Skocz do zawartości

Zielona Karta Przez Małżeństwo


ania15

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w USA na wizie J-1. Wychodze tu za mąż, nie obowiazuje mnie zasada "dwoch lat" wiec nie musze wracac do Polski.

Mam kilka pytan dotyczących dokumentów potrzebnych do zielonej karty. Wiem, że po wyjściu za mąż musze zlożyc I-130, I-485 i I-693 (Medical Exam). Czy ktoś wie co jeszcze bede potrzebowala (oprócz przetlumaczonego aktu urodzenia)? Ktos tu był/jest w takiej samej sytuacji?

Dzięki za Wasza pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w USA na wizie J-1. Wychodze tu za mąż, nie obowiazuje mnie zasada "dwoch lat" wiec nie musze wracac do Polski.

Mam kilka pytan dotyczących dokumentów potrzebnych do zielonej karty. Wiem, że po wyjściu za mąż musze zlożyc I-130, I-485 i I-693 (Medical Exam). Czy ktoś wie co jeszcze bede potrzebowala (oprócz przetlumaczonego aktu urodzenia)? Ktos tu był/jest w takiej samej sytuacji?

Dzięki za Wasza pomoc !

Przede wszystkim musisz zlozyc (a raczej petitioner musi) I-864 (Affidavit of Support) razem z tax returns z 3 ostatnich lat, pay stubami z 6-ciu ostatnich miesiecy i listem od pracodawcy. Do tego mozesz (ale nie musisz) I-131 i I-765. Potrzebowala bedziesz oczywiscie marriage certificate oraz (kolejny dosc istotny dokument) kopie birth certificate petitionera, ewentualnie kopie jego paszportu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...