Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jestem nowa na forum ;) Przyjaciele moich rodzicow i ich syn, ktory jest w moim wieku (17lat) namawiaja mnie na typowo turystyczny wyjazd do NYC. Ich kolezanka tam pracuje i ma mieszkanie, w ktorym bysmy sie zatrzymali. W planach zakupy, zwiedzanie + ewentualnie wypad na pare dni do mojego kolegi w Marylandzie. Ci znajomi, z ktorymi bym jechala juz kiedys mieli wize ale po 10 latach wygasla (ten przyjaciel mojego taty pracowal legalnie w Stanach w miedzynarodowej firmie). Teraz tak samo jak ja, beda sie starac o uzyskanie wizy turystycznej. Mysle ze

z nimi nie bedzie wiekszego problemu, poniewaz maja stalą prace w Polsce i dobrze zarabiaja. U mnie wyglada to troche inaczej: po 3 klasie gimnazjum wyjechalismy cala rodzina do Francji na dwa lata. Moj tata od dawna pracowal we francuskiej firmie, ktorej jedna z placowek byla w Polsce. Duzo zarabial. Dostal propozycje kontraktu dwuletniego i wyjechalismy. Legalne mieszkanie, pelne ubezpieczenie, samochod i oplacona miedzynarodowa szkola. W tym roku wracamy do Polski na stale. Mam pytanie: czy jesli podczas rozmowy powiem konsulowi, ze mieszkalam we Francji to zrobi sie podejrzliwy? Nawet jesli moj tata wraca do Polski i bedzie pracowal w tej samej firmie? I kolejne pytanie czy lepiej jest zalatwiac wize zanim sie skonczy 18 lat czy po?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A no i jeszcze mam pytanie czy mam powiedziec konsulowi, ze chcialabym dostac wize na 10 lat poniewaz mam duzo znajomych w kilku Stanach m.in Texas, Maryland, Pennsylvania i chcialabym ich poodwiedzac. Notabene poznalam ich wlasnie w mojej miedzynarodowej szkole we Francji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może postarasz się o wizę, kiedy jeszcze jesteś we Francji? Bo rozumiem, że jeszcze stamtąd nie wróciliście.

Starając się o wizę, musisz wypełnić wniosek, w którym m.in. będziesz musiała podać (chociaż przybliżony) termin i długość planowanego wyjazdu.

A ten wyjazd kiedy miałby się odbyć?

To konsul określi, na ile dostaniesz wizę. Nawet jeśli da Ci na rok, a ty pojedziesz np. na dwa tygodnie, to będą mieli w systemie, że jesteś w porządku i nastepnym razem, kiedy będziesz się starała, to możesz np. dostać wizę na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jesli bedziesz gadala ze uczylas sie w miedzynarodowej szkole to pewnie wyjedzie samo...

co zamierzasz dalej w PL robic ?

Przyjezdzam do polski po nastepnych wakcjach i zastanawiam sie czy nie pójść do klay z maturá IB poniewaz interesują mnie studia w Stanch lub w Anglii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

A może postarasz się o wizę, kiedy jeszcze jesteś we Francji? Bo rozumiem, że jeszcze stamtąd nie wróciliście.

Starając się o wizę, musisz wypełnić wniosek, w którym m.in. będziesz musiała podać (chociaż przybliżony) termin i długość planowanego wyjazdu.

A ten wyjazd kiedy miałby się odbyć?

To konsul określi, na ile dostaniesz wizę. Nawet jeśli da Ci na rok, a ty pojedziesz np. na dwa tygodnie, to będą mieli w systemie, że jesteś w porządku i nastepnym razem, kiedy będziesz się starała, to możesz np. dostać wizę na dłużej.

A jak mogę starać się o wizę będąc we Francji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...