Skocz do zawartości

Pilne! Zielona Karta Dv2013 - Spotkanie W Konsulacie Już Tuż-Tuż...


LAgata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich:)

Mam kilka pytań odnośnie spotkania w Konsulacie w sprawie GC.(7.02.2013 mam sie stawić na rozmowie w Warszawie)

1) w aplikacji podałam adres pod którym zamierzam sie zatrzymać i w zasadzie mieszkać. Osoby do których miałabym jechać są legalnie, czy oprócz tego potrzebuję jakieś specjalne zaproszenie lub oświadczenie z ich strony, że będę na ich utrzymaniu w okresie pierwszych 3 miesięcy mojego pobytu? Jeżeli jest potrzebny do takie oświadczenia konkretny formularz to jaki? Czy to musi być sponsorowanie?

2) Szukam i znaleźć nie mogę strony, na której będe sie mogła zalogować w celu wybrania placówki gdzie bede mogła odebrać dokumenty. Na tej stronce
po kilku pierwszych "krokach" wymagają ode mnie numeru którego nigdzie w dokumentach nie widzę
:(

3) Czy na rozmowę z Konsulem powinnam zabrać Międzynarodową Książeczkę Szczepień?

4) czy opłatę przed spotkaniem mogę uiścić w samym juz Konsulacie ?

5) Czy jeżeli mój chłopak - narzeczony (jeszcze sie nie oświadczył ale planujemy wspólną przyszłość) chciałby dołączyć do mojej aplikacji to lepiej teraz Go zgłosić(czyli przed rozmową lub w trakcie wyjaśnić Konsulowi) czy jak już dostanę
wszystkie niezbędne dokumenty?

Mój kuzyn wylosował GC przed kilkoma laty lecz teraz kilka zasad sie pozmieniało i nie bardzo wiem jak sie w tym odnaleźć.

Im więcej czytam różnych informacji tym mniej wiem:(

Proszę o w miarę szybkie podpowiedzi:)

Dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 to nie 2012 a 2013 ...

Kolejna sprawa to bierzesz taka ksiazeczke szczepien.

aby kogos dolaczyc nalezy miec znim slub a wyrobisz sie ze slubem nawet cywilnym do 7 lutego ?chyba nie

wiec lecisz do USA,pracujesz i skladasz na niego papiery ale jako juz zona,,poczeka na GC moze z 2-3 lata nim do Ciebie dolaczy

szkoda ze wczesniej nie pomyslalas o slubie przed rozmowa,..wtedy On i Ty byscie dostali GC a tak ...

Oplate sie robi juz na terenie Konsulatu w Warszawie i wiesz ze dojdzie pare dol wiecej ?

co do tego TNT to zapoznaj sie dobrze z tematem pytania,opowiedzi 2013

a ten dokument od kogos to jest I-134 i chyba zdarzy Ci ktos go wyslac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich:)

Mam kilka pytań odnośnie spotkania w Konsulacie w sprawie GC.(7.02.2013 mam sie stawić na rozmowie w Warszawie)

1) w aplikacji podałam adres pod którym zamierzam sie zatrzymać i w zasadzie mieszkać. Osoby do których miałabym jechać są legalnie, czy oprócz tego potrzebuję jakieś specjalne zaproszenie lub oświadczenie z ich strony, że będę na ich utrzymaniu w okresie pierwszych 3 miesięcy mojego pobytu? Jeżeli jest potrzebny do takie oświadczenia konkretny formularz to jaki? Czy to musi być sponsorowanie?

2) Szukam i znaleźć nie mogę strony, na której będe sie mogła zalogować w celu wybrania placówki gdzie bede mogła odebrać dokumenty. Na tej stronce
po kilku pierwszych "krokach" wymagają ode mnie numeru którego nigdzie w dokumentach nie widzę
:(

3) Czy na rozmowę z Konsulem powinnam zabrać Międzynarodową Książeczkę Szczepień?

4) czy opłatę przed spotkaniem mogę uiścić w samym juz Konsulacie ?

5) Czy jeżeli mój chłopak - narzeczony (jeszcze sie nie oświadczył ale planujemy wspólną przyszłość) chciałby dołączyć do mojej aplikacji to lepiej teraz Go zgłosić(czyli przed rozmową lub w trakcie wyjaśnić Konsulowi) czy jak już dostanę
wszystkie niezbędne dokumenty?

Mój kuzyn wylosował GC przed kilkoma laty lecz teraz kilka zasad sie pozmieniało i nie bardzo wiem jak sie w tym odnaleźć.

Im więcej czytam różnych informacji tym mniej wiem:(

Proszę o w miarę szybkie podpowiedzi:)

Dziękuję

Z chlopakiem to wtopa. Nie mozesz go do niczego dolaczyc bo nie jest Twoja rodzina. Po otrzymaniu GC - jezeli wezmiecie slub, bedzie na GC czekal 2-3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką reakcję:)

Co do opłat to wiem, że dochodzi dodatkowo 165$ przed wylotem.

Mam nadzieję, że dojdzie mi ten formularz do poniedziałku, jeżeli nie... postaram sie przełożyć spotkanie o ile sie uda oczywiście.

JEśli chodzi o ślub to faktycznie nie zdążymy...a może...;)

Cytuję: "Jeśli mają Państwo wyznaczone spotkanie przez National Visa Center (NVC) lub Kentucky Consular Center (KCC) należy przed wizytą w Ambasadzie wybrać punkt odbioru dokumentów dla każdej osoby ubiegającej się o wizę. W celu uzyskania bardziej szczegółowej informacji prosimy sprawdzić stronę 36 w Państwa pakiecie informacyjnym."

Problem w tym, że albo nie dostałam żadnego pakietu informacyjnego albo nie wiem gdzie go znaleźć ;) a taką opcję też biorę pod uwagę :)

Z chlopakiem to wtopa. Nie mozesz go do niczego dolaczyc bo nie jest Twoja rodzina. Po otrzymaniu GC - jezeli wezmiecie slub, bedzie na GC czekal 2-3 lata.

Dzięki :) teraz to już wiem... coś sie wymyśli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby udało się wziąźć ślub w najbliższą sobotę... ;)

Czasy są może inne ale trzeba wiedzieć do których drzwi zapukać... ^_^

Czyli bez formularza I-134 nie mam po co tak jechać.... jednak zastanawiam się, co w przypadku gdybym nie miała tam zupełnie nikogo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz nie miec nikogo w USA i wize tak samo dostac

zapytalas sie mnie o dokument wiec Ci napisalem co mozesz miec ,jesli masz tam kogos :) i tylko tyle

moze zapoznaj sie dobrze z tematami jak loteria 2013 ,,wiele osob pisalo jak bylo na rozmowie i nie mialo tego I-134 i wyszlo z wiza-wizami

mowisz ze czasy sa inne?,to forum ma juz 8 lat a ja czytalem o loterii wczesniej ze takie slubu byly przed 2000 rokiem tak samo mozliwe ;) ale nalezalo wiedziec co potem zrobic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz nie miec nikogo w USA i wize tak samo dostac

zapytalas sie mnie o dokument wiec Ci napisalem co mozesz miec ,jesli masz tam kogos :) i tylko tyle

moze zapoznaj sie dobrze z tematami jak loteria 2013 ,,wiele osob pisalo jak bylo na rozmowie i nie mialo tego I-134 i wyszlo z wiza-wizami

mowisz ze czasy sa inne?,to forum ma juz 8 lat a ja czytalem o loterii wczesniej ze takie slubu byly przed 2000 rokiem tak samo mozliwe ;) ale nalezalo wiedziec co potem zrobic ;)

Jestem wdzięczna za pomoc i z pewnością pozaglądam tu jeszcze, poszperam :) ale już jutro bo dzisiejszy natłok informacji z całego dnia robi mi bałagan w głowie.

Dzięki raz jeszcze i do miłego.

W razie gdyby sie Komuś cos jeszcze przypomniało zapraszam do rozmowy.

Tymczasem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co musisz zrobic to ,,a moze Twoj narzeczony ..oboje to isc do swojego USC i sie spytac o slub przyspieszony

kolejna sprawa to chyba da sie odroczyc rozmowe o jakis czas .ale pamietaj tez ze wiz jest okreslona ilosc ,wez takie cos pod uwage..

poszukasz na stronie Ambasady numeru telefonu do dzialu imigracyjnego i tam popytaj tak samo o ten slub i rozmowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...