Skocz do zawartości

Jak Zdobyć Sponsoring Od Pracodawcy?


Buffon

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli ktos zrobil BS + MS w Polsce, to bezpieczniej, zeby praca wymagala MS +0yrs lub BS +5yrs exp. To sa minimalne wymagania do kategorii EB2. Tak naprawde kategoria jest okreslana na poziomie I-140 a nie PERM. USCIS okresla wymagania pracy w oparciu 'job description' i 'skills' ktore sa zawarte w PERM. Sam PERM nie okresla czy praca jest EB2 czy EB3. USCIS i DOL moga brac zupelnie inne kryteria przy okreslaniu minimalnych wymagan dla danego zawodu jak rowniez w rozny sposob ewaluowac wyksztalcenie aplikanta.

Dlatego wlasnie proces uzyskania GC w ramach sponsorowania pracowniczego jest taki zlozony. Najlepiej dla kandydata jak nie ma za wiele wspolnego z tym procesem. PWD, rekrutacja i PERM powinien pozostac calkowicie po stronie pracodawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam wlasnie taka sytuacje. Licencjat + magisterka z Polski. W firmie pracowalam juz 6 lat w momencie skladania papierow ale niestety tak jak Rademedes napisal, tego doswiadczenia nie mozna bylo nam wykorzystac w mojej sprawie... Petycja zostala wiec oparta o Master Degree+0 yrs of experience. Moje wyksztalcenie zostalo uznane za ekwiwalent amerykanskiego Master's Degree, ale czy USCIS to chcial uznac - to byla wlasnie jedna wielka obawa ze strony kancelarii prawniczej ktora prowadzila moja sprawe. Udalo sie! Dostalismy RFE do I-140 ale bylo to ability to pay, z tego co czytalam to dosyc czeste RFE. Co do wyksztalcenia nie bylo ze strony USCIS zadnych pytan. Uff :-)

Dlatego wlasnie proces uzyskania GC w ramach sponsorowania pracowniczego jest taki zlozony. Najlepiej dla kandydata jak nie ma za wiele wspolnego z tym procesem. PWD, rekrutacja i PERM powinien pozostac calkowicie po stronie pracodawcy.

Swiete slowa! Ja staralam sie od tego wszytskiego trzymac jak najdalej :-) Nie chcialam sie stresowac, i dodatkowo stresowac mojego szefa ;-) bo wiem ze caly proces byl dla niego bardzo wymagajacy.

Podstawa przy takich sprawach jest swietny adwokat, ktory specjalizuje sie w imigracji pracowniczej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy korzystal ktos z tej opcji EB-3 (Aliens capable of performing unskilled labor for which qualified
workers are not available in the United States.) - czyli osoby ktore nie posiadaja odpowiedniego wyksztalcenia a np. maja pracodawce ktory jest gotowy wystapic o GC

Zdaje sobie sprawe ze nie jest to tanie dla pracodawcy i jest czasochlonne

Chcialbym sie tylko dowiedziec czy komus kiedykolwiek udalo sie zdobyc GC wlasnie z tej kategorii EB-3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 lata później...

Witam.

Posiadam pełne (magisterka) wyższe wykształcenie. Pedagogika z wychowaniem obronnym i fizycznym. Czy jak kto woli inaczej, pedagog, nauczyciel wychowania fizycznego lub przysposobienia obronnego. Nigdy w życiu nie pracowałem w tym zawodzie. Jednakże kierunek ten jednak posiada kilka rozgałęzień i pozwala na przekwalifikowanie się np. na fizjoterapeutę, ratownika przedmedycznego czy trenera osobistego np. na siłowni. I teraz pytanie: czy można połączyć tytuł magistra wychowania fizycznego (bez doświadczenia) z doświadczeniem w pracy np. jako trener osobisty na siłowni? Uzyskać tym sposobem EB2? Jakby nie patrzeć mają one  ze sobą wiele wspólnego, jeden praktycznie wywodzi się z drugiego. Czy to po prostu może być różnie interpretowane przez cały ten proces sponsoringu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vegard napisał:

Witam.

Posiadam pełne (magisterka) wyższe wykształcenie. Pedagogika z wychowaniem obronnym i fizycznym. Czy jak kto woli inaczej, pedagog, nauczyciel wychowania fizycznego lub przysposobienia obronnego. Nigdy w życiu nie pracowałem w tym zawodzie. Jednakże kierunek ten jednak posiada kilka rozgałęzień i pozwala na przekwalifikowanie się np. na fizjoterapeutę, ratownika przedmedycznego czy trenera osobistego np. na siłowni. I teraz pytanie: czy można połączyć tytuł magistra wychowania fizycznego (bez doświadczenia) z doświadczeniem w pracy np. jako trener osobisty na siłowni? Uzyskać tym sposobem EB2? Jakby nie patrzeć mają one  ze sobą wiele wspólnego, jeden praktycznie wywodzi się z drugiego. Czy to po prostu może być różnie interpretowane przez cały ten proces sponsoringu?

Raczej bym sie nie ludzil ze ktos sciagnie trenera personalnego na EB-2. Po pierwsze to watpie zeby znalazl sie chetny do zainwestowania, po drugie to USCIS nie uzna tego jak skill podchodzacy pod EB-2 jako ze wiekszosc personalnych trenerow nie posiada (albo nie musi) wyzszego wyksztalcenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

mam nadzieje, ze w temacie - jak sie liczy lata pracy do takiej sponsorowanej wizy?

Zaraz po studiach (mgr) zaczalem sie "sprzedawac" kontraktorsko majac zalozona dzialalnosc gospodarcza, nigdy zadnej UoP, i pracuje tak juz kilkanascie lat.

Jak takie cos udowadniac, ze ma sie tyle i tyle lat pracy w zawodzie (IT)  i w dodatku "progressive experience"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...