Skocz do zawartości

Po Przyjeździe - Co Można Bez Ssn, Jak Wyrobić Ssn, Prawo Jazdy, Ubezpieczenie Samochodu, Konto W Banku, Transport Rzeczy, Itp.


jkb

Rekomendowane odpowiedzi

O nie... Już chyba wiem, dlaczego wciąż czekam na SSN. Mój I-94 wygasł 27.11. O SSN ubiegałam się 11.12. No ale urzędnik przyjął, zrobił kopię marriage license i oznajmił, że SSN otrzymam począ w przeciągu dwóch tygodni. Teraz sama już nie wiem, co myśleć. Z tego, co piszą na VJ w takich przypadkach można się starać o SSN dopiero wraz z pozwoleniem na pracę. Miał ktoś może taki przypadej jak ja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 186
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 tygodnie później...

Po trzech godzinach stania w kolejce w urzedzie otrzymalam wiadomosc, ze moja tozsamosc nadal jest weryfikowana i jak chce za kilka dni moge znowu sprobowac odwiedzic biuro. ;) Nie sadzilam, ze akurat najwieksze trudnosci beda z SSN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, moje pytanie nie odnosi się do "po przyjeździe" ale jest proste więc nie chce zakladać nowego wątku. A widzę, że są tu ludzie kompetentni. A więc jestem już po interwiev i otrzymałem swój paszport z wklejoną wizą. Expiration date jest 07 sierpień 2016. Planuje wylecieć w kwietniu. Jednakże w wizie w polu annotation widnieje imie i nazwisko mojej lubej oraz data 9 marzec 2016. podejrzewam ze jest to data wygasniecia petycji. Pan na infolinii nie byl wstanie mi dokladnie powiedziec co ona oznacza. Czy nalezy sie przejmowac ta data - jest ona przed data mojego wylotu? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje Cie expiry date, czyli data wygasniecia wizy. Najpozniej tego dnia musisz sie stawic na granicy. Wiem, ze niektorzy maja date wygasniecia petycji I-129F w annotations, i zgaduje, ze tak jest rowniez w Twoim przypadku (4 miesiace od daty NOA2, ew. gdy waznosc jest przedluzona o kolejne 4 miesiace, wtedy 8 miesiecy). Jaka data widnieje na Twoim NOA2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje Cie expiry date, czyli data wygasniecia wizy. Najpozniej tego dnia musisz sie stawic na granicy. Wiem, ze niektorzy maja date wygasniecia petycji I-129F w annotations, i zgaduje, ze tak jest rowniez w Twoim przypadku (4 miesiace od daty NOA2, ew. gdy waznosc jest przedluzona o kolejne 4 miesiace, wtedy 8 miesiecy). Jaka data widnieje na Twoim NOA2?

Witam, tak więc na moim NOA2 widnieje data 10 November. Jeżeli liczyć 4 miesiące to faktycznie by się zgadzało, że jest to data wygaśnięcia petycji. Mam nadzieje że nie będzie z tym problemu. Nie wiem tylko w jaki celu jest to wpisane no ale nic. Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dostałam EAD.

Udałam się do biura SSN w celu zmiany nazwiska na karcie. Wszystko poszło ok, chociaż urzędniczka wydawała się trochę zagubiona i musiała prosić o pomoc przełożonego. Poinformowano mnie tylko, że nowa karta powinna do mnie przyjść w ciągu 4 tygodni, gdyż muszą zweryfikować swoje dane z DHS.

Powiedziano mi też, żebym wstrzymała się z szukaniem pracy do czasu otrzymania informacji o uaktualnieniu nazwiska na SSN. Tłumaczono to tym, że pracodawca widząc EAD z nowym nazwiskiem i SSN z panieńskim - będzie musiał wystąpić do DHS (albo SSN) o sprawdzenie, co może trochę potrwać.

Czy Wy też miałyście coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...