Skocz do zawartości

Po Przyjeździe - Co Można Bez Ssn, Jak Wyrobić Ssn, Prawo Jazdy, Ubezpieczenie Samochodu, Konto W Banku, Transport Rzeczy, Itp.


jkb

Rekomendowane odpowiedzi

kazda forma jest dobra :)

obojetnie czy blog,czy na forum ale pamietaj tez ze nalezy to jakos aktualizowac co jakis czas :)

jesli bedziesz miec czas i ochote

tak to jest blog KW..ile czasu Ona tutaj spedzila odpowiadajac ,piszac ..jak wiadomo juz ma obywatelstwo USA i dobrze ze sa na swiecie tacy ludzie jak Ty,czy tez Ona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 186
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Drobna aktualizacja!

SSN przyszedł w zeszłym tygodniu, napotkałem jednak drobne problemy z tłumaczeniem prawka opisanym w pierwszym poście. Generalnie w pierwszym BMV gremialnie zmieniono decyzję i postanowiono jednak, że mi tego tłumaczenia z IADC nie uznają. I tu warto pamiętać, że w BMV, DMV i tego typu instytucjach ważna jest zasada "shop around" - jeżeli w pierwszym nie chcą współpracować, idź do innego. W drugim BMV nie było problemów z przedłożonym przeze mnie tłumaczeniem i po zdanym egzaminie mam już prawo jazdy. Cenna uwaga dla wszystkich, którzy mogą napotkać tego typu problemy :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobna aktualizacja!

SSN przyszedł w zeszłym tygodniu, napotkałem jednak drobne problemy z tłumaczeniem prawka opisanym w pierwszym poście. Generalnie w pierwszym BMV gremialnie zmieniono decyzję i postanowiono jednak, że mi tego tłumaczenia z IADC nie uznają. I tu warto pamiętać, że w BMV, DMV i tego typu instytucjach ważna jest zasada "shop around" - jeżeli w pierwszym nie chcą współpracować, idź do innego. W drugim BMV nie było problemów z przedłożonym przeze mnie tłumaczeniem i po zdanym egzaminie mam już prawo jazdy. Cenna uwaga dla wszystkich, którzy mogą napotkać tego typu problemy :)

Pozdrawiam!

A po co tlumaczyc polskie prawko? Nie prosciej zdac egzamin, ktory kosztuje pare groszy. U mnie np. teoria $5 a jazda $9..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co tlumaczyc polskie prawko? Nie prosciej zdac egzamin, ktory kosztuje pare groszy. U mnie np. teoria $5 a jazda $9..

Dodatkowo, jeżeli przedstawisz prawo jazdy z Polski z tłumaczeniem, nie musisz jeździć 180 dni na permicie przed przystąpieniem do egzaminu praktycznego

Andyopole, czytanie ze zrozumieniem jeszcze nikomu nigdy nie zaszkodziło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/font][/color]

Andyopole, czytanie ze zrozumieniem jeszcze nikomu nigdy nie zaszkodziło ;)

widocznie w innych stanach jest odmiennie. U mnie bylo tak ze w srode zdalem teorie za dwa dni jazde i wyszedlem z DMV z normalnym prawem jazdy waznym 8 lat. Jako ciekawostke dodam ze bylem wprawdzie po slubie w USA ale zanim rozpoczalem jakiekolwiek starania o GC z tytulu slubu z obywatelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie w innych stanach jest odmiennie.

Oczywiście:

Wiem, że istnieją różnice w zdobywaniu prawa jazdy w poszczególnych stanach. Przedstawię jak to wygląda w Indianie
czytanie ze zrozumieniem jeszcze nikomu nigdy nie zaszkodziło

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście:

[/font][/color]

:)

temat mnie nie dotyczy wiec nie studiowalem calego watku, zaciekawily mnie tylko te korowody z prawem jazdy tymczasowym. Wiele rzeczy mozna powiedziec o Oregonie ale nie to ze to liberalny stan, jednak okazuje sie ze czasami jest lepiej niz np. w dalekiej Indianie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat mnie nie dotyczy wiec nie studiowalem calego watku, zaciekawily mnie tylko te korowody z prawem jazdy tymczasowym. Wiele rzeczy mozna powiedziec o Oregonie ale nie to ze to liberalny stan, jednak okazuje sie ze czasami jest lepiej niz np. w dalekiej Indianie :)

Też mnie trochę początkowo zasmuciło, że w Indianie wszystko trzeba zdawać, a polskie prawko ratuje tylko przed długim okresem trzymania permitu. Niemniej jednak egzaminy były na tyle proste (przynajmniej w porównaniu do polskich), że obawy na nic nie były potrzebne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu warto pamiętać, że w BMV, DMV i tego typu instytucjach ważna jest zasada "shop around" - jeżeli w pierwszym nie chcą współpracować, idź do innego. W drugim BMV nie było problemów z przedłożonym przeze mnie tłumaczeniem i po zdanym egzaminie mam już prawo jazdy. Cenna uwaga dla wszystkich, którzy mogą napotkać tego typu problemy :)

;

to jest stare na tym forum od kiedy pamietam.nie chca w tym biurze idzie sie kolejnego :) ile to bylo historii takich opisanych

ale dobrze to przypomniec,powiedziec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w Ohio powiedzieli, że na polskim prawie jazdy mogę jeździć przez rok, a po zdaniu teorii i badaniu wzoku w ogóle nie potrzebuję mieć tymczasowego. Mimo wszystko do końca nie rozumiem, dlaczego w takim wypadku w ogóle musze podchodzić do praktycznego...

Egzaminy rzeczywiście są proste, do teorii poszłam z marszu i zdałam bezbłędnie (mimo że dopuszczalne było 10 błędów na 40 pytań :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...