Skocz do zawartości

Czy Mam Szanse, Że Mnie Wpuszczą Na Granicy?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim!

Ciekawa jestem, jak ocenicie moje szanse na ponowny wjazd do USA. Sytuacja jest taka: mam wizę na 10 lat, w zeszłym roku pojechałam na Stanów na 2 miesiące, dostałam pozwolenie na pobyt na 6 miesięcy, i przedłużyłam pobyt do bez mała tych 6 miesięcy (spędziłam całą zimę w cieplutkim Texasie). Na granicy miałam problem z wytłumaczeniem się - jak to możliwe, że jadę na 2 miesiące - ale pokazałam laptopa z pracą (jestem tłumaczem). W czasie pobytu pracowałam tłumacząc książkę. Nie wydawałam wiele - mieszkałam u przyjaciół. Pieniądze miałam zaoszczędzone, robiłam też jakieś robótki dla klientów w Polsce via Internet. Po 8 miesiącach pobytu w Polsce, w czasie ferii zimowych (pracuję jako lektor w szkole językowej dla dzieci) planuję znów wyjazd - tym razem do Kalifornii. Obstawiacie, że mnie wpuszczą?

Pozdrawiam

KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim!

Ciekawa jestem, jak ocenicie moje szanse na ponowny wjazd do USA. Sytuacja jest taka: mam wizę na 10 lat, w zeszłym roku pojechałam na Stanów na 2 miesiące, dostałam pozwolenie na pobyt na 6 miesięcy, i przedłużyłam pobyt do bez mała tych 6 miesięcy (spędziłam całą zimę w cieplutkim Texasie). Na granicy miałam problem z wytłumaczeniem się - jak to możliwe, że jadę na 2 miesiące - ale pokazałam laptopa z pracą (jestem tłumaczem). W czasie pobytu pracowałam tłumacząc książkę. Nie wydawałam wiele - mieszkałam u przyjaciół. Pieniądze miałam zaoszczędzone, robiłam też jakieś robótki dla klientów w Polsce via Internet. Po 8 miesiącach pobytu w Polsce, w czasie ferii zimowych (pracuję jako lektor w szkole językowej dla dzieci) planuję znów wyjazd - tym razem do Kalifornii. Obstawiacie, że mnie wpuszczą?

Pozdrawiam

KM

Obstawiam "na dwoje babka wrozyla"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz na jaki okres czasu lecisz,jak bedzie napisane na bilecie ...

Wiesz jak jest na granicy to wrazie czego powiesz ze mieszkalas u przyjaciol.mialas kase na pobyt

1.A skąd ma wiedzieć na jak długo leci? Ostatnio leciała na 2 msc a została dłużej.

2.Tak sly koleżanka mieszkała u przyjaciół i to oczywiste, że miała kasę na pobyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dają na 6 miesięcy to nie wiem czemu się potem mają srać o to , że ktoś 6 miesięcy zostaje , a tym bardziej kogoś nie wpuścić ... jest tyle wolnych zawodów teraz , albo ludzi pracujących głową i to jest niezależne od miejsca zamieszkania , żałosne to wszystko jest , że człowiek ma wizę a musi sie martwić i tłumaczyć nawet jeśli nie łamie prawa i nie przesiedzi pobytu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dają 6 miesięcy, bo nie chce im się bawić w zmienianie daty przy każdym podchodzącym do okienka na taki okres czasu, na jaki turyści deklarują wjazd. Wiesz, o ile wtedy wydłużyłoby się czekanie?

To, że żałosne jest to, że niektórzy po wylądowaniu zapominają, że są turystami i zostają na stałe, a potem cała reszta musi za to płacić zawdzięczamy właśnie "turystom".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...