Skocz do zawartości

Staranie Się O Wizę W Konsulacie W Krakowie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym się ponownie starać o wizę turystyczną :) Moje wcześniejsze starania odbywały się od roku 2005-2008, czyli co roku dostawałem odmowę z przyczyn mi nieznanych. Potem dałem sobie spokój, ale teraz znowu rodzina namawia mnie, żebym spróbował i do nich przyjechał. Trochę czasu upłynęło i "wypadłem" z zasad starania się o taką wizę.

I tak, czy rzeczywiście potrzebne jest zaproszenie? Czy wystarczy zaśw. od pracodawcy - praca stałą od 2008r. w UG, jakieś informacje o posiadanych środkach na podróż? Oraz w październiku, wróciłem z wakacji z Egiptu i mam tam wbitą ich wizę, czy to nie będzie miało wpływu, że konsul na mnie krzywo popatrzy?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

a co Cie wtedy trzymalo w Polsce w tych latach 2005-08,bo teraz masz stala prace ..

Nie musisz miec zaproszenia ani tez innych zaswiadczen ,rozmowa i na to sie nastaw..

A ktos do tej rodziny juz latal,jak bylo z powrotami tych osob?

I pamietaj ze teraz zasady wizowe sie zmienily od 2005-08 roku i radze zapoznac sie dobrze z forum oraz ze strona Ambasady USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiadomo co było przyczyną poprzednich odmów i czy nie zaważą one w przyszłości starania się o promesę wizową. Myślę że zmiana twojego położenia czyli praca czy inna praca, dom czy rodzina niewiele mogą pomóc. Widocznie jest coś co uniemożliwia wydania Tobie pozwolenia na wjazd do USA. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja tak troszke z ''innej beczki''. :P Otoz, za tydzien w srode mam rozmowe z konsulem. Stresuje sie, bo teoretycznie jestem studenkta, mam ideks i legitymacje, ale nie studiuje, bo ten kierunek nie jest dla mnie. W Ameryce mam znajomych, do ktorych bym leciala. W elektronicznej aplikacji zaznaczylam, ze chce leciec tam na pol roku i teraz martwie sie, ze konsul moze sie doczepic do tego, ze lece na pol roku, a tutaj mam studia...

Z gory dziekuje za odpowiedz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... Oraz w październiku, wróciłem z wakacji z Egiptu i mam tam wbitą ich wizę, czy to nie będzie miało wpływu, że konsul na mnie krzywo popatrzy?

Pozdrawiam

He he, gdyby jakis konsul sugerowal sie iloscia pieczatek w moim paszporcie to wlasciwie moglby mnie z czystym sumieniem zastrzelic przy okienku albo w drzwiach ambasady nawet ochrona powinna mnie zlikwidowac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...