Skocz do zawartości

Po Przyjeździe - Co Można Bez Ssn, Jak Wyrobić Ssn, Prawo Jazdy, Ubezpieczenie Samochodu, Konto W Banku, Transport Rzeczy, Itp.


jkb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 186
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

No a masz polskie prawko? Jak tak idz do urzedu i w kilka dni dostaniesz miedzynarodowe.

Ja pojechalam do MVA z moim polskim i miedzynarodowym, musialam zrobic 3 godzinny kurs o alkoholu i narkotykach, potem musialam zdac teorie, praktyke i dostalam normalne prawko. Tak jak kzielu napisal, zobacz dokladnie co Twoj stan wymaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam raz w Polsce auto na automacie, ale mialam z nim zwiazane zle wspomnienia. Ciagle mialam jakies problemy z tym autem. Skonczylo sie tak, ze w koncu mialam wypadek, a po wypadku pozbylam sie tego samochodu. Tutaj tez chcialam auto z manualna skrzynia biegow, ale wiekszosc aut co ogladalam byla w automacie. I w koncu wzielam tego automata i jezdzi sie super ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...

Raczej z AOSem jesli dobrze rozumiem - https://www.uscis.gov/greencard/employment-authorization-document

To request an EAD, you must file Form I-765, Application for Employment Authorization. You will need to apply for an EAD if you:

  • Are authorized to work in the United States because of your immigration status (for example, you are an asylee, refugee, or U nonimmigrant) and need evidence of that employment authorization, or
  • Are required to apply for permission to work; in other words, you need to request employment authorization itself. For example:
    • You have a pending Form I-485, Application to Register Permanent Residence or Adjust Status.
    • You have a pending Form I-589, Application for Asylum and for Withholding of Removal.
    • You have a nonimmigrant status that allows you to be in the United States but does not allow you to work in the United States without first seeking permission from USCIS (such as an F-1 or M-1 student).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, brygiii napisał:

Czy o work permit mogę aplikować zaraz po przyjeździe do US? czy mogę go wysłać dopiero z AOSem?

Mozesz ale to jest to lekko bez sensu. Bo placisz oplate (z AOSem jest bezplatny) i wazny bedzie tylko do konca waznosci K-1 czyli 90 dni od wjazdu. W momencie jak go dostaniesz to moze byc wazny przez nastepne dwa tygodnie i tyle wiec bedzie bezwartosciowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...