Skocz do zawartości

Nikt Ostatnio Nie Pisze Ile Czasu Trwaly Ich Procedury K1


freja

Rekomendowane odpowiedzi

Czy naprawdę tylko mnie nie chce się bawić w jakieś umiejscowianie? O.o nie rozumiem po co to komu potrzebne. Ślub zawarty w US jest jakoś uznawany w PL. Więc chyba jak ktoś nie planuje mieszkać nigdy więcej w PL, to po co tracić na to czas? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
12 minut temu, Patipitts napisał:

Hej. Jesli chodzi o umiejscowienie aktu ślubu to wg informacji udzielonych przez USC wysłałam wlasnie w poniedziałek wszystkie dokumenty do Polski. Dokumenty ktore ja musiałam wysłać to: wniosek o umiejscowienie aktu ślubu, pełnomocnictwo (cały proces załatwia osoba z Polski), oświadczenie o nazwisku, jeszcze jedno oświadczenie dotyczące braku pełnych danych na jego akcie urodzenia i w zwiazku z tym braku pełnej mocy dowodowej (nie kazdy pewnie musi to wypełniać), do tego akt małżeństwa, apostille i odpis aktu urodzenia męża (te 3 dokumenty wymagają tłumaczenia przysięgłego ktore załatwia mi pełnomocnik juz w Polsce), plus kopie naszych ID (potrzebne do pełnomocnictwa). Wszystkie wnioski mi urzad przysłał na maila. Mozna złożyć w kazdym USC w Polsce.

Co do ewaluacji dyplomu to jak narazie założyłam sobie konto na stronie WES (world education services), tam wszytsko jest ładnie wytłumaczone co i jak trzeba zrobic, ale mogę sie podzielić swoimi osobistymi doświadczeniami na ten temat. Wpisuje sie swoja historie edukacji. Potem trzeba opłacić wniosek i dostaje sie numer ale ja zanim opłaciłam to skontaktowałam sie najpierw z moimi szkołami czy nie bedzie żadnych kwasów z dokumentami (szkoły- średnia i wyższa musza osobiście wysłać dokumenty do siedziby WES- świadectwa, wypis wszystkich ocen końcowych, dyplomy, suplementy plus oczywiście do tego tłumaczenia na angielski). Moje liceum super sie zachowało, jestem w stałym kontakcie z sekretarka, wysłałam im do Polski moje świadectwo maturalne bo akurat to świadectwo nie wydaje szkoła tylko OKE, natomiast szkoła moze skopiować i wysłać. Co do uczelni to sa w trakcie szukania moich akt i po znalezieniu maja sie skontaktować z prodziekan bo jest jakis problem z ewentualnymi tłumaczeniami. Takze czekam na info od nich i wtedy bede opłacać i informować szkoły o wysyłce. Myśle ze w okolicach wakacji jakos bede sie sa to bardziej zabierać.

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Papierologia męczy mnie przeraźliwie więc nie ma to jak się dowiedzieć, że jeszcze dużo przede mną!
Ale to mi przynajmniej trochę naświetliło sytuację.
A czy akt małżeństwa i odpis aktu urodzenia męża mają być oryginalne czy kopie? Nie wiem zupełnie co to jest 'apostille'?

Czyli to nie jest tak, że można sobie przetłumaczyć dyplom licencjacki czy magisterski, żeby one były uznane, tylko trzeba przejść przez ten cały proces przez WES?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Roelka napisał:

Czy naprawdę tylko mnie nie chce się bawić w jakieś umiejscowianie? O.o nie rozumiem po co to komu potrzebne. Ślub zawarty w US jest jakoś uznawany w PL. Więc chyba jak ktoś nie planuje mieszkać nigdy więcej w PL, to po co tracić na to czas? 

No, ale ja na razie mam nadzieje, że będziemy mogli mieszkać w Polsce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Roelka napisał:

Czy naprawdę tylko mnie nie chce się bawić w jakieś umiejscowianie? O.o nie rozumiem po co to komu potrzebne. Ślub zawarty w US jest jakoś uznawany w PL. Więc chyba jak ktoś nie planuje mieszkać nigdy więcej w PL, to po co tracić na to czas? 

JA potrzebuje polskiego aktu ślubu do paszportu. Bo moj niedługo bedzie kończył ważność, zapewne zanim bede wnioskować o obywatelstwo. A juz na nowe nazwisko bym chciała.

8 minut temu, Poppy napisał:

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Papierologia męczy mnie przeraźliwie więc nie ma to jak się dowiedzieć, że jeszcze dużo przede mną!
Ale to mi przynajmniej trochę naświetliło sytuację.
A czy akt małżeństwa i odpis aktu urodzenia męża mają być oryginalne czy kopie? Nie wiem zupełnie co to jest 'apostille'?

