Skocz do zawartości

Mieszkam We Francji Staram Się O Wizę Do Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam pytanie w sprawie wizy do USA. Mieszkam od 4 lat we Francji, tu skończyłam studia i obecnie pracuje na posadzie państwowej. Złożyłam wniosek o wizę turystyczna (chce wyjechać na 4 miesiące) w amerykańskiej ambasadzie w Paryżu. Jako członek Unii Europejskiej mam prawo starać się o wizę po za granicami kraju. Moje obawy dotyczą mojego statusu. Cały czas jestem zameldowana w Polsce. Nie zgłosiłam jednak tego ze mieszkam obecnie we Francji (szczerze mówiąc nie wiem komu i gdzie miałabym to zgłosić)

Czy jest możliwe ze ta sytuacja utrudni mi wyrobienie wizy? Czy ktoś spotkał się z tego rodzaju problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kto bylo przed Unia?mozesz wiesz?

tak samo bylo,,trzeba bylo udowodnic zwiazki z danym krajem a nie ze jestesmy w Unii to mamy prawo

I teraz jesli pracujesz to po rozmowie to wyjdzie na ile umiesz j.francuski oraz co robisz takiego..

na stronie Ambasady w Paryzu powinno takie cos zawierac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mam pytanie w sprawie wizy do USA. Mieszkam od 4 lat we Francji, tu skończyłam studia i obecnie pracuje na posadzie państwowej. Złożyłam wniosek o wizę turystyczna (chce wyjechać na 4 miesiące) w amerykańskiej ambasadzie w Paryżu. Jako członek Unii Europejskiej mam prawo starać się o wizę po za granicami kraju. Moje obawy dotyczą mojego statusu. Cały czas jestem zameldowana w Polsce. Nie zgłosiłam jednak tego ze mieszkam obecnie we Francji (szczerze mówiąc nie wiem komu i gdzie miałabym to zgłosić)

Czy jest możliwe ze ta sytuacja utrudni mi wyrobienie wizy? Czy ktoś spotkał się z tego rodzaju problemem?

Sprawa bardzo prosta. Jak piszesz pracujesz na posadzie państwowej więc weź z firmy zaświadczenie o zatrudnieniu oraz zabierz dyplom ukończenia studiów we Francji i już masz dowody ,że mieszkasz we Francji.

Nie ma powodu aby mieć jakieś obawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... Nie zgłosiłam jednak tego ze mieszkam obecnie we Francji (szczerze mówiąc nie wiem komu i gdzie miałabym to zgłosić)

Czy jest możliwe ze ta sytuacja utrudni mi wyrobienie wizy? Czy ktoś spotkał się z tego rodzaju problemem?

Cztery lata, skonczone studia i nie wiesz takich prostych rzeczy? Gdybym znal jezyk francuski wygoglowalbym to dla Cie za free... Wiem, wiem, gdybys Ty znala zrobilabys to sama... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztery lata, skonczone studia i nie wiesz takich prostych rzeczy? Gdybym znal jezyk francuski wygoglowalbym to dla Cie za free... Wiem, wiem, gdybys Ty znala zrobilabys to sama... :)

Artykuly i ustawy o ewidencji ludnosci lub o prawie dotyczacym dowodu osobistego sa raczej pisane po polsku, kwestia znajomosci jezyka francuskiego nie ma tu zadnego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było na forum kilka osób, którze siedzą w UK (i nie wydaje mi się, żeby wymeldowywali się z Polski), a które starały się o wizę w Londynie.

Nie sądzę, żeby ten fakt utrudniał cokolwiek.

Mam nadzieje ze nie bedzie to problemem, ale wole na zimne dmuchac.

Chcialabym tez sie skontaktowac z osobami ktore staraly sie o wize w Londynie, masz moze do nich kontakt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa bardzo prosta. Jak piszesz pracujesz na posadzie państwowej więc weź z firmy zaświadczenie o zatrudnieniu oraz zabierz dyplom ukończenia studiów we Francji i już masz dowody ,że mieszkasz we Francji.

Nie ma powodu aby mieć jakieś obawy.

Nie pomyslalam o dyplomie, tofaktycznie moze tez byc atut. List od pracodawcy mam, zaproszenie od znajomego w USA tez.

Myslalam tez o zabraniu kontraktu o mieszkanie ze Francji, na czas wyjazdu bede je podnajmowac, nie wiem czy powinnam o tym wspominac podczas rozmowy w ambasadzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co te dokumenty/>a do tego zaproszenie ktore i tak nie bedzie potrzebne

wyjdzie chyba ze dobrze umiesz j.francuski?nastaw sie na rozmowe niz na dokumenty

dokumenty za duzo nie pokaza ale odpowiedzi juz tak

poszukaj na forum takich osob co mialy na rozmowie w Londynie.

a na ile Ty tak jedziesz ze chcesz mieszkanie podnajmywac?wiecej niz 1 miesiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuly i ustawy o ewidencji ludnosci lub o prawie dotyczacym dowodu osobistego sa raczej pisane po polsku, kwestia znajomosci jezyka francuskiego nie ma tu zadnego znaczenia.

a jakie moze miec znaczenie fakt posiadania lub nie polskiego meldunku? Nikt Cie o takie za przeproszeniem, pierdoly,nie bedzie pytal. Ja mam GC i nikogo w tym calym procesie nie interesowalo czy i w jakim kraju mam meldunek czy go nie mam wcale a do USA nie przenioslem sie wcale z Polski. Pytanie bylo, jesli dobrze pamietam o moj ostatni adres...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...