Skocz do zawartości

Po Przyjeździe - Co Można Bez Ssn, Jak Wyrobić Ssn, Prawo Jazdy, Ubezpieczenie Samochodu, Konto W Banku, Transport Rzeczy, Itp.


jkb

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, Łukasz90 napisał:

Sam kiedyś sprawdzałem i niestety niewiele taniej ~100$ za paczkę do USA, tylko waga większa .Także też się nie bardzo opłaca :/

 

Za całkiem sporą paczkę morską Chicago - Kraków zapłaciłam niedawno niewiele ponad 25 dolarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 186
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 miesiące później...

Ludzie, jakim cudem wam się udało spakować w jedną czy dwie walizki? Ja to mam od groma gratów, których nie wyobrażam sobie nie zabrać - dokumenty, pamiątki, zdjęcia rodzinne, biżuteria, zabawki dziecka, buty, pościel.... czy wy wszystko to wyrzuciliscie żeby kupić nowe w US? Pytam serio... takie rzeczy jak toster, grill elektryczny czy rower też zamierzam tutaj sprzedać przed wyjazdem, tak jak i samochód, ale nadal jest sporo rzeczy które chce zabrać i których nie da się wymienić na nowe - typu ulubiony kubek czy pamiątkowe zdjęcia czy album ślubny. O ciuchach nawet nie wspomnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w przypadku ew. wylosowania robię tka samo ciuchy podobnej jak nie lepszej jakości , na dodatek tańsze.Także ubranie na 7 do max 14 dni ( na miejscu jest sporo miejskich pralni).  Pamiątek nie mam w ogóle.Ewentualnie odżałuje na jedną wyżej opisaną paczkę .

Jak nie mieścisz się za pierwszym razem to kiedyś jeszcze przyjedziesz do Polski , lecisz z pustą walizką a wracasz z pełną , nie musisz wszystkiego brać na jeden raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i przylece jeszcze odwiedzić rodzine, ale nie zamierzam zostawiać tu jakichś rzeczy po sobie i rodzinie bo i gdzie to trzymać? Mamie z domu graciarni robić nie chce, zreszta chce to wszystko zabrać... dziwie się tylko że tylko ja taki sentyment mam do swoich rzeczy a wy wszystko wyrzucacie i nowe kupujecie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyszłam z założenia że zaczynam nowe życie. Nie było sensu brać ze sobą swojego "starego" życia. Nie oklamujmy się, każdy przedmiot można odkupić. Zdjęcia dużo miejsca w walizce nie zajmują ale wszystko inne jest dość zbędne. 

 

Jak chcesz to zawsze możesz wysłać jakieś rupiecie pocztą.  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MeganMarkle napisał:

Pewnie i przylece jeszcze odwiedzić rodzine, ale nie zamierzam zostawiać tu jakichś rzeczy po sobie i rodzinie bo i gdzie to trzymać? Mamie z domu graciarni robić nie chce, zreszta chce to wszystko zabrać... dziwie się tylko że tylko ja taki sentyment mam do swoich rzeczy a wy wszystko wyrzucacie i nowe kupujecie ;) 

 

Cytat z Fight Club: "Things you own end up owning you" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...