Skocz do zawartości

Po Przyjeździe - Co Można Bez Ssn, Jak Wyrobić Ssn, Prawo Jazdy, Ubezpieczenie Samochodu, Konto W Banku, Transport Rzeczy, Itp.


jkb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 186
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Dnia 26.01.2019 o 22:32, DanaO89 napisał:

14 grudnia złożyłam wniosek o SSN, po 6 tygodniach dostałam odpowiedź, że nie mogę otrzymać SSN, bo nie przedłożyłam odpowiednich dokumentów i mój legalny pobyt się kończy.:unsure: Przedłożyłam SS-5, I94, paszport+wizaK1, marriage certificate (składając dokumenty nikt nie wspomniał o jakiś brakach). -_-

W poniedziałek udam się do SSA, żeby wyjaśnić o co chodzi. Wydrukowałam dokument RM 10211.530 i memorandum A-08-07-17044 (nadal aktualne?). AoS jest w trakcie, więc zabiorę też I-797. 

Macie dla mnie jakieś wskazówki, jak wygrać z urzędnikami? :blink:

Mi nie chcieli dac SSN dopoki nie pokazalam im jakiegokolwiek dokumentu wydanego przez USCIS i jeszcze z nowym nazwiskiem. Akurat szybko dostalam work permit, wiec poszlam z tym ale sie nawkurzalam dosc konkretnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszłam do innego biura, w którym, po długich dyskusjach, doradzili mi, że mam wrócić do mojego pierwszego biura i udać, że nigdy nie dostałam listu :D Powidzieli mi, że moje dokumenty musiały zostać usunięte z systemu. 

Ponownie przyjęli moją aplikację, mimo iż pierwsza aplikacja jest wciąż procesowana, zrobili kopie wszystkich dokumentów i zobaczymy. Jak się nie uda, będę musiała czekać na EAD :( 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Ja właśnie stałam się nową posiadaczką SSN na CR1. U mnie poszło o wiele łatwiej: nie musiałam składać żadnych wniosków do SSN Administration. Aplikacja poprzez DS260 zadziałała i to jak! 20go lutego, wieczorem, przekroczyłam granicę w MN, a 22go przyznano mi numer.

SSN w 2 dni, brzmi jak bajka, a jednak. Wysyłka karty z MD do MN trwała dłużej niż sama procedura ;P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...