Skocz do zawartości

Pierwsze Kroki W Usa .. (Emigracja) Do San Francisco


mariano85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Śledzę od dłuższego czasu forum ale nie znalazłam żadnej informacji w temacie, który mnie interesuje - albo źle szukałam:-). Otóż wraz z mężem i dziećmi wygraliśmy loterie DV 2013, wczoraj w TNT odebraliśmy paszporty. Mąż chce lecieć wcześniej wszystko przygotować na nasz przyjazd i po ok miesiącu z kawałkiem wrócić do Polski i po ok 2 tygodniach już z nami razem z powrotem lecieć do USA. Przeczytałam na forum że SSN przychodzi po ok 2 tygodniach a jeżeli nie to trzeba się do nich zgłosić ale GC przychodzi po ok. 30 dniach. W związku z tym moje pytanie: czy jeżeli podczas tego pierwszego pobytu męża GC nie przyjdzie do jego wyjazdu będzie miał potem problemy na lotnisku po powrocie już z nami do USA? Czy wjedzie tak jak my bez problemu? Trochę się rozpisałam mam tylko nadzieje że zrozumiale. z góry dziękuje za wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Śledzę od dłuższego czasu forum ale nie znalazłam żadnej informacji w temacie, który mnie interesuje - albo źle szukałam:-). Otóż wraz z mężem i dziećmi wygraliśmy loterie DV 2013, wczoraj w TNT odebraliśmy paszporty. Mąż chce lecieć wcześniej wszystko przygotować na nasz przyjazd i po ok miesiącu z kawałkiem wrócić do Polski i po ok 2 tygodniach już z nami razem z powrotem lecieć do USA. Przeczytałam na forum że SSN przychodzi po ok 2 tygodniach a jeżeli nie to trzeba się do nich zgłosić ale GC przychodzi po ok. 30 dniach. W związku z tym moje pytanie: czy jeżeli podczas tego pierwszego pobytu męża GC nie przyjdzie do jego wyjazdu będzie miał potem problemy na lotnisku po powrocie już z nami do USA? Czy wjedzie tak jak my bez problemu? Trochę się rozpisałam mam tylko nadzieje że zrozumiale. z góry dziękuje za wszelkie informacje.

Pytanie: kto wygrał loterię, Ty czy mąż? Z tego, co się orientuję, zwycięzca musi wlecieć pierwszy lub razem z resztą.

Jeżeli wiza posiada adnotację: "Upon endorsement serves as temporary I-551 evidencing permanent residence for one year", wtedy ta wiza + pieczątka wbita do paszportu przy wjeździe to wasza tymczasowa zielona karta, na której możecie podróżować, pracować, etc. A zatem powrót do USA nie powinien być problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: kto wygrał loterię, Ty czy mąż? Z tego, co się orientuję, zwycięzca musi wlecieć pierwszy lub razem z resztą.

Jeżeli wiza posiada adnotację: "Upon endorsement serves as temporary I-551 evidencing permanent residence for one year", wtedy ta wiza + pieczątka wbita do paszportu przy wjeździe to wasza tymczasowa zielona karta, na której możecie podróżować, pracować, etc. A zatem powrót do USA nie powinien być problemem.

Dziękuję za odpowiedź. Faktycznie jest wbita taka adnotacja w paszporcie i oczywiście mąż wygrał loterie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze byc przy pieczatce dluzsze sprawdzanie

a nie czytalas ze jak nie przyjdzie GC to tak samo nalezy sie tym zajac ;)

Dzięki za podpowiedź, oczywiście skoro trzeba się interesować SSN to również GC ale dzięki za cenną uwagę :rolleyes: A skoro jesteśmy przy terminie GC, to pytanie: jeżeli przed męża wylotem z USA nie otrzyma GC a w Polsce planuje być ok 3 tyg. jaki jest termin stawienia się w urzędzie po odbiór GC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze byc przy pieczatce dluzsze sprawdzanie

No może, ale żeby jakieś problemy z tego były? Nie sądzę :) W końcu status jest, dowód jest, to czego więcej trzeba :)

Dziękuję za odpowiedź. Faktycznie jest wbita taka adnotacja w paszporcie i oczywiście mąż wygrał loterie :rolleyes:

No i sprawa jasna :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, oczywiście skoro trzeba się interesować SSN to również GC ale dzięki za cenną uwagę :rolleyes: A skoro jesteśmy przy terminie GC, to pytanie: jeżeli przed męża wylotem z USA nie otrzyma GC a w Polsce planuje być ok 3 tyg. jaki jest termin stawienia się w urzędzie po odbiór GC?

