Skocz do zawartości

Pare Pytań Odnośnie Ga I Fl


sliwa404

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że jestem nowy to pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Mam pare pytań odnośnie mojego pobytu USA który zacznie się za tydzień i potrwa 2 tyg.

Pytania mam następującę, mam 19 lat, lecę z rodzicami i siostrą, lecz nie wiedzą o moim problemie, jakim jest nikotynizm, nie chciałbym wpaść na lotnisku podczas przeszukiwania bagażu, więc pytanie mam następującę, jak to jest z przeszukiwaniem, gdzie najlepiej schować papierosy? Bagaż główny odpada. Lepiej w kieszeni czy bagaż podręczny? Z kieszeni będą mi kazali wszystko wyjąć pewnie, mam rację? Bagaż podręczny zostanie tylko prześwietlony i nie będzie tam nic grzebane?

Kolejne pytanie, jak z cenami papierosów w Georgii i na Florydzie? Miejsce pobytu to konkretniej Atlanta/Orlando/Marco Island. Ktoś się orientuje ile zapłacę za paczkę Marbloro czy Lucky Strike? Może jakieś tańsze, również dobre papierosy?

Jak to jest z paleniem w miejscu publicznym w USA? Są jakieś miejsca gdzie dostane na 100% mandat? Jak jest z kupnem papierosów? Spotkałem się już ze sklepami tytoniowymi w Hiszpani, gdzie poza nimi nie można było dostać papierosów, czy w stanach dostane fajki w każdym "spożywczym"? Czy pytają zawsze obcokrajowców co trochę kuleją z gramatyką o dowód? Nie wyglądam na 15 lat, ale nie wiem czy nosić jakiś dowód ze sobą, wystarczy legitymacja studencka?

Z Góry dziękuje, proszę o szybką odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że Twoi najbliżsi nie wiedzą, że palisz?

Jeśli sami palą, to pewnie nie. Jeśli nie palą, to nie uwierzę, że nie wiedzą, że palisz. No, chyba, że mają całkiem stępiony węch... Lub nie mieszkasz z nimi, więc nie mają kiedy Cię "obwąchać" ;)

Możesz wrzucić paczkę papierosów do podręcznego. Zwykle nie każą wysypywać z torby/plecaka wszystkich rzeczy, jakie ma się w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie trzeba mieć 18 lat żeby kupić papierosy, więc zawsze moga Cię sprawdzić. Wątpię żeby legitymacja studencka ich satysfakcjonowała, miej ze sobą dowód, co prawda przy nim też się krzywią, ale zdarzyło mi sie tylko 2 razy, że mi odmówili sprzedaży alkoholu z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Florydzie papierosy kosztuja srednio 7$ za paczke,za kadym razem jak kupowalam musialam pokazac ID.Polecam miec zawsze ze soba paszport,dowod polski nie wszedzie akceptuja

Kupic mozesz nawet w aptece,praktycznie wszedzie sa dostepne,palic mozna w miejscach gdzie nie ma przekreslonego papierosa,zazwyczaj pod sklepami czy na przystankach stoja takie dziwne baniaczki i tam sie pali.Nikt cie za palenie nie spisze,chyba ze bedziesz palila tam gdzie jest to zabronione

Jesli chodzi o podroz samolotem papierosy mozesz wlozyc w podreczny,ale zapalniczki ani zapalek nikt ci nie pozwoli wniezc.Po drugie w samolotach i na lotniskach nie mozna palic wiec owe papierosy do niczego ci sie nie przydadza.radze wlozyc w bagaz glowny,przylecisz do USA to sobie zapalisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o podroz samolotem papierosy mozesz wlozyc w podreczny,ale zapalniczki ani zapalek nikt ci nie pozwoli wniezc.Po drugie w samolotach i na lotniskach nie mozna palic wiec owe papierosy do niczego ci sie nie przydadza.radze wlozyc w bagaz glowny,przylecisz do USA to sobie zapalisz.

Na niektórych lotniskach są specjalnie przystosowane do potrzeb palaczy miejsca - oszklone, kwadratowe, małe pomieszczenia w których można sobie zapalić. Nie wiem jak to wygląda na lotniskach na FL lub w GA.

Swoją drogą to lekko przerażające jest to, że mając 19 lat jesteś w takim stopniu uzależniony, że nie potrafisz przeżyć 24h bez papierosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jutro wylot, i mam jeszcze jedno pytanie, jeżeli moi rodzicę palą, i biorą ze sobą 2 sztangi no i ja jedną sztangę, to czy przyczepią się do jednej-dwóch paczek w głównym bagażu więcej? Chodzi tu bardziej o prezent, bo kuzyn kończy niedługo 18 lat, to wpadłem z siostrą na dziwny pomysł aby dać mu w gratisie papierosy Poznańskie bez filtra :P(on sam w sobie nie pali). Nie piszcie mi tylko że głupi pomysł czy coś, powiedzcie tylko czy mogą się przyczepić i kazać wyrzucić tą jedną paczkę, bo ponoć można brać sztange na osobę pełnoletnią, a jadą tylko 3 takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...