Skocz do zawartości

Przewóz Leków Do Usa - Pilne (Proszę O Szybką Odpowiedź)


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Jutro lecę do USA na 3 tygodnie. Biorę leki antydepresyjne i lek przeciwpadaczkowy. Nie mogę nigdzie znaleźć informacji dokładnych na temat tego, jakie leki mogę bez problemu przewozić, czy mam może pędzić po zaświadczenie (po angielsku? jak to niby wygląda) od lekarza, że je zażywam i że są mi potrzebne. Jak wygląda takie zaświadczenie? Jest jakaś oficjalna forma? Czy możecie mi to wytłumaczyć szybko lub podesłać jakiś link? Kompletnie zapomniałam, że w ogóle może być z tym jakiś problem...

Proszę o pomoc

How do I bring my prescription medicine into the United States?

NARCOTICS AND DANGEROUS DRUGS ARE PROHIBITED ENTRY. THERE ARE SEVERE PENALTIES

IF IMPORTED.

A traveler requiring medicines containing habit-forming drugs or narcotics (e.g.

cough medicine, diuretics, heart drugs, tranquilizers, sleeping pills,

depressants, stimulants, etc.) should:

* Have all drugs, medicines, and similar products properly identified;

* Carry only the quantity that might normally be used by an individual

having a health problem requiring such drugs or medicine:

* Have either a prescription or written statement from your personal

physician that the medicine is being used under a doctor's direction and is

necessary for your physical well-being while traveling.

Medication can be sent by post if the prescription or doctor's letter is

included. A notation should be placed on the outside of the parcel stating, for

example, "DOCTOR'S LETTER ATTACHED."

Znalazłam to, ale przecież moja recepta jest po polsku. Czy dzwonić do lekarza i umawiać się na jakiś doctor's letter (jak rozumiem po angielsku) i niby jak to ma wyglądać? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiesz lekarzowi co chodzi i powinien takie cos wypisac

a co powinno byc napisane,ze bierzesz takie a takie leki :)

recepta tez moze byc,wazne aby byla nazwa lekow na nim,taka sam jak bierzesz ze soba.

Zadzwoniłam do lekarza i powiedział, że wystarczy, że zrobię kopię recepty przed jej zrealizowaniem i będę miała ją ze sobą. Zgaduję, że miał już wcześniej jakieś doświadczenie z tym i liczę na to, że nie będę miała problemów. Zabiorę dokładnie wyliczoną dawkę leków też no i będą w oryginalnym opakowaniu. Dzięki za odpowiedź. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem przez wiele lat lek na uczulenie, który przywoziłem z Polski w kilku (i przez kilka rozumiem wielu) pudełkach, głównie w bagażu nadawanym i nigdy nikt nigdy się nie przyczepił. Często mi go wysyłano pocztą. Również nic. Wożę wiele różnych specifików (głównie witaminy i takie tam) i nikt mi nigdy walizki nie otwierał, bo przecież na rentgenie nie widać co to. Zaświadczenie nie zaszkodzi, ale nie ma co się stresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Daję odpowiedź jak poszło - nikt o leki nie zapytał, nie zwrócił na nie uwagi. Leki miałam w wydzielonej ilości, w oryginalnych opakowaniach, dodatkowo włożone do przezroczystej foliówki wraz z kopią recepty. Wróciłam z częścią leków z powodu niespodziewanych skutków ubocznych i zmiany dawki - w drugą stronę poszło tak samo. Tak czy siak jak czułam się pewniej wiedząc, że jestem "w porządku" i może komuś się ten temat kiedyś przyda. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...