Nie ma czegoś takiego jak termin stawienia się w urzędzie. GC przychodzi pocztą. Jak nie dostanie, trzeba będzie formalności z USCIS załatwiać.

Na poczcie może również poprosić USPS by odkładali dla niego przesyłki/pocztę i wydali, gdy już wróci (vacation hold to się bodajże nazywa). Jak już mąż zapłaci $165 po wjeździe, rozpocznie się procedura wystawienia zielonej karty. Gdy USCIS ją wyśle, online będzie można sprawdzić status przesyłki - obecnie takie dokumenty wysyłane są priority mail + tracking number.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak termin stawienia się w urzędzie. GC przychodzi pocztą. Jak nie dostanie, trzeba będzie formalności z USCIS załatwiać.

Na poczcie może również poprosić USPS by odkładali dla niego przesyłki/pocztę i wydali, gdy już wróci (vacation hold to się bodajże nazywa). Jak już mąż zapłaci $165 po wjeździe, rozpocznie się procedura wystawienia zielonej karty. Gdy USCIS ją wyśle, online będzie można sprawdzić status przesyłki - obecnie takie dokumenty wysyłane są priority mail + tracking number.

Dziękuję za odpowiedź, trochę się uspokoiłam. ^_^ 165 $ od osoby - opłaty imigracyjnej USCIS mamy uiścić przed wyjazdem do USA. Przelew musi być zrobiony z amerykańskiego banku. Taką informacje otrzymaliśmy w ambasadzie i jest ona również umieszczona na dokumentach które otrzymaliśmy w ambasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.5af9bb95919f35e66f614176543f6d1a/?vgnextoid=3a2bb75e8109b310VgnVCM100000082ca60aRCRD&vgnextchannel=fe529c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD

Failure to Pay

You will not receive a green card until the required USCIS Immigrant fee is paid.

Failure to pay does not affect your lawful status. You will have your passport stamped showing your lawful admission and permanent resident status. This stamp is valid for one year but it is strongly advised that you pay the immigrant fee as soon as possible to avoid delays in receiving your Permanent Resident Card.

Fakt, że lepiej jest zapłacić przed wylotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktos to czyta ale postanowiłem że tutaj zaczałem to tutaj bede wklejał moje uaktualnienia:

Kurcze i u mnie mineło już 2,5 tyg jak jestem w SF :):):)

Więc po przylocie na lotnisku tak jak u innych formalność czyli wzieli ode mnie żółta koperte odciski palców (wszystko trawło 15 min)

SNN przyszedł mi pierwszy po 1,5 tyg a przed wczoraj przyszła mi GC więc bardzo sie ciesze że tak szybko i bez problemów!

Przyleciałem w piatek a juz w poniedziałek ruszyłem w miasto z CV w ręku aby szukać pracy (jak juz byłem w polsce to wysyłałem swoje CV) Sporo osob sie odezwało więc miałem pare miejsc do odwiedzenia, ku memu zaskoczeniu już po 3 dniach znalazłem prace!!! Odbyłem "tydzien treningowy/sprawdzający" no i od poniedziałku juz normalnie pracuje :) Wszyscy pracodawcy u ktorych byłem, nie chcieli żebym udowadniał im że mam ssn, powiedziałem że dopiero co sie przeprowadziłem i ze dostane go za 2-3 tyg i wierzyli mi na słowo , więc nie czekajcie na ssn tylko szukajcie prace a dopiero potem pokazecie pracodawcy swoj nr.

Za 2 tyg mam egzamin na prawko, zaskakujące jest to jak łatwo wam poszło z nim . Azja666 gratuluje!! To chyba tylko ja tak sie stresuje nim heheh pisaliście go po polsku czy po ang?

Podoba mi się tu bardzo, poranny spacer przy Golden Gate.... to jest to!

Pozdarwiam serdecznie i jak macie jakies pyt to piszcie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...