Skocz do zawartości

Nikt Ostatnio Nie Pisze Ile Czasu Trwaly Ich Procedury K1


freja

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, solleone napisał:

Wydarzylo sie cos niezwyklego!!!!!!!!!!!! Wczoraj moj status w systemie USCIS zmienil sie na "My card was mailed to me" i wlasnie sprawdzilam poczte i dostalam zielona karte na 10 lat!!!!! Jak to jest mozliwe? Czy to jest jakas pomylka? POMOCY. Czuje, ze cos jest nie tak. 

A kiedy bralas slub ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Juz poczytalam na innych forach i faktycznie bede musiala wyslac I-90. Bardzo komplikuje to moja obecna sytuacje i bylabym wdzieczna gdybys ktos, kto zna odpowiedz na ktorekolwiek z tych pytan sie udzielil: 

1) Czy to prawda, ze EAD staje sie niewazny w momencie otrzymania zielonej karty? Moj powinien byc wazny jeszcze prawie rok.

2) Czy moge na razie zatrzymac ta karte, zeby moc znalezc prace i zniesc ograniczenia z SSC, czy musze ja od razu odeslac?

3) Zauwazylam, ze mozna zlozyc wniosek I-90 online. Czy ja tez moge to zrobic i czy wtedy nie musze od razu odsylac zielonej karty?

4) Czy moge miec jakies problemy z powodu bledu USCIS? Kobieta, z ktora mialam rozmowe ewidentnie nie znala dokladnie prawa imigracyjnego i to ona sama powiedziala, ze removal of conditions mnie nie dotyczy, a przeciez mnie dotyczy. 

Nie moge juz dluzej czekac ze znalezieniem pracy, ale tez nie chce zrobic niczego wbrew prawu. Jezeli moj EAD jest niewazny i zabiora mi karte, jak mam udowodnic, ze jestem LPR?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykorzystuj tej karty do niczego bo możesz mieć problemy. Po prostu jak najszybciej odeslij. Roc jak najbardziej cię dotyczy i musisz mieć do tego 2 letnia kartę. Według mnie na razie posługuje się ead.  Znoszeniem ograniczeń z ssc tak bym się nie przejmowała.  Ja do dzisiaj mam swoją stara kartę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11/12/2017 o 14:56, Roelka napisał:

Nie wykorzystuj tej karty do niczego bo możesz mieć problemy. Po prostu jak najszybciej odeslij. Roc jak najbardziej cię dotyczy i musisz mieć do tego 2 letnia kartę. Według mnie na razie posługuje się ead.  Znoszeniem ograniczeń z ssc tak bym się nie przejmowała.  Ja do dzisiaj mam swoją stara kartę. 

Jej EAD jest niewazny. Ta karta jest wazna i jest legalna - nielegalna jest data waznosci karty. Moze sie poslugiwac ta karta do np. ssn czy prawa jazdy. Ale i tak trzeba bedzie te karte odeslac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, jkb napisał:

Pojdz do USCIS na Infopass, popros o stempel w paszporcie - to bedzie Twoja tymczasowa zielona karta, wazna 6 - 12 miesiecy (w zaleznosci od urzednika). Jak juz dostaniesz pieczatke, wysylaj I-90.

Dokladnie tak samo ja bym zrobila. 

Wyslajac I-90 nalezy odeslac orginalna green card - w zadnym wypadku nie oddawaj tej karty podczas spotkania na Infopass! Zdarzaly sie przypadki kiedy urzednik proponowal, ze zatrzyma od razu green card.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

08/15 ślub WY
09/21 wysłanie dokumentówMT
09/28 uscis dostało dokumenty
10/16 biometric appointment MT
12/11 'dostarczona' combo card (w rzeczywistości zgubiona przez poczte) MT

2/22 interview o zieloną karte, wbicie pieczątki I-55 i póki co czekam na kartę. MT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...