Skocz do zawartości

Zamiana Zielonej Karty Na Wizę Turystyczną


morten

Rekomendowane odpowiedzi

W listopadzie otrzymałem wizę imigracyjną (wklejka w paszporcie) a termin jej ważności mam do kwietnia, niestety z przyczyn rodzinnych nie mogę obecnie lecieć do USA. Czy jest możliwość żeby przedłużyć okres ważności wizy lub ewentualnie czy jest możliwość żeby zamienić wizę imigracyjną na wizę turystyczną ważna 10 lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 152
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A nie ma możliwości, żebyś mógł polecieć np. na dwa tygodnie i potem po kilku miesiącach dopiero wyjechał?

Lub poleciałł teraz i od razu postarał się o re-entry permit?

Jeśli nie, to możesz oddać zieloną kartę, ale nie zamieniają jej na nic. Możesz się starać o wizę turystyczną, ale czy i na jak długo ją dostaniesz - decyzja należy do konsula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby cos oddac -zrzec sie nalezy to miec a nie majac GC w reku to jak kto zrobic ;)

Nie lecisz do USA na tej wize to po tym jest Ona nie aktualna jak straci waznosc i starasz sie o wize turystyczna a czy ja dostaniesz,,bedzie pare ale dlaczego nie polecialas,..

czy sie da sie przedluzyc to zadzwon,napisz do Ambasady i znajdz dobre forum od spraw wizowych i prawnika :)

Nie musisz leciec na 2 tyg,mozesz na 1 dzien :)

wazne aby wleciec na teren USA i potem dostajesz pieczatke na granicy i na tej pieczatce moze wrocic do USA

bedziesz chcial potem starac sie o wize na pobyt staly to zaczynasz wszystko od nowa,,czas,kasa itd ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl poważnie tę decyzję... jeżeli nie masz nikogo, kto mógłby Cię sponsorować na zieloną kartę, to okazja, by ją dostać może się prędko/nigdy nie powtórzyć. Jedyne, co musisz zrobić, to wlecieć do USA, choćby na kilka godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś, że masz w USA ojca... Może polecisz do niego, podasz jego adres, żeby tam przyszła zielona karta...

A może do kwietnia coś się zmieni. Dopiero styczeń...

A ja faktycznie się zagalopowałam... Bo Ty nie masz jeszcze zielonej karty. Będziesz ją miał dopiero jak polecisz do Stanów. Teraz jeśli nie wylecisz, to wiza imigracyjna po prostu przepadnie i tyle.

...i wydać 2 tys na bilet :)

Do tej pory wydałeś już chyba nieco więcej na całą tę procedurę :) No, ale to Twoja decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak szczerze to nic fajnego w tych stanach już nie ma, zarobić można więcej w europie a w USA nawet socjala nie mają, $10 na godzinę to grosze, dodatkowo to państwo prawa i nonsensu, państwo korporacji i plastikowego żarcia sterowane przez iluminatów, jedynie kalifornia jest warta zobaczenia, a poza tym to bród, smród i (obecnie) też ubóstwo, również w kalifornii, dlatego aż tak bardzo mi nie zależy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i wydać 2 tys na bilet :) Może zniosą niedługo wizy turystyczne jak obiecali :D wtedy się pojedzie, teraz naprawdę nie mam możliwości, może uda się przedłużyć jeszcze termin wyjazdu

Tylko, że wtedy się nie pojedzie już, żeby tam móc mieszkac i pracowac, a tylko turystycznie. 2 tys zl to nie jest wielki koszt w stosunku do tego ile wydaje się na całą procedurę związaną z GC.

tak szczerze to nic fajnego w tych stanach już nie ma, zarobić można więcej w europie a w USA nawet socjala nie mają, $10 na godzinę to grosze, dodatkowo to państwo prawa i nonsensu, państwo korporacji i plastikowego żarcia sterowane przez iluminatów, jedynie kalifornia jest warta zobaczenia, a poza tym to bród, smród i (obecnie) też ubóstwo, również w kalifornii, dlatego aż tak bardzo mi nie zależy :)

Hmm, ale nie wiesz co będzie w przyszłości. Dlaczego masz zamykac sobie drogę? Dziwnie to wszystko wygląda. Najpierw jesteś zdecydowany na wyjazd. Zadajesz pytania co do miejsc, gdzie chciałbys się osiedlic, a teraz nagle "smród, bród i ubóstwo" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...