Skocz do zawartości

Cr1, Wymagania Od Sponsora


Rekomendowane odpowiedzi

Zajrzyj do swojego paszportu US - masz obowiazek rozliczania sie z dochodow uzyskiwanych gdziekolwiek na swiecie.

Sponsorem glownym bedziesz zawsze Ty, i nawet jak bedziesz mial wspolsponsora, bedziesz musial przedstawic tax return lub wyjasnienie dlaczego go niesubmitowales. To ze nie wiedziales wiele tu nue pomoze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Kzielu Twoje posty nie zbliżają mnie w żaden sposób do rozwiązania mojego problemu. Wiem ze nieznajomość prawa nie chroni mnie przed konsekwencjami jego łamania. Co do konieczności rozliczania się w USA to Polska podpisała z USA porozumienie o unikaniu podwójnego opodatkowania. W myśl tego porozumienia jeśli bylem zameldowany w Polsce rozliczam tyko z Urzędem Skarbowym w Polsce. Niestety fakt czy musiałem się rozliczać czy nie nie zmienia mojej sytuacji nie mam tax return i nie wiem co mam w tej sprawie zrobić. Prosił bym o propozycje rozwiązania tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury straszne piszesz. Ja caly czas jestem zameldowany w Polsce, to znaczy ze nie musze w US placic podatku ?

Ustawa zwalnia Cie z placenia podwojnego podatku a nie zwalnia cie z wypelniania ITR. Dodatkowo podatku nie placisz tylko do pewnej do kwoty. Moje posty daja ci jedyne mozliwe rozwiazanie a ze Ci sie nie podoba to Twoj problem... Musisz zrobic backfilling podatkow w US, zadeklarowac dochody, do tego co sie kwakifikuje uzyc tax exclusion wg ustawy I problem rozwiazany. Bez tax returns nie zostaniesz sponsorem, a wypelniajacy petycje jest zawsze glownym sponsorem nawet jak ma wspolsponsora...

Dwa lata temu rozliczalem sie I w Polsce I w US wiec zareczam ze wiem co pisze. Z kompa pozniej moge ci podac nr publikacji IRS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kzielu to jest właśnie to co co mi chodziło "Musisz zrobic backfilling podatkow w US, zadeklarowac dochody, do tego co sie kwakifikuje uzyc tax exclusion wg ustawy I problem rozwiazany." Dziękuje ogromnie wszystkim za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześc , dzisiaj byliśmy w amabasadzie w związku z sponsorowaniem rodzinnym ( wiza imigracyjna ) F3

druk I-864a mojego taty który sponsoruję , a od 2 lat przeszedł na emeryturę dochody jego są za słabę
na sponsorowanie mnie , męża , i dwóch synów


pani konsul poprosiła o dosłanie I-864a mojego brata który jest współsponosorem i jego żony , wtedy zostaną wydanę wizy

i moję pytanie , jakie dochody muszą być żeby spełniać sponsorowanie oraz ilu może być sponsorow ??

pytam ponieważ jeśli były by jakieś problemy , mam jeszczę siostrę która mieszka w Stanach i możę się dołączyć jako współsponsorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.5af9bb95919f35e66f614176543f6d1a/?vgnextoid=73c63591ec04d010VgnVCM10000048f3d6a1RCRD&vgnextchannel=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD

Sama zobacz - wymagane dochody zaleza od liczby sponsorowanych osob oraz od rozmiaru household sponsora - czyli do rodziny sponsora (zalozmy dwie) musisz dodac ilosc sponsorowanych osob (zalozmy 4) co daje 6 osob - bierzesz liczbe z kolumny 125% poverty level co daje $39,487.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mój tato ma check 227 $ a brat 998$ + dojdzie żona jego która ma napewno pomiędzy 700-900 $

więc powinno być chyba okey

Zalezy od tego jaki wykazuja dochod roczny, ile maja osob na rozliczeniu podatkowym, ilu osobom do tej pory podpisali dokumenty oraz ile osob teraz beda sponsorowac. Zalezy tez czy brat jest samozatrudniony czy pracuje w firmie. Ty musisz doslac caly pakiet dokumentow, nie tylko sama forme I-864. Na pocieszenie dodajmy, ze mnostwo osob ma te sama co Ty sytuacje i wiele z tychze osob wysyla dokumenty po 3-4 razy (najpierw kazdy wysyla sama forme, pozniej doklada reszte dokumentow, kiedy konsul ponownie odmowi wizy itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale jakie jeszcze dokumenty jak pani konsul wyraźnie powiedziała i napisała na kartce I864a mojego brata i żony jego
i te papiery musi podpisać głowny sponsor czyli moja mama i mamy odesłać a oni do 4 dni wyślą wizy

może inni muszą dosyłać , bo my na spotkaniu daliśmy i check'i mojego brata i jego ksero obywatelstwa i inne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...