Skocz do zawartości

Stypendium Sportowe - Na Studia Uzupełniające (Z Mgr Z Polski)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem studentem 5 roku fizjoterapii i 3 roku filologii angielskiej. Dodatkowo od kilkunastu lat trenuje pływanie. Mam pytanie odnośnie zasad i reguł związanych z przyznawaniem stypendium sportowego (Weźmy od góry za pewnik, że moje wyniki plasują mnie wysoko w rankingach NCAA div. 2, bo właśnie chciałbym wybrać uczelnie z tej dywizji) Mianowicie:

Czy to prawda, że w Stanach Zjednoczonych, możliwe jest reprezentowanie uczelni tylko przez 4 lata i po tym nie ma się szans na stypendium sportowe? i również, że wliczają się w to lata reprezentowania uczelni w Polsce? Jak skrupulatnie oni do tego podchodzą?

Może wyjaśnię dokładniej moją sytuację: Jak już pisałem wcześniej jestem studentem 3 roku FA. Przez ostatnie 2 lata, oraz bieżący rok akademicki reprezentuje 1 uczelnie, trenuje, startuję na różnych zawodach, otrzymuje za to korzyści finansowe, wszystko profesjonalnie i zawodowo. Jednak przed rozpoczęciem tych studiów przez 2 byłem członkiem AZS drugiej uczelni. Co prawda, wtedy akurat miałem przerwę w trenowaniu i właściwie chodziło głównie o kartę ISIC, bo gwarantowało to ubezpieczenie i wiele zniżek. Wystartowałem wtedy parę razy na jakiś zawodach, ale wszystko zajeżdżało bardziej amatorszczyzną niż profesjonalizmem.

Chciałem się dowiedzieć czy jeżeli dobrze, przedstawiłoby się sytuację to wzięto by pod uwagę tylko ostatnie moje 3 lata, dzięki czemu mógłbym otrzymywać stypendium jeszcze przez rok?

Mam zamiar aplikować na studia uzupełniające dla fizjoterapeutów, a z tego co się orientuję to trwają one do 1,5 roku. Jeżeli nie to mnie poprawcie :)

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, mam to w planach, ale ktoś mnie ostatnio poinformował, że w USA istnieje ogóle prawo, które zezwala na reprezentowanie uczelni tylko przez 4 lata i wliczają w to każdą uczelnie, również z poza USA. Nie jest to informacja w pełni potwierdzona dlatego pytam się czy mógłby ktoś potwierdzić czy rzeczywiście istnieje takie prawo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - jest takie prawo: student moze grac tylko w sumie 4 lata. ALE!!!

To nie dotyczy studentow miedzynarodowych - to co robiles w Polsce, jako student czy plywak, sie nie liczy. Wiec jezeli jakas szkola da ci stypendium sportowe, to mozesz plywac przez nastepne 4 lata (czesto tez na piatym roku jako graduate student.) Znalam studentow miedzynarodowych ktorzy dostali bardzo dobre stypendia, czesto na prestizowe uczelnie, nawet po 4latach na uczelniach we wlasnym kraju. Oczywiscie, znaczylo to, ze musieli odbebnic nastepne 4 lata nauki na amerykanskim uniwersytecie. Wiec jezeli nie przerazaja ciebie dodatkowe 4 lata studiow... to dlaczego nie...Jezeli chodzi ci o stypendium na tylko rok, to sie nie uda... raz, szkola nie chce inwestowac duzo forsy w kogos kto bedzie na druzynie tylko rok. A dwa, ze jako 'transfer student' i tak musialbys skonczyc wiele dodatkowych przedmiotow, bedac i tak na uczelni dluzej niz ten jeden rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim zainteresowanych tematem stypendium sportowego informuje, że:

Liga NCAA stosuje limity zwiazane z lacznym czasem w jakim można otrzymywać

stypendium. Czas ten zaczyna biec w momencie rozpoczecia studiow

(niekoniecznie w USA) i maksymalnie wynosi 10 semestrow. Ponieważ jest Pan

na 5 roku, liga NCAA na pewno uznalaby, ze wykorzystal pan caly okres jaki

dają sportowcom.

Tak więc tyle, jeśli chodzi o wyjazd na stypendium sportowe (w moim przypadku... ;/)

Pozostaje jedynie starać się o wyjazd na zasadzie asystentury, ale to już podobno jest trochę bardziej skomplikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim zainteresowanych tematem stypendium sportowego informuje, że:

Liga NCAA stosuje limity zwiazane z lacznym czasem w jakim można otrzymywać

stypendium. Czas ten zaczyna biec w momencie rozpoczecia studiow

(niekoniecznie w USA) i maksymalnie wynosi 10 semestrow. Ponieważ jest Pan

na 5 roku, liga NCAA na pewno uznalaby, ze wykorzystal pan caly okres jaki

dają sportowcom.owane.

Absolutnie nie prawda. Sportowiec ma 5 lat na granie tych 10 semestrow. To raz, dwa, prosze mi znalezdz to prawo ktore specyficznie dotyczy studentow miedzynarodowych. Ja miedzyczasem zwracam uwage na znana druzyne squasha, gdzie wszyscy sportowcy sa miedzynarodowi, starsi, i wiele z nich gralo we wlasnym kraju, tez na studiach, i graja nadal w USA. Znamy ta druzyne, znamy tych sportowcow. Niedawno mielismy kolacje z dziewczyna z tej uczelni. Grala profesjonalnie i na druzynie na uniwersytecie w Meksyku. Na 4tym roku studiow w Meksyku ta uczelnia zaoferowala jej stypendium, plus rok zeby doszlifowac jezyk. Grala na Trinity 4 lata. Dzisiaj gra profesjonalnie. To jest jeden z wielu podobnych przypadkow miedzynarodowych sportowcow ktorzy graja na druzynach akademickich mimo to, ze jako Amerykanie nie mogliby miec takiej mozliwosci. A dirty little secret of college athletics.

http://www.nytimes.c...wanted=all&_r=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga NCAA stosuje limity zwiazane z lacznym czasem w jakim można otrzymywać

stypendium. Czas ten zaczyna biec w momencie rozpoczecia studiow

(niekoniecznie w USA) i maksymalnie wynosi 10 semestrow

Tą informacje potwierdziła mi agencja, która zajmuje się pomocą w uzyskaniu stypendium sportowego w stanach i całym procesem z tym związanym.

Częściowo potwierdził mi ją również kolega, który wyjechał na stypendium sportowe (pływanie), który z kolei twierdzi, że można reprezentować uczelnie przez 4 lata. On wyjechał po 2 latach studiów w Polsce, (i uczelnia wzięła pod uwagę te 4 semestry) i może otrzymywania stypendium jeszcze przez 2 lata.

Pozostaje już chyba tylko skontaktować się z konkretną uczelnia, żeby mieć pewność co do tego. Dziwne, bo prawo powinno być takie same dla wszystkich, skoro wszystkich sportowców zrzesza jedna organizacja NCAA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, te informacje nie sa na stuprocentowa prawda. Co nie dziwi, bo caly amerykanski proces rekrutacji, akceptacji i partycypowania w sportach jest skomplikowany i nie specjalnie rzetelny :) Ale akurat znam sie troche na tym, bo maz pracuje w kregach akademickich, i kiedys jako dziekan uniwersytecki wlasnie wspolpracowal z miedzynarodowymi studentami, w tym sportowcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gubię się w tej całej administracji, wszędzie uzyskuje inne informacje, ale chyba trzeba się do tego przyzwyczaić.

Ciekaw jestem czy każda dyscyplina ma inne zasady odnośnie rekrutacji, akceptacji i partycypowania?

Wystosuje stosowne pisma do organizacji NCAA i jakiś paru uczelni w celu uzyskania chyba najrzetelniejszych informacji.

W każdym razie dziękuje Ci "katlia"!!, bo podtrzymujesz moją wiarę, że może jednak :)

Trochę straciłem zapału po tych wcześniejszych informacjach i muszę przyznać, że dzisiaj to już nie była ta sama woda na treningu :)

Nie tracę w takim razie nadziei póki raz na zawsze nie rozwieje wszystkich wątpliwości! tymczasem wracam do nauki, bo sesja nie śpi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...