Czyli to nie jest tak, że można sobie przetłumaczyć dyplom licencjacki czy magisterski, żeby one były uznane, tylko trzeba przejść przez ten cały proces przez WES?

Akt małżeństwa i odpis aktu urodzenia oryginał, z tego co mi pisała babka z usc tylko do wglądu. O apostille ja wnioskowałam droga pocztowa do sekretary of state, ale kazdy stan ma inaczej, poszukaj w Google o tym. To jets takie zatwierdzenie dokumentu zeby miał ważność międzynarodowa w skrócie.

co do dyplomu to niech ktos mądrzejszy sie wypowie ale nie sadze raczej zeby uznali w taki sposób bo w usa jest zupełnie inny system (u nas sa ectsy a tu credits itp, oni to jakos przenoszą i czasem mgr z Polski nie równa sie mgr w USA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Patipitts napisał:

JA potrzebuje polskiego aktu ślubu do paszportu. Bo moj niedługo bedzie kończył ważność, zapewne zanim bede wnioskować o obywatelstwo. A juz na nowe nazwisko bym chciała.

Akt małżeństwa i odpis aktu urodzenia oryginał, z tego co mi pisała babka z usc tylko do wglądu. O apostille ja wnioskowałam droga pocztowa do sekretary of state, ale kazdy stan ma inaczej, poszukaj w Google o tym. To jets takie zatwierdzenie dokumentu zeby miał ważność międzynarodowa w skrócie.

co do dyplomu to niech ktos mądrzejszy sie wypowie ale nie sadze raczej zeby uznali w taki sposób bo w usa jest zupełnie inny system (u nas sa ectsy a tu credits itp, oni to jakos przenoszą i czasem mgr z Polski nie równa sie mgr w USA)

Dzięki wielkie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Poppy napisał:

No, ale ja na razie mam nadzieje, że będziemy mogli mieszkać w Polsce ;)

To tak tylko napisze, ze dopoki nie dostaniesz obywatelstwa US, nie planuj mieszkac w PL. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to naprawdę jest jakas paranoja, zeby nie mozna bylo zalatwic np. tego paszportu na podstawie zagranicznego aktu małżeństwa... Ciekawe czy tylko w Polsce jest taka zaściankowa biurokracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Roelka napisał:

Według mnie to naprawdę jest jakas paranoja, zeby nie mozna bylo zalatwic np. tego paszportu na podstawie zagranicznego aktu małżeństwa... Ciekawe czy tylko w Polsce jest taka zaściankowa biurokracja.

To akurat wytyczne do załatwienia paszportu w ambasadzie w USA... w Polsce jeszcze dowód trzeba pokazać a moj juz stracił ważność takze musiałabym siedziec w Polsce ze 2 mce bo nie dosc ze sie z miesiąc u mnie czeka na dowód to jeszcze ze 2 tyg na paszport i trzeba osobiście odebrać i to i to. W USA chociaż wysyłają do domu, No ale akt małżeństwa musi byc polski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Patipitts napisał:

To akurat wytyczne do załatwienia paszportu w ambasadzie w USA... w Polsce jeszcze dowód trzeba pokazać a moj juz stracił ważność takze musiałabym siedziec w Polsce ze 2 mce bo nie dosc ze sie z miesiąc u mnie czeka na dowód to jeszcze ze 2 tyg na paszport i trzeba osobiście odebrać i to i to. W USA chociaż wysyłają do domu, No ale akt małżeństwa musi byc polski...

Eh, moj dowod tez dawno stracil waznosc. Nie wiem, ja na pewno nie bede sie sie bawic z Polskimi urzedami. Ale tez moj paszport jest jeszcze wazny 4 lata, wiec pewnie do tego czasu bede juz miala obywatelstwo US...  Zawsze sie po prostu zastanawialam, po co ludziom to umiejscowianie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Roelka napisał:

Eh, moj dowod tez dawno stracil waznosc. Nie wiem, ja na pewno nie bede sie sie bawic z Polskimi urzedami. Ale tez moj paszport jest jeszcze wazny 4 lata, wiec pewnie do tego czasu bede juz miala obywatelstwo US...  Zawsze sie po prostu zastanawialam, po co ludziom to umiejscowianie. :P

No moj jest ważny troche krócej takze jesteś troche w innej sytuacji :) pewnie jakby moj był jeszcze ważny kilka lat tez bym sie nie bawiła a ze mam teraz duzo wolnego czasu i energii to postanowiłam wszytsko załatwić za jednym zamachem i miec pózniej spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...