Skocz do zawartości

Kilka Pytań O Internship - Kredyt Studencki, Działalność Gospodarcza


rbt

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

od dluzszego czasu przegladam i czytam forum, ale nie znalazlem kilku informacji.

W czerwcu koncze studia (mechanika i budowa maszyn), po okolo roku chcialbym wziac udzial w programie Internship.

Z tego co przeczytalem, mozliwe jest to w czasie 'do roku' po ukonczeniu, ale jak wyglada sprawa z:

1) obecnie mam kredyt studencki (od 4 roku, wiec nie jest mega suma ;) ), wiadomo ze splata kretytu rozpoczyna sie po 2 latach od ukonczenia studiow. Czy jest to duza (czy wogole jest) przeszkoda w uzyskaniu wizy J-1? Jak dobrze pojdzie, to czesc bede mial splacona wczesniej (jezeli nie calosc), ale co w przypadku gdy kredyt zostaje?

2) czy na otrzymanie wizy moze miec wplyw fakt ze do czasu ubiegania sie, prowadzilbym dzialalnosc gospodarcza? Istnieje mozliwosc zawieszenia dzialalnosci, co wg mnie byloby jakims dowodem na to ze musze wrocic. Co w przypadku likwidacji np. miesiac lub dwa przed ewentualnym wylotem? Czy konsul na rozmowie moze z tego powodu odmowic wydania promesy?

3) czy w przypadku powtarzania semestru/roku/urlopu dziekanskiego sa jakies problemy? czy liczy sie tylko data ukonczenia studiow?

dzieki z gory za wszystkie odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

od dluzszego czasu przegladam i czytam forum, ale nie znalazlem kilku informacji.

W czerwcu koncze studia (mechanika i budowa maszyn), po okolo roku chcialbym wziac udzial w programie Internship.

Z tego co przeczytalem, mozliwe jest to w czasie 'do roku' po ukonczeniu, ale jak wyglada sprawa z:

1) obecnie mam kredyt studencki (od 4 roku, wiec nie jest mega suma ;) ), wiadomo ze splata kretytu rozpoczyna sie po 2 latach od ukonczenia studiow. Czy jest to duza (czy wogole jest) przeszkoda w uzyskaniu wizy J-1? Jak dobrze pojdzie, to czesc bede mial splacona wczesniej (jezeli nie calosc), ale co w przypadku gdy kredyt zostaje?

2) czy na otrzymanie wizy moze miec wplyw fakt ze do czasu ubiegania sie, prowadzilbym dzialalnosc gospodarcza? Istnieje mozliwosc zawieszenia dzialalnosci, co wg mnie byloby jakims dowodem na to ze musze wrocic. Co w przypadku likwidacji np. miesiac lub dwa przed ewentualnym wylotem? Czy konsul na rozmowie moze z tego powodu odmowic wydania promesy?

3) czy w przypadku powtarzania semestru/roku/urlopu dziekanskiego sa jakies problemy? czy liczy sie tylko data ukonczenia studiow?

dzieki z gory za wszystkie odpowiedzi ;)

Nie wydaje mi się, aby Twoje pytania stanowiły jakąkolwiek przeszkodę w przyznaniu wizy. Na pewno musisz trzymać się terminu do roku od obrony dyplomu, więc sugeruję zacząć szukać praktyk pół roku po obronie najpóźniej.

Powtarzanie semestru/roku może jedynie mieć wpływ na znalezienie pracodawcy.

Kredyt studencki też nie ma znaczenia, jedyne co to musisz pamiętać, że sporo trzeba zainwestować na początku (wszystkie opłaty, bilet lotniczy, zakwaterowanie+kaucja+wyżywienie zanim dostaniesz 1sza wypłate, razem ok 2500-3000$, chyba że pracodawca pokryje ci jakieś koszty)

Działalność gospodarcza nie wiem, ale wydaje mi się że to żaden problem, jedziesz na praktyki nie do pracy, ważniejsze dla konsula jest to, abyś miał dobrze wypełniony program praktyk od pracodawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzieki za odpowiedz.

licze sie z wydatkiem ok $3000, z tego co czytalem to raczej inwestycja sie zwraca, a jak wyjdzie na zero, to bede zadowolny :)

Raczej bede powtarzal jeden semestr zeby wydluzyc czas 'do roku po ukonczeniu' o 6 miesiecy, niedawno zaczalem prace i glupio troche robic roczna przerwe po 1,5roku zatrudnienia (zakladam ze mnie nie zwolnia heh) poza tym odloze troche wiecej gotowki ;)

Jezeli ktos ma jeszcze cos do dodania to czekam na posty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...