Skocz do zawartości

Ślub W Polsce? Czy W Usa? Pomocy!


gorgeisztar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moja sytuacja przedstawia się następująco. Jesteśmy z moja kobietą 3 lata w związku. Ona jest obywatelką Polski, ale także USA, urodziła się tam i mieszkałą do 6 roku życia. Poznaliśmy się w Polsce i tutaj wynajmowaliśmy mieszkanie. Aktualnie po skończeniu studiów na początku września br. dziewczyna wyleciała do NY do swojej mamy do pracy. Chcemy jak najszybciej móc razem zamieszkać w USA. Problem jest taki, gdyz nie wiem jak najlepiej to zrobić, żeby było szybko a i bez komplikacji, przeczytałem wiele postów ale każda sprawa jest inna, do tego ludzie różnie piszą ;/. Czy najlepiej byłoby aby Ona wróciła z USA i zbyśmy wzięli ślub normalnie w Polsce i zaraz po tym starać sie o zieloną karte dla mnie? Czy może spróbować wylecieć do USA na wizie turystycznej i tam po 4 miesiącach wziąć ślub i zacząć legalizować pobyt na stałe? Wiza K1 raczej odpada bo to chyba długa procedura, a do tego potrzeba gwarancji finansowej ( dziewczyna opiekuje się dziećmi, praca bez papierów za to dobry pieniądz). Prosiłbym gorąco o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej i najbezpieczeniej wziac slub gdziekolwiek (moze byc w Polsce jak nie masz wizy, moze byc w US) i wystapic o CR-1/IR-1 dla Ciebie.

Btw - do tej wizy, jak i do AoSu (jezeli bys wyjechal na turystycznej i wzial slub) tez potrzeba gwarancji finansowych. Do kazdej imigracyjnej w zasadzie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...