Jump to content

Pierwsze Kroki W Usa .. (Emigracja) Do San Francisco

mariano85

Recommended Posts

50 minut temu, katlia napisał:

Poczytaj jaka sume dostaniesz z tej amerykanskiej "emerytury" Bo ta suma jest oparta na 2 faktach: jak dlugo pracujesz i jak duzo ZARABIASZ - to znaczy - ile w sumie wplaciles do systemu. Im wiecej wplaciles do systemu, tym wiecej dostaniesz. Jezli ktos zaczyna wplacac do "emerytury" po 40cte, i ma srednie zarobki, jak juz przejdzie na ta "emeryture" to dostanie moze kilkaset dolarow na miesiac. W tej chwili taka "emerytura" pokryje moze  ubezpieczenie medyczne. Z czegos trzeba bedzie zyc, bo nie z tej "emerytury." 

To jest moj wlasnie delikt. Zarabiam w miare mozliwie ale dopiero minelo mi 11 lat, moze jeszcze ze trzy lata popracuje. Z powodu jak wyzej musze na emeryture spadac do tanszego kraju.

14 minutes ago, andyopole said:

To jest moj wlasnie delikt. Zarabiam w miare mozliwie ale dopiero minelo mi 11 lat, moze jeszcze ze trzy lata popracuje. Z powodu jak wyzej musze na emeryture spadac do tanszego kraju.

Rozumiem. I to jest wlasnie glowny powod dlaczego tyle Amerykanow spada do Meksyku czy Kostaryki na emeryture. 

55 minutes ago, andyopole said:

Nawet temperatury maja znosne. Myslalem ze tam zimniej a to dla mnie wazne bo na starosc robie sie cieplolubny. :D

W zimie moze byc zimno bo nie ma porzadnego ogrzewania w wiekszosci mieszkan. Ale na zime to mozesz sobie pojechac do Tajlandii. Poza duzymi miastami, tam tez jest tanio. :)