Skocz do zawartości

Przylot Do Stanów, Rozmowa Na Lotnisku Formalności


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Otrzymałam wizę do USA na 10 lat, chciałam jechać na 2 tygodnie do NY, następnie 2 tygodnie do Miami i spowrotem NY na 1 tydzień, i powrót do kraju.

Bardzo stresuję się lotem i rozmową słyszałam między innymi jakieś straszne przypadki i chciałam was zapytać o pomoc jak to wszystko wygląda,

o co chodzi z I94 skąd mam wziąć ten druk itp.

Co powinnam zabrać ze sobą czy te same dokumenty które brałam na rozmowę o wizę? Tzn powiązania z krajem itp?

Jakie pytania zadawali na lotnisku.

Dodatkowo czy 7000$ jest wystarczająca na taką podróż?

Dziękuję bardzo i z góry przepraszam za małą znajomość tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Straszne przypadki są w momencie kiedy masz coś przeskrobane ;)

Paszport, potwierdzenia rezerwacji i bilet powrotny a 7000$ w zupełności wystarczy.

Formularz i94 i deklaracje celną dostaniesz w samolocie który musisz wypełnić. Przykłady jak wypełnić znajdziesz w sieci.

Pytania typu gdzie lecisz, po co lecisz, na jak długo, co chcesz zwiedzać, czy masz rodzinę lub znajomych w US, ile masz kasy. Niektóre pytania mogą się powtórzyć 2 a nawet 3 razy więc się nie stresuj tylko spokojnie odpowiadaj.

Nie stresuj się i miłych wakacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz wypełniać deklarację celną to wartość towarów wwożoną do USA wpisz zero. W tym pytaniu chodzi głównie o rzeczy na handel, a znam przypadki gdzie ludzie przez pół lotu próbowali podliczyć ile w sumie są warte wszystkie ich ciuchy i reszta rzeczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozatym "wlatujesz" 1 raz wiec problemow nie powinno byc :)

tak jak napisal tapeta: paszport, potw rezerwrwacji...

zadnych dyplomow, jakis certyfikatow czy zaswiadczen nie wkladaj do plecaka !!!

a rozmowa sie nie stresuj.

konsul moze cie zapytac: co robisz w kraju, gdzie sie zatrzymasz, co chcesz zobaczyc, zapyta o bilet powrotny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Hej! Po rozmowie z konsulem w Krakowie dostałam wizę na rok.. trochę namieszałam i myślę, że dlatego tylko taka krótka. Myślałam, że to już koniec stresów, ale nasłuchałam się o powrotach z lotniskach w stanach itd... teraz moje pytanie jest takie: we wniosku wpisałam, że planuję wyjechać w czerwcu, na 3-4 tyg, jednak na rozmowie z konsulem powiedziałam, że wyjazd planuję jednak w sierpniu (ze stresu, zaczęłam mówić, że będę podróżowała ze znajomymi, którzy są na jadą na Work&Travel, a oni dopiero wtedy kończą pracę). Prawda jest taka, że chcę wyjechać w czerwcu i wrócić pod koniec września. Zaczynam mieć obawy czy w Stanach to wszystko nie wyda się jakieś podejrzane i nie zostanę odesłana do Polski! :) Poradźcie mi proszę, bo nie wiem czy kupować bilet na taki termin jaki planuję czy może lepszy będzie miesięczny i potem jakoś przedłużyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest cel Twojego wyjazdu?

Czy jeśli zostaniesz zapytana na granicy, na ile jedziesz i ewentualnie dopytana, czy masz środki na tak długi pobyt, to czy będziesz umiała rozsądnie i bez nerwów wytłumaczyć to wszystko?

To jest klucz do wyjazdu. Trzeba mieć spójny plan, odpowiadać bez kręcenia.

Czasami wcale można nie mieć żadnych pytań, a czasami urzędnik może wymagać okazania biletu powrotnego i jakiś dokładniejszych wyjaśnień. Nie ma reguły.

Ważne, żeby to, co się mówi, miało sens :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam takie pytanko, lece juz drugi raz do USA na wizie turystyczne wiec mniej wiecej wiem czego moge sie spodziewac po przylocie i na lotnisku.

Lece do ciotki, ktora prosila mnie zebym przywiozl jej z Polski, pestki moreli :) ale z tego co czytam jest to towar raczej zakazany? Czy ktos udzieli mi porady, czy taki towar lepiej zostawic w Polsce i nie kusic losu czy jednak moge go bez obaw przewiesc?

Jeszcze takie dodatkowe pytanko, wczesniej lecialem na lotnisko w Newark a teraz bedzie to lot do Nowego Jorku, czy ma to jakos znaczenie przy odprawie = chodzi mi glownie o nastawienie sluzb imigracyjnych do podroznych takich jak ja (czyli podroznych z polski na wizie nieimigracyjnej).

Bardzo prosze o w miare szybka odp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...