Skocz do zawartości

Nikt Ostatnio Nie Pisze Ile Czasu Trwaly Ich Procedury K1


freja

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Jackie napisał:

No ja niestety, choć ogłosiłam wcześniej tu na forum że mam to w nosie, będę musiała jednak umiejscowić ten )(*Q&@$()*^$ akt małżeństwa. Ostatnimi czasy miałam pierepałki zdrowotne i nagle w tym wszystkim zdałam sobie sprawę że gdyby mi się coś stało to mój mąż nie odziedziczy po mnie domu w Polsce póki nie będzie oficjalnie moim "polskim mężem."

Ouch.. powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A w ogole kilka dni temu otworzylam sobie skrzynke z listami, patrze a tam list z USCIS zaadresowany na moje stare nazwisko i sobie mysle wtf, czy im sie cos pomylilo? Otworzylam a tam reminder, ze mi wygasa niedlugo karta i musze aplikowac o nowa. W sumie nie wiedzialam, ze przysylaja takie przypomnienie, calkiem milo z ich strony. Co prawda moje bylo datowane na jakos styczen, ale ze sie przeprowadzilam, to pewnie wyslali najpierw na moj stary adres, bo byla pieczatka, ze list zostal zwrocony. Co w sumie dziwne, bo zaraz jak sie przeprowadzilam to zmienilam adres w USCIS, wiec chyba nie zrobili jednak updatu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, Patipitts napisał:

@margherita_s- jak tam twoje ead?

ja wysłałam fax w piątek o expedite i w sobotę dostałam update ze sprawa przekazana do urzędnika :p teraz trzeba chwilkę poczekać na rozpatrzenie :p ciekawi mnie czy juz dostałaś info ze zaakceptowali?

Niestety nie... Dziś dzwonilam do uscis, kazali mi czekać i zlozyc jeszcze jedno service request... Masakra.

Co napisalas we wniosku o expedite? Mam nadzieje, ze rozpatrza go pozytywnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, margherita_s napisał:

Niestety nie... Dziś dzwonilam do uscis, kazali mi czekać i zlozyc jeszcze jedno service request... Masakra.

Co napisalas we wniosku o expedite? Mam nadzieje, ze rozpatrza go pozytywnie!

O kurde No co ty!

wyslalam im list od pracodawcy i job description letter od pracodawcy i cover letter w którym wytłumaczyłam sytuacje, ze maz od 20 lat pracuje w jednym miejscu, ze wyjazd do Maine, ze mam propozycje pracy w tym samym miejscu itp i ze bedzie financial loss jak nie pojadę. Zobaczymy jak zareagują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Patipitts napisał:

O kurde No co ty!

wyslalam im list od pracodawcy i job description letter od pracodawcy i cover letter w którym wytłumaczyłam sytuacje, ze maz od 20 lat pracuje w jednym miejscu, ze wyjazd do Maine, ze mam propozycje pracy w tym samym miejscu itp i ze bedzie financial loss jak nie pojadę. Zobaczymy jak zareagują.

Niestety, ja to mam pecha... Też myślalam, żeby spróbować expedite, ale nie wiem jak to uzasadnić, wydaje mi się, ze w moim przypadku to by się nie udalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, margherita_s napisał:

Niestety, ja to mam pecha... Też myślalam, żeby spróbować expedite, ale nie wiem jak to uzasadnić, wydaje mi się, ze w moim przypadku to by się nie udalo.

Dlaczego? Warto sprobowac, nic nie tracisz, podobno czeka sie Ok 3 tyg na decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Patipitts napisał:

Dlaczego? Warto sprobowac, nic nie tracisz, podobno czeka sie Ok 3 tyg na decyzje.

Po prostu nie mam pojęcia, jak to uzasadnić. Niestety (a może stety) nic zlego się u nas nie dzieje, tak żebym mogla ich przekonać, ze potrzebuje pracy juz od zaraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, margherita_s napisał:

Po prostu nie mam pojęcia, jak to uzasadnić. Niestety (a może stety) nic zlego się u nas nie dzieje, tak żebym mogla ich przekonać, ze potrzebuje pracy juz od zaraz.

Czaje. No ale w sumie masz ofertę pracy a jesli jej nie przyjmiesz to bedzie dla Ciebie financial loss, mimo ze sytuacja jest ogolnie spoko. Nie trzeba przecież tam nic udowadniać ze z kasą krucho tylko udowodnić financial loss a skoro nie możesz podjąć tej pracy ze względu na brak dokumentu to bedzie dla ciebie jakas tam strata, ja bym wysłała na twoim miejscu, tak jak mowię nic nie tracisz a zyskać możesz. Z tego c9 patrzyłam na moim wątku póki co wszyscy dostali ead którzy przyspieszali i maks trwało to miesiąc. Trzymam kciuki żebyś szybko dostała :) a tak w ogole to dzieki za motywacje/inspiracje, dzieki tobie sie zaczęłam uczyć z nudów hiszpańskiego i sie strasznie jaram :) mam pełno znajomych z Meksyku i Ameryki łacińskiej i oni czesto miedzy soba gadają po hiszpańsku zeby zie szybciej skomunikować, teraz przynajmniej mam nadzieje choc troche rozumieć z tego ich gadania a poza tym przyda mi sie bardzo jak bede szukać nowej pracy po wakacjach :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Patipitts napisał:

Czaje. No ale w sumie masz ofertę pracy a jesli jej nie przyjmiesz to bedzie dla Ciebie financial loss, mimo ze sytuacja jest ogolnie spoko. Nie trzeba przecież tam nic udowadniać ze z kasą krucho tylko udowodnić financial loss a skoro nie możesz podjąć tej pracy ze względu na brak dokumentu to bedzie dla ciebie jakas tam strata, ja bym wysłała na twoim miejscu, tak jak mowię nic nie tracisz a zyskać możesz. Z tego c9 patrzyłam na moim wątku póki co wszyscy dostali ead którzy przyspieszali i maks trwało to miesiąc. Trzymam kciuki żebyś szybko dostała :) a tak w ogole to dzieki za motywacje/inspiracje, dzieki tobie sie zaczęłam uczyć z nudów hiszpańskiego i sie strasznie jaram :) mam pełno znajomych z Meksyku i Ameryki łacińskiej i oni czesto miedzy soba gadają po hiszpańsku zeby zie szybciej skomunikować, teraz przynajmniej mam nadzieje choc troche rozumieć z tego ich gadania a poza tym przyda mi sie bardzo jak bede szukać nowej pracy po wakacjach :) 

Właśnie miałam Ci pisać, że jednak zdecydowałam się na expedite :) Pomyslalam sobie, a co tam, nic nie tracę, właśnie tak jak pisałaś wczoraj, najwyżej mi odrzucą i tyle. Także zadzwonilam i powiedziałam, że ja już prawie od roku nie pracuję, a w firmie mojego mężą mogą się zdarzyć obniżki pensji (w sumie to nie sklamalam, bo wszystko sie przeciez moze zdarzyc :D ) i że pilnie potrzebuję isc do pracy. Teraz czekam, aż do mnie oddzwonią w przeciągu 5 dni. 
Ojej, super, że Cię zainspirowałam! Hiszpanski jest bardzo fajny, a przede wszystkim może się przydać, gdy się mieszka w USA, wzbogacisz swoje resume :) Z czego się uczysz? jakaś aplikacja? Program online?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...