Skocz do zawartości
mariano85

Pierwsze Kroki W Usa .. (Emigracja) Do San Francisco

Recommended Posts

Mariano - obywatelstwo z Twoim ślubem nie ma nic wspólnego, chyba że planujesz zmienić nazwisko na żony albo żona bierze Twoje a Ty zmienisz w czasie obywatelstwa na nowe (np. John Doe) - poza tym - jedno z drugim bez związku.

Congrats.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Daj jeszcze znac gdzie te wesele to wbijamy! Gratulacje! :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gratulacje! Rób obywatelstwo teraz to bedzie z głowy. U mnie to zajęło od wysłania do przysięgi 4 miesiące + miesiąc na nowy paszport. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mariano, jak przyjemnie czytac o Twoich sukcesach, profesjonalych i osobistych. Gratuluje, i zycze duzo szczescia!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziekuje wszystkim za mile slowa!! Nawet nie wiecie jak to wiele dla mnie znaczy! A w szczegolnosci od tych co sa ze mna od samego poczatku! 

@katlia no czasami musze pisac o jakis sukcesach bo jak bym tylko pisal o moich porazkach to by ty na forum miejsca zabraklo, bo swego czasu nie bylo tak kolorowo   lol 

Ja jeszcze nie jestem bardzo w temacie "slub z obywatelem USA" bo to wszystko jeszcze tak na goraco ale z tego co @kzielu  i @pelasia mowicie to dla mnie jako rezydenta bedzie lepiej najpierw wyrobic sobie obywatelstwo na wlasna reke a potem juz jako obywatel USA wziasc slub z moja narzyczona - tutejszy "slub cywilny"?

Bo plan jest taki ze za ok miesiac przed wylotem na nasze wesele do Polski chcielismy wziasc slub cywilny tutaj w USA, a slub w Polsce to tak bardziej dla rodziny i znajomych.

Moja narzyczona chce zmienic nazwisko na moje. Ja poprostu myslalem ze slub z obywatelem USA i ja jako rozydent automatycznie dostane obywatelstwo. I ze koszta beda mniejsze! Prosze wytlumaczcie mi jak to dziala bo ja widze ze jestem w duzym bledzie i czegos tutaj nie rozumiem!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mariano - nikt nie dostaje automatycznie obywatelstwa oprócz dzieci w momencie gdy ich rodzice je dostaną. Bez względu czy będzie małżonkiem obywatela czy nie - proces otrzymania obywatelstwa w tym momencie będzie dokładnie identyczny i będzie kosztował tyle samo. W jednym i w drugim przypadku musisz wysłać N-400.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dnia 2.08.2018 o 23:04, kzielu napisał:

Mariano - nikt nie dostaje automatycznie obywatelstwa oprócz dzieci w momencie gdy ich rodzice je dostaną. Bez względu czy będzie małżonkiem obywatela czy nie - proces otrzymania obywatelstwa w tym momencie będzie dokładnie identyczny i będzie kosztował tyle samo. W jednym i w drugim przypadku musisz wysłać N-400.

Aha, dzieki za wytlumaczenie. Wiec ja wracam do wypelniania n-400!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz