, wiec od lutego zaczela aplikowac o prace. My oboje bardzo lubimy Davis, myslelismy zeby tu zostac nawet dostala pare ofert pracy w poblizu ale wkoncu oboje zdecydowalismy na Grover Beach( 5 godzin od Davis), bo ja tez dostalem tam prace, to jest blisko oceanu no i blizej jej rodziny. Troche szczegolow jak ja dostalem moja prace, a mianowice jak pojechalem z nia na jej rozmowe pomyslalem zeby wstapic do dwoch pobliskich serwisow Volkswagena i paru independent serwisow , przyszykowalem sobie resume, moje szkolenia i certyfikaty i bez zadnej zapowiedzi wszedlem do serwisow i zapytalem czy moge rozmawiac z menadzerem. Okazalo sie ze w tych dwoch pobliskich serwisach szukaja mechanikow wlasnie z takim doswiadczeniem jak ja mam. Menadzer z jednego serwisu powiedzial ze musi jeszcze porozmawiac z szefem o moich warunkach i  da mi znac, Powiem szczeze ze sklamalem kiedy zapytal mnie ile zarabiam tutaj na godzine, ale on nic nie krecil glowa tylko powiedzial  ze pogada z szefem. Za pare dni zadzwonil do mnie i powiedzial zebym przyjechal na rozmowe z szefem. Wiec dwa tygodnie pozniej pojechalem jeszcze raz i dostalem oferte od serwisu  w Santa Maria (20 min drogi od Grover Beach) wybralem ten  serwis bo podobal mi sie bardziej, tzn byl nowszy, z opowiesci menadzera wydawalo sie ze atmosfera w pracy jest super wiec dlatego zdecydowalem sie na ten. W mojej pracy jeszcze nie wiedza ze sie wyprowadzam, moje 2 tygodniowe wypowiedzenie dam w maju. 
Z innych nowosci to 5 maja lecimy do Meksyku na 5 dni, wykorzystam moje ostatnie dni urlopowe. No i najwazniejsze z czego bardzo sie ciesze...Oboje zdecydowalismy ze wezmiemy sobie miesiac przerwy pomiedzy zmianami pracy i wylecimy do Polski!!! MAmy juz bilety :) Plan jest taki ze pod koniec maja pakujemy sie i wyprowadzamy do Grover Beach (juz znalezlismy apartment 2 pokojowy, $1400/mc mielismy sporo problemow bo mamy dwa koty i wiele apartamentow nie akceptuje zadnych zwierzakow ale wkoncu udalo nam sie znalezc) a na poczatku czerwca wylatujemy pierwsze do Angli odwiedzic mojego brata potem do Polski na wesele kuzyna, potem razem z rodzicami lecimy do Aten a potem do Rzymu, i z powrotem do Polski na pare dni, powrot 28 czerwca do Los Angeles i oboje zaczynamy prace  na poczatku Lipca.

Wiec dlatego nie skladam teraz podania o obywatelstwo bo jak bym zlozyl tutaj to musial bym tytaj dwukrotnie przyjechac na test, i na odiski palcow a to jest 5 godzin drogi. Jak tylko juz tam sie osiedlimy i bede mial wiecej czasu, to zloze podanie o obywatelstwo juz na miejscu.
Nawet nie wiecie jaki jestem podekscytowany, nowym miejscem zamieszkania, praca, wyjazdem do Polski ahhhh nie moge sie doczekac.

u mnie juz prawie polnoc, ide spac pozdrawiam serdecznie i trzymajcie kciuki 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

hej, minelo trzy miesiace od mojego ostatniego postu, niby nie tak dlugo a u mnie tyle sie pozmienialo ze nawet nie wiem od czego zaczac...

Chyba zaczne od przeprowadzki, a wiec pod koniec Maja wyprowadzilismy sie z Davis do Grover Beach Przeprowadzka naprawde nas zmeczyla, 4 dni pakowania i sprzatania starego apartamentu , 6 godzin jazdy i potem rozpakowywanie. teraz po miesiacu czasu moge powiedziec ze wkoncu wszyztko juz poukladane na swoim miejscu. Dodam jeszcze ze my kontrakt na wynajem apartamentu w Davis mamy do konca sierpnia, znalezlismy kogos na 3 miesiace ale ta osoba za czerwiec zaplacila a za lipiec jeszcze nie a juz jest czas na placenie za sierpien, kobieta z biura do nas dzwonie gdzie sa pieniadze, a czlowiek ktory od nas wynaja mowi  mi ze ma male problemy z kasa a wydawal sie naprawde na porzadnego, ale obiecuje juz drugi tydzien ze zaplaci wiec napisze wam nastepnym razem jak to sie skonczylo... dzieki Bogu ze on jest dopisany do naszej umowy o wynajem na lato, ale szczerze mam nadzije ze wkoncu zaplaci bo za dwia miesiace to $3k spoooro kasy dla nas!

Grover Beach fajne miasteczko, mamy 2 min samochodem do oceanu, mamy 3 min drogi do sklepow a obok nich jest nasza silownia i kino. Pogoda taka jak by tu powiedziec..  moglo by byc cieplej mimo ze jest lato ale rano i wieczorem to bez bluzy to nie mam mowy nawet, popoludnia sa dosyc cieple max 85F Ale kazdy mowi ze najcieplej bedzie we wrzesniu  i pazdzierniku, zobaczymy...
Praca-  w pracy jest naprawde super atmosfera, wszyscy przyjeli mnie bardzo dobrze, troche mi zajelo zeby przyzwyczaic sie do nowego miejsca i nowych regul ale jestem bardzo zadowolony. Az mnie czasami to dziwi ze kazdy jest uprzejmy i mily... ale nie ma co nazekac! W srody po pracy chodzimy na piwo, sa wspolne wycieczki rodzinne, bonusy pieniezne. Jest nas czterech mechanikow i jak ktos nie moze czego naprawic to kazdy z nas podchodzi i razem probujemy dojsc co jest nie tak.  Naprawde mile zaskoczenie!
Europa- pierwsze polecielismy do Anglii, odwiedzic mojego brata, potem do Polski gdzie moja dziewczyna pierwszy raz poznala moich rodzicow ( moi rodzice nie mowia po angielsku) ale dogadywali sie jakos po "migowemu" potem bylismy na weselu kuzyna, bardzo sie jej podobalo Polskie wesele. Potem polecielismy razem z rodzicami do Aten i Rzymu naprawde super wycieczka, bylem bardzo dumny z rodzicow ze wytrzymali bardzo napieto tempo zwiedzania! Oboje bardzo zadowolenii No i najwazniejsze... OSWIADCZYLEM SIE w Rzymie pod kapitolem! Oczywiscie oswiadczyny przyjete :D  dokladna data to czerwiec 23 czyli na dzien ojca.. moim prezentem dla taty byla synowa lol 
Wesele- na poczatku myslelismy o dwoch weselach jeden dla znajomych tutaj w stanach a drugi w Polsce, ale okazalo sie za sporo naszych znajomych w USA powidzialo ze poleci do Polski wiec ustalilismy ze wesele bedzie tylko w polsce. I dla mnie jeszcze lepiej, taniej i wesele bedzie sto razy lepsze. Myslelismy ze juz ciezko bedzie znalezc miejsce na 2019 rok ale fartem udalo sie nam znalezc naprawde bardzo ladne miejsce i zdecydowalismy nie czekac i zabukowac! Oficjalna data 6 Lipca 2019!! yayayaya!!
Citizenship- i to jest pytanie do was! ... jestem tu legalnie rezydentem piec i pol roku i po powrocie z europy mialem skladac moje podanie o citizenship. Ale ze wesele bedzie za rok w Polsce a pewnie za pare miesiecy legalne slub w urzedzie tutaj, czy jest sens skladac podanie i tracic kase czy lepiej czekac do slubu? i jesli czekac, jak to wyglada, i co ja musze zrobic 
pozdrawiam was serdecznie!!!

moj nowy filmik z Anglii juz jest na YT, reszta filmikow wkrotce.. enjoy! 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...