Skocz do zawartości

Połączenie "wewnętrzne" Jfk-Lax


idaho

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Z uwagi na to,że w przyszłym roku ok. kwietnia-maja lacę do USA w celach turystycznych rozważam dwie możliwości :

1. pobyt ok 1,5 tyg tylko i wyłącznie w NY

2. pobyt łączony ok. 1 tydz. w NY, potem przelot z NY do L.A. i tam pobyt również ok 1 tygodnia.Z L.A. wróciłbym już do Polski.

Rozwiązanie jest uzależnione m.in od kosztów.Czy bilet lotniczy JFK-LAX kupic już w Polsce u polskiego kasjera lotniczego?Połączenie takie są dość drogie,nieco tańsze w ramach jednej korporacji lotniczej np.Star Alliance,z tym ,że nie wiem czy np. Delta albo United do takowej należą.Czy może będąc w N.Y. kupić tam bilet na połączenie JFK-LAX? Zastanawiam się czy zrobić z tego 2 oddzielne wyjazdy,czy jeden. Proszę o info,jeśli macie namiary na tanie połączenia lotnicze między N.Y a L.A.Czy jest to biuro sprzedające bilety lotnicze,czy bilet taki mogę kupić już w Polsce czy dopiero po przylocie do N.Y.Czy jest to biuro internetowe,czy kupić może bezpośrednio ze strony przewoźnika?

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałam bilet na trasie WAW-JFK (via AMS, bo lecialyśmy KLM) - LAX (leciałyśmy AA) - WAW (via CDG, bo lecialyśmy AF). Wszystko na jednym bilecie, bo tak nam wyszło taniej, niż gdybyśmy chciały kupować osobno lot na NYC-LAX. Posprawdzaj sobie ceny biletów na różnych wyszukiwarkach i pdejmij decyzję, co Ci się bardziej opłaca.

Delta (i m.in. KLM, AA oraz Air France) należą do sojuszu SkyTeam.

A United (i m.in. Lufthansa oraz LOT) należą do sojuszu Star Alliance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak "dogłebnie" chciałbys zwiedzać te miasta!

Ja mogę wypowiedzieć się ze swojej strony że jezeli chciałbys tylko zwiedzać te główne "zabytki" czyt. miejsca najbardziej odziwedzane przez turystów to tydz na NY powinnien Ci wystarczyć. Co do LA dla mnie tydz tam to było by za dużo.

Jezeli bedziesz miał taka mozliwość wrocenia jeszcze do usa to moze lepiej teraz zwiedz sobie

NY->Boston->washington DC-> Filadelfia

A po taniości można to zrobić za pomoca :

http://us.megabus.com/

A następnym razem już

SF->LA-> LV -> SD

Ale to sa tylko moje spostrzeżenia, bynajmniej ja tak zrobiłem :)

a tu masz pomocne strony :

orbitz.com

kayak.com

skyscanner.pl

A no i oczywiscie bilety smiało kupuj przez internet i to najlepiej im wczesniej tym taniej bo na miejscu zapłacisz duzo $$$ wiecej :D

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...