Skocz do zawartości

Po Przyjeździe - Co Można Bez Ssn, Jak Wyrobić Ssn, Prawo Jazdy, Ubezpieczenie Samochodu, Konto W Banku, Transport Rzeczy, Itp.


jkb

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Stefano8 napisał:

Na polskim prawku  można jeździć do roku ale mogą być problemy z ubezpieczeniem albo zażądają od Ciebie wyższej składki.

Nie do końca masz rację. Ja kupiłem samochód zanim zrobiłem prawo jazdy illinois. Ubezpieczyłem w Falcon, po zrobieniu prawka przesłałem im skan emailem to dostałem wiadomość, że podnoszą mi składkę o 56 USD i nowy druk przesłali pocztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 186
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Prawda jest taka że ich driver licence to jak masz dowód osobisty. Bez tego nie traktują Cię jak rezydenta. Ja i pracę i nawet konto w banku mogłam mieć dopiero jak pokazałam tutejsze prawo jazdy. A ticket odradzam bo ubezpieczenie ponoć bardzo wzrasta. Moim znajomym nawet i za dom podnieśli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zdałam dziś egzamin teoretyczny i mam prawo jazdy OH (temporary permit na razie, do momentu zdania praktycznego). Ale żeby nie było tak kolorowo... Jako, że jestem tu na K1, a jej ważność wygasa pod koniec grudnia, pani w BMV wpisała mi tę datę jako datę ważności pobytu w USA. W związku z tym, nie wiem, czy wydadzą mi prawo jazdy na dłuższy okres, czy tylko do końca ważności K1. Oczywiście wzięłam ślub, więc tak jakby K1 już się nie liczy, ale pani w BMV nie wiedziała, jak to ugryźć, ja też niestety nie wiem. Dodam, że dopiero niedawno wysłałam dokumenty do AOS. Nie chcę czekać z wyrobieniem prawka do momentu otrzymania GC, a na polskim nie chcę jeździć z powodu ubezpieczenia auta (składka za polskie prawo jazdy jest bardzo wysoka, bo nie mają jak sprawdzić mojego driving record. Co powinnam zrobić? Jaki dokument przedstawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@margherita_s - Jak wysłałaś papiery na AOS to pewnie dostałaś i797, zanieś im ten dokument. Ohio ma nonrenewable drivers license dla takich przypadków, poczytaj tu http://codes.ohio.gov/oac/4501:1-1-37 i na stronie http://www.bmv.ohio.gov/dl-non-renewable.aspx Zanieś im paszport z K1, kartę SSN, akt ślubu i ten i797 (plus cokolwiek jeszcze wymagają do udowodnienia ze mieszkasz w OH). Może wydrukuj tez i94 na wszelki wypadek jeśli nie wiedza jak to samemu sprawdzić. I nie daj się spławić, to jest wystarczające do udowodnienia, ze jesteś legalnie w stanach, jak będą robić problemy albo wytrzeszczą oczy (co jest bardzo prawdopodobne) to poproś żeby zadzwonili do centrali po wykładnie. Ponieważ na I797 nie ma daty ważności powinnaś dostać prawko na 4 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, margherita_s napisał:

@vlade - czy i797 dostaje się po zaakceptowaniu petycji o AOS? 

Tak, ale najpierw przychodzi potwierdzenie złożenia petycji, dokładnie to jest I-797C, notice of action, powinno przyjść pocztą zaraz po tym jak USCIS dostanie papiery, gdzieś za tydzień, może dwa. I to I-797C zanieś do BMV. Jak zatwierdzą petycje dostaniesz kolejne I-797 (bez C), ale to już jest w zasadzie bezwartościowe bo zielona karta zaraz po tym przychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, margherita_s napisał:

@vlade Dziękuję! W takim razie będę czekać. A co jeśli - zakładając pesymistyczny scenariusz - dostanę RFE?To też będzie i-797. Czy taki dokument też się liczy? Wydaje mi się, że nie, ale wolę dopytać na wszelki wypadek.

Wszystkie kolejne i797 nie maja znaczenia,  na każdym będą te same informacje identyfikacyjne, receipt number i alien number, tylko treść inna, proces cały czas trwa. I będziesz je dostawać za każdym razem jak coś maja do zakomunikowania, czy to RFE, wezwanie na odciski, transfer do innego centrum itd. Ale lepiej w BMV pokazuj tylko to pierwsze, że petycja została złożona, żeby im nie komplikować jak się zaczną w treść wczytywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

14 grudnia złożyłam wniosek o SSN, po 6 tygodniach dostałam odpowiedź, że nie mogę otrzymać SSN, bo nie przedłożyłam odpowiednich dokumentów i mój legalny pobyt się kończy.:unsure: Przedłożyłam SS-5, I94, paszport+wizaK1, marriage certificate (składając dokumenty nikt nie wspomniał o jakiś brakach). -_-

W poniedziałek udam się do SSA, żeby wyjaśnić o co chodzi. Wydrukowałam dokument RM 10211.530 i memorandum A-08-07-17044 (nadal aktualne?). AoS jest w trakcie, więc zabiorę też I-797. 

Macie dla mnie jakieś wskazówki, jak wygrać z urzędnikami? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to chyba zależy od stanu. U mnie w Kansas pamietam, ze do SSN brali akt marriage certificate, akt urodzenia tłumaczony i jeszcze jeden dokument chyba I-20 ( taki co to po przyjeździe wypełniasz na internecie ze tu jesteś ).  Nie jestem pewna numeru tego ostatniego. Najlepiej , to wejdź na stronę ssn i zobacz co tam chcą   Masz wtedy podstawę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...