Skocz do zawartości

Szanse Na Wizę


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

To mój pierwszy post napisany na tym forum , konto założyłem w celu zapytania/uzyskania porady. W maju mam egzaminy maturalne oraz egzamin zawodowy , kończę więc szkołę. Otrzymałem hmm możliwość od losu - Moja rodzina zaoferowała mi pomoc w USA oraz zakwaterowanie oraz pomoc przy studiowaniu. Słyszałem, że w obecnych czasach wielu moich ludzi jest odrzucanych przy próbie uzyskania wizy. Chciałbym się dowiedzieć czy

a) Mam szansę na wizę studencką F-1 Jeżeli posiadam Sponsora ( Sposorem oraz osobą u której pierwotnie miałbym mieszkać jest Siostra mojej Babci - Obywatelka USA lub jej Syn - Również obywatel USA. Nie jest to najbliższa rodzina , jednak znam ich dobrze)który jest w stanie spokojnie zapewnić mi studiowanie. Pieniądze nie są tutaj problemem

b)Moim planem po ukończeniu szkoły - Jest to szczery zamiar - jest podjęcie nauki w jednej z Nowojowskich Szkół językowych w celu przygotowania się do Egzaminów (m.in TOEFL) oraz po prostu doskonalenia nauki Języka Angielskiego ( z którym wiąże przyszłość jeżeli chodzi o studiowanie w Polsce)

c)Czy wybrana szkoła może zwrócić pieniądze za wykupiony okres studiowania jeżeli proces przyznawania wizy zakończy się niepowodzeniem?

d) Kiedy najlepiej zacząć załatwiać formalności dotyczące zapisu do szkoły w USA + ustalenia terminu rozmowy o wizę?

Zdaje sobie sprawę że tematy te mogłybyć poruszane na forum , jednak chciałbym dowiedzieć się czegoś co pasuje do mojej sytuacji , terminów ,w których zamierzam wylecieć do USA etc.

Minusy mojej sytuacji to fakt , że w momecnie ukończenia szkoły będę bez pracy i bez studiów - Moja rodzina przyjeżdza w czerwcu. Wszelkie formalności byłbym w stanie załatwić - Pytane tylko - Czy jeśli będę mówił prawdę , przedstawie cały plan jaki mam (plan kariery , co będę robił w danym roku itd. włączając studia w Polsce które chciałbym podjąć już po powrocie z kursu w USA - to wszystko mam już przygotowane) mam jakiekolwiek szanse na otrzymanie wizy ? Jeżeli są one minimalne , to co mógłbym przedstawić na rozmowie by podnieść swoje szanse?

Dzsiaj mamy grudzień , do ew. rozmowy w konsulacie jeszcze sporo czasu...Jednak może ktoś mógłby już teraz realnie ocenić moje szanse i być może podpowiedzieć , co powinienem jeszcze zrobić

Proszę o konkretne odpowiedzi , Dziękuję z Góry

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad ALCC w NY - Z tego co pisze wydają I-20 , ilość godzin tygodniowo zezwala na staranie się o wizę. Jeżeli chodzi o zakwaterowanie - Nie byłoby problemu , zapoznałem się z kwotą którą należy płacić by na te studia chodzić

Nie wiem czy ta szkoła ma dobrą Renomę - Jest wiele opinii na jej temat ;)

W moim wypadku jedynym problemem byłaby więc szkoła , jej renoma oraz zdolność do utrzymania się w USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór szkoły jest sprawą otwartą. Słyszałem o przypadkach gdzie osoby miały zapewnione dobre uczelnie etc. a mimo tego nie otrzymywały z pewnych względów wizy. Twoja informacja mi się przyda , przyjrzę się tej uczelni ze strony o której piszesz ;)

A fakt nie studiowania i nie posiadania pracy może w dużym stopniu w moim przypadku zaważyć o niepowodzeniu ? Zakładając , że wszelka dokumentacja dot. Sponsora , Szkoły oraz ogólnej wizji pobytu byłaby wykonania solidnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn wiesz - Moja wizja rozmowy w konsulacie wyglądałaby tak: Najpierw określenie celu podróży , warunków jakie tam będę miał (oczywiście wtedy , gdy będę o to pytany) no i na końcu określenie na jakie konkretnie studia chciałbym się wybrać już po powrocie do Kraju , do czego jest potrzebny mi język angielski , jak widzę swoją przyszłość w PL , jakie kroki podjąłem by na dane studia się dostać i dlaczego wybrałem możliwość nauki w USA a nie w PL

Czy to dobra taktyka ? Może hmm nie taktyka , po prostu rozmowa. No tak to u mnie wygląda - Wiem co chciałbym robić po szkole w USA i ta opcja to studia w Polsce , wiem również że nauka w USA to aktualnie najlepsze możliwe wyjście dla Mnie

Ale czy taka rozmowa / przedstawienie swojej sytuacji w zwykły , prosty sposób daje nadzieję ;)? Wybacz że zadaje pytanie bez odpowiedzi , tego zapewne nikt nie wie - Ale może słyszałeś podobne historie lub z własnego doświadczenia jesteś w stanie racjonalnie ocenic szansę moich działań :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz dobrze sie czuc w tym co mowisz,jak mowisz

I PAMIETAJ ZE CZASAMI MOWINIE PRAWDY MOZE NIC NIE DAC

ale to nie znaczy ze masz klamac,oszukiwac.

to tak to w skrocie wielkim wyglada

tutaj masz pewien post i zapoznaj sie z tym dobrze :)

http://forum.usa.info.pl/topic/21465-po-rozmowie-z-konsulem/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...