Skocz do zawartości

Po Przyjeździe - Co Można Bez Ssn, Jak Wyrobić Ssn, Prawo Jazdy, Ubezpieczenie Samochodu, Konto W Banku, Transport Rzeczy, Itp.


jkb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 186
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Dnia 10/3/2017 o 06:14, MeganMarkle napisał:

Ludzie, jakim cudem wam się udało spakować w jedną czy dwie walizki? Ja to mam od groma gratów, których nie wyobrażam sobie nie zabrać - dokumenty, pamiątki, zdjęcia rodzinne, biżuteria, zabawki dziecka, buty, pościel.... czy wy wszystko to wyrzuciliscie żeby kupić nowe w US? Pytam serio... takie rzeczy jak toster, grill elektryczny czy rower też zamierzam tutaj sprzedać przed wyjazdem, tak jak i samochód, ale nadal jest sporo rzeczy które chce zabrać i których nie da się wymienić na nowe - typu ulubiony kubek czy pamiątkowe zdjęcia czy album ślubny. O ciuchach nawet nie wspomnę :)

Posciel tu ma inne wymiary wiec jesli nie zabierasz swoich poduszek i kolder to sie nie przyda. W Walmart za 20$ kupisz caly komplet. Jesli dziecko jest w wieku szkolnym, to na miejscu mu kup ubrania, buty, zeby nie odroznialo sie od innych w szkole. Po co dziecku dodatkowy stress. Jesli dziecko jest male to wez mu ciuszki, tu nie sa tanie. Wejdz sobie na strone chociazby  Walmart.com i zobacz co ile kosztuje, bedziesz miec obraz co brac, co zostawic, po co pozniej wrocic i zabrac np album slubny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa uwaga z tą pościelą... faktycznie kompatybilność przedmiotów może być ważnym czynnikiem - od razu pomyślałam też o innych wtyczkach. Niby są przełączki, ale po co się ze wszystkim męczyć... 

Co jeszcze istotnego o przeprowadzce lub przygotowaniu do niej powinnam wiedzieć? Piszcie wszystko co was zaskoczyło lub wydało się ważne powtórzenia innym - zawsze to cenne rady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, MeganMarkle napisał:

Ciekawa uwaga z tą pościelą... faktycznie kompatybilność przedmiotów może być ważnym czynnikiem - od razu pomyślałam też o innych wtyczkach. Niby są przełączki, ale po co się ze wszystkim męczyć... 

Co jeszcze istotnego o przeprowadzce lub przygotowaniu do niej powinnam wiedzieć? Piszcie wszystko co was zaskoczyło lub wydało się ważne powtórzenia innym - zawsze to cenne rady ;)

Ja bym podobnie jak innym zabral tylko rzeczy bez ktorych absolutnie nie mozesz zyc - reszte sprzedac albo oddac. Ja mase rzeczy porozdawalem kolegom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prawo jazdy w PA

dziś się zaczęłam zastanawiać nad jeżdżeniem autem w Pensylwanii i znalazłam coś takiego

https://driversed.com/dmv/pennsylvania/foreign-drivers.aspx

Czy myślicie, że to że mogę spokojnie jeździć na moim prawku przez rok w PA zanim nie dostanę AOSu?

I czy warto wyrobić sobie International Driving Licence jakbym prowadziła auto w innych stanach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Poppy napisał:

Prawo jazdy w PA

dziś się zaczęłam zastanawiać nad jeżdżeniem autem w Pensylwanii i znalazłam coś takiego

https://driversed.com/dmv/pennsylvania/foreign-drivers.aspx

Czy myślicie, że to że mogę spokojnie jeździć na moim prawku przez rok w PA zanim nie dostanę AOSu?

I czy warto wyrobić sobie International Driving Licence jakbym prowadziła auto w innych stanach?

Problem w tym ze rezydent w rozumieniu stanu to co innego niz rezydent w rozumieniu posiadania zielonej karty.... Wiec : 

Please note that all new residents with foreign drivers licenses must obtain a Pennsylvania drivers license within 60 days of establishing Pennsylvania residency. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kzielu napisał:

Problem w tym ze rezydent w rozumieniu stanu to co innego niz rezydent w rozumieniu posiadania zielonej karty.... Wiec : 

Please note that all new residents with foreign drivers licenses must obtain a Pennsylvania drivers license within 60 days of establishing Pennsylvania residency. 

aaaa niech to... czy to znaczy, że mogę jeździć tylko przez 60 dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Poppy napisał:

aaaa niech to... czy to znaczy, że mogę jeździć tylko przez 60 dni?

Wiec absolutnie nie namawiam do lamania prawa, ale tych przepisow nikt z dokladnoscia do dnia nie egzekwuje - chyba ze zrobisz cos rodzaju reckless driving / DUI....

Wiec ja bym jezdzil dopoki nie dostaniesz EADu (rozumiem ze K-1 ?) i wtedy do DMV po lokalne prawko